Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy rodzice mogą być pozbawieni praw rodzicielskich (władzy rodzicielskiej)

110 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_w półapce

Gość_w półapce
  • Goście

Napisano 19 październik 2010 - 16:24

chciałam prosić o pomoc odeszłam od mojego męża ponieważ nie mogłam znieść jego znęcania się psychicznego w chwili desperacyj zostaw dziecko tylko na jeden dzień zostawiłam go tylko na jedną noc i zostawiłam list adresowany do rodziców w którym pisałam że odchodzę od męża i żaby zaopiekowali się moim dzieckiem na tej podstawie mąż złożył wniosek o pozbawienie mnie praw rodzicielskich od tamtej pory mieszkam u rodziców mąż uniemożliwia mi kontakt z dzieckiem nie mogie go samodzielnie odwiedzań tylko pod nadzorem nie mówiąc o zabraniu do rodziców tylko na dzień czy sąd w takiej sytuacji ograniczy mi prawo rodzicielski proszę o rade

#22 Gość_julia81

Gość_julia81
  • Goście

Napisano 13 marzec 2011 - 15:20

Mam taki problem.W zeszłym roku w sądzie dowiedziałam sie że ojciec mojej córki jest psychicznie chory ukrywał to przez 3 lata, zawsze mówil ze to nerwica okazało sie,ze to choroba dziedziczna. Chce mu ograniczyc prawa rodzicielskie, gdy dziecko i ja bardzo sie jego boimi lecz odwiedziny sa bardzo starszne,(przyjedza za kazdym razem z rodziną co moich rodziców i mnie denerwuje) bo córka bardzo mocno przytula sie mnie i zakrywa sie czym kolwiek co jest, nie chce isc do ojca a gdy on ją bierze siła płacze i kazde odwiedziny koncza sie w nocy koszmarami. Gdy dzwoni do córki to chce wiedziec ( bo od nie dawna układam zycie bardzo dobrym mezczyzna) z kim układam zycie czyli chce znac moje zycie prywatne a córka gdy bierze ode mnie telefon nie chce z nim rozmawiac i ostatnio to mu powiedział. Grozi mi przez smsy i straszy mnie, wszystkie wiadomosci jakie ma zachowałam. Narzyczony bardzo pokochał moją córke i kocha jak swoje, a córka kocha go jak tate i bardzo jest za nim. Przez 3 lata nie interesował sie dzieckiem odezwał sie pod tym wzgledem bo przebywa za granica w Norwegii i dowiedział się jakie sa tam prawa, okazało się ze nie robi to dla dobra dziecka lecz na kase jaka by otrzymywał na dziecko a jest bardzo wysokie. wiec tak
1. czy uda mu sie odebrac dziecko gdy jest psychicznie chory.
2. co mam zrobic zeby zrozumiał ze moje zycie nie jego sprawa
3. że dziecko nie chce z nim rozmawiac i widziec się.
Ps: Czy osoba która mnie powiadomiła na gg (czyli była kobieta jego)że ojciec dziecka nie ma dobrych zamiarów do niej lecz to robiła pod tym względem ze została bardzo pobita przez niego, Oraz bije kobiety.
Prosze o rade i pomoc.

#23 Gość_Żaneta Urawska

Gość_Żaneta Urawska
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 11:44

Szanowna Pani,
proszę zapoznać się z treścią poniższych artykułów:
http://dziecko-i-pra...icielskiej.html
http://dziecko-i-pra...-dzieckiem.html
http://dziecko-i-pra...-dzieckiem.html

#24 Gość_paulina

Gość_paulina
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2011 - 14:02

jestem w trakcie procesu rozwodowego i nie wiem co zrobic bo boje sie o siebie i dzieci< maz awanuruje sie < szaleje z norzem i urzywa wobec mnie przemocy,ostatnio jak mial zabrac dzieci na spacer i odwiesc do domu to z nimi uciekl i dwa dni ich szukalam , nawet nie pomyslal ze 4 letni syn potrzebuje inchalator , a corka ledwo od piersi zostala odstawiona, buntuje przeciwko mnie syna. nigdy sie nimi nie zajmowal , nawet gdy syn po wypadku byl w szpitalu, teraz tez u swojej rodziny je zostawia i robi co chce , jezdzi po miesiac w trasy i wraca i teraz gdy juz sprawa jest w sadzie to udaje ze sie nimi zajmuje, nawet nie stara sie pamietac ze syn ma alergie i nie moze wszystkiego jesc i jak je odebralam od niego to byly chore bo zle sie nimi zaopiekowal , czy mam jak ograniczyc mu widywanie dzieci tak by nie zabieral ich na noc i wizyty odbywaly sie przy mnie w ustalonym terminie? poniewaz nas sledzi , sprawdza gdzie i co robimy , pod domem krazy itp , nawet nie przejal sie gdy wylamal drzwi do domu i byla policja, na dodatek mowi ze jestem pierwsza a kolejce do ubicia... ze nie zdarze sie nawet z nikim pozegnac

#25 Gość_kika56

Gość_kika56
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2011 - 15:10

jestem w trakcie procesu rozwodowego i nie wiem co zrobic bo boje sie o siebie i dzieci< maz awanuruje sie < szaleje z norzem i urzywa wobec mnie przemocy,ostatnio jak mial zabrac dzieci na spacer i odwiesc do domu to z nimi uciekl i dwa dni ich szukalam , nawet nie pomyslal ze 4 letni syn potrzebuje inchalator , a corka ledwo od piersi zostala odstawiona, buntuje przeciwko mnie syna. nigdy sie nimi nie zajmowal , nawet gdy syn po wypadku byl w szpitalu, teraz tez u swojej rodziny je zostawia i robi co chce , jezdzi po miesiac w trasy i wraca i teraz gdy juz sprawa jest w sadzie to udaje ze sie nimi zajmuje, nawet nie stara sie pamietac ze syn ma alergie i nie moze wszystkiego jesc i jak je odebralam od niego to byly chore bo zle sie nimi zaopiekowal , czy mam jak ograniczyc mu widywanie dzieci tak by nie zabieral ich na noc i wizyty odbywaly sie przy mnie w ustalonym terminie? poniewaz nas sledzi , sprawdza gdzie i co robimy , pod domem krazy itp , nawet nie przejal sie gdy wylamal drzwi do domu i byla policja, na dodatek mowi ze jestem pierwsza a kolejce do ubicia... ze nie zdarze sie nawet z nikim pozegnac

Przede wszystkim na policje zasuwać i zlożyć doniesienie o znecaniu się nad rodziną.

#26 Gość_zniecierpliwiony

Gość_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2011 - 15:21

I należy powiadomić Straż Pożarną. Taki problem a Ty szukasz rozwiązania w internecie? .Ciekawe ...kto tu jest psychiczny?

#27 Gość_kika56

Gość_kika56
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2011 - 15:27

I należy powiadomić Straż Pożarną. Taki problem a Ty szukasz rozwiązania w internecie? .Ciekawe ...kto tu jest psychiczny?

No właśnie....ciekawe?

#28 Gość_sara

Gość_sara
  • Goście

Napisano 