Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wychowawczy- poradnik

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670093 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 19:41

Komentarz do artykułu: Urlop wychowawczy - poradnik

#2 Gość_Karolina 24

Gość_Karolina 24
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2009 - 19:41

Witam...
Prosze mi powiedziec ile wynosi urlop wychowawczy jezeli mam na umowie 1540 zl brutto. Teraz jestem jeszcze miesiac na maciezynskim i dostaje 960 zl na reke,po moich obliczeniach cos tu nie gra,poniewaz wychodzi ze powinnam dostawac 1140zl. PS.umowe mam do 2011 i czy dalej bede na urlopie wychowawczym,niemam kogo sie poradzic nawet kadrowa niewie...

Prosze o odpowiedz na mojego m-eila:
p.pawlak13@upcpoczta.pl

Dziekuje bardzo..

#3 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2009 - 11:16

ile wynosi?
trwa tyle czasu, na ile udzielił go pracodawca, a na ile wnioskowałaś, możesz do końca umowy, nie zapomnij po macierzyńskim wykorzystac dodatkowego macierzyńskiego, potem wypoczynkowego zaległego i bieżącego w pełnym wymiarze i 2 dni opieki nad dzieckiem z art 188,
na wychowawczy,m jesli jesteś uprawniona do zasiłku rodzinnego, możesz otrzymac dodatek z tyt wychowawczego 400 zł,
na macierzyńskim podstawa świadczenia jest taka sama jak przy chorobowym bezpośrednio przed ciążą(zakładam,żebyłaś na zwolnieniu),
czyli średnie wynagrodzenie z 12 mies przed zwolnieniem lekarskim-13,71% składek,z tego podatek

#4 Gość_Karolina 24

Gość_Karolina 24
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2009 - 12:06

dziekuje bardzo:):):)

#5 Gość_Karolina 24

Gość_Karolina 24
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 10:00

WITAM...
CHCIALABYM SIE DOWIEDZIEC JEZELI MAM UMOWE DO 10.03.20011 CZY TYLKO DO KONCA UMOWY MOGE SIE STARAC O U.WYCHOWAWCZY? CZY DŁOZEJ?AHA I CHCIALAM JESZCZE NADMIENIC ZE MOJ MAZ WYKORZYSTAL 1 DZIEN OPIEKI NAD DZIECKIEM I MU SIE JUZ UMOWA SKONCZYLA (NIE PRZEDŁOZYLI UMOWY),CZY TEN DRUGI DZIEN JA DOSTANE CZY JUZ PRZEPADŁ.BO NAPISALAM OSWIADCZENIE ZE NIE BEDE KORZYSTALA Z 2 DNI OPIEKI NAD DZIECKIEM...JESZCZE JEDNO MAM PYTANIE, I CZY ZA TAMTEN ROK(2009) DOSTANE URLOP ZALEGLY WYPOCZYNKOWY I ZA TEN ROK(2011) CZY DOPIERO POD KONIEC ROKU BEDE MOGLA DOPIERO GO WYKORZYSTAC,JESTEM NA U.MACIEZYNSKIM JESZCZE TYLKO DO (10.01.2010).DZIEKUJE I POZDRAWIAM W NOWYM ROKU...:)

#6 Gość_Karolina 24

Gość_Karolina 24
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 10:24

AHA CHCIALAM JESZCZE DODAC JEZELI JA MAM SAMA DOCHOD BRUTTO 1595ZL CZY BEDE MOGLA SIE STARAC O DRUGI 1000ZL BECIKOWEGO BO DOTALAM TYLKO 1000 BO BYLY ZA WYSOKIE ZAROBKI U NAS.I CZY BEDE SIE MOGLA JESZCZE STARAC O SAZILEK RODZINNY I GDZIE SIE TRZEBA STARAC O URLOP WYCHWAWCZY CO I GDZIE TRZEBA DOSTARCZYC.:)

#7 Gość_Renata Ostojska

Gość_Renata Ostojska
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 13:42

Witam,

jezeli nie bedzie miala Pani przedluzonej umowy, to urlop wychowawczy bedzie jedynie do dnia konca umowy.

Pozdrawiam

#8 Gość_avia

Gość_avia
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:23

Witam;

majac 2000 zł brutto ile będę otrzymywała na reke na wychowawczym? tak jak teraz 1421 zł?

#9 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 15:10

z tyt urlopu wychowawczego przysługuje tylko uprawnionym do zasiłku rodzinnego dodatek w wysokości 400 zł

#10 Gość_Karolina 24

Gość_Karolina 24
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 18:08

To jak mam umowe do 2011r.to moga a nie musza przdłozac mi umowy,czytalam ze jak sie jest na urlopie wychowawczym to minimum do 3 roku zycia dziecka mi przysłoguje.Prosze mi jeszcze napisac gdzie mam sie kierowac zeby starac sie o zasiłek rodzinny (400zl),czy pracodawca go placi czy musze isc do ZUS-u?Dziekuje

#11 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 00:27

urlop wychowawczy może byc udzielony tylko do końca trwania umowy, nie ma minimalnego okresu na jaki pracodawca miałby udzielac takiego urlopu,
zasiłek rodzinny i dodatki do niego wypłaca MOPS

#12 Gość_Karolina 24

Gość_Karolina 24
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 11:04

DZIEKUJE ZA INFORMACJE

#13 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 15:28

witam!!

Jestem teraz w ciązy. Jestem na zwolnieniu lekarskim.
Umowe mam na czas okreslony na 25 lat. Zastanawiam sie czy będą mi przysługiwaly jakies pieniądze. Chorobowe otrzymuje 1060 zł (bo to zliczają z 12 miesiecy) czy będzie mi przysługiwało 400 zł na urlopie wychowawczym.
Studiuje i dlaego to jest dla mnie takie wazne bo pieniadze sa mi bardzi potrzebne pomimo tego,ze mam odłozone na szkołe ,ale wiadomo jak to jest kiedy jest dziecko.
pozdrawiam

#14 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2010 - 10:10

witam.mężowi zmieniono warunki umowy,[zostało obniżone wynagrodzenie],ja jestem obecnie na urlopie wychowawczym bezpłatnym chciałabym starać się o rodzinne i dodatek 400zł. jakie zarobki brane są pod uwagę?za jaki okres?z góry dziękuję za odpowiedź.

#15 Gość_Magda

Gość_Magda
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 14:47

czy to prawda że osobie prowadzącej działalność gosp. nie przysługuje urlop wychowawczy? aktualnie przebywam na u. macierzyńskim- do połowy lutego, co potem jeżeli nie mogę iść na wychowawczy? czy jeżeli będę zmuszona do likwidacji działalności i zarejestruję się w Urzędzie Pracy, będę mogła skorzystać z wychowawczego jako bezrobotna?

#16 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 11:43

przeciez urlop wychowawczy to prawo przysługujące na podstawie Kodeksu pracy - pracownikom, skoro pracownikiem nie jesteś, to nie masz prawa do wychowawczego

#17 Gość_ANNA

Gość_ANNA
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2010 - 14:09

JESTEM NA URLOPIE WYCH0WAWCZYM OD PAŹDZIERNIKA ,ALE ZE WZGLĘDU NA SYTUACJE MATERIALNA POSTANOWIŁAM WRÓCIĆ DO PRACY. ZŁOŻYŁAM WNIOSEK O PRZYWRÓCENIE DO PRACY. Z ZAWODU JESTEM PIELĘGNIARKĄ JAK ODCHODZIŁAM NA MACIERZYŃSKI MIAŁAM PRZEJŚĆ NA ODDZIAŁ NA KTÓRY PRZESZŁAM SPECJALNY KURS ALE DO TEGO NIE DOSZŁO BO POSZŁAM NA MACIERZYŃSKI. BARDZO MI ZALEŻAŁO NA ZMIANIE ODDZIAŁU BYŁAM NASTAWIONA NA ZMIANY. OBECNIE ZMIENIŁA SIĘ NACZELNA PIELĘGNIAREK I NIE CHCE SŁYSZEĆ O ZMIANACH ,PROPONUJE MI POWRÓT NA POPRZEDNI ODDZIAŁ. MI SIĘ TO NIE PODOBA. CZY JA MOGĘ COFNĄĆ WNIOSEK O PRZYWRÓCENIE DO PRACY? ALBO INNE ROZWIĄZANIE CZY MOGĘ SIŚ ZWOLNIĆ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM?

#18 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 17:38

Witam, muszę mieć zasiłek rodzinny na dziecko aby dostawać wychowawczy?

#19 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 15 luty 2010 - 15:34

w czasie urlopu wychowawczego można dostawac dodatek z tego tytułu, a więc jesli jesteś uprawniona do zas. rodzinnego i jesteś na urlopie wychowawczym, to i dodatek powinine Ci przysługiwac

#20 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 15 luty 2010 - 15:38

do Anny:
może po prostu dogadaj się w kadrach,że wycofasz wniosek o przerwanie wych?albo złóż wniosek(jeśli masz jeszcze czas)o następną częśc wychowawczego, po co pozbawiac się od razu etatu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych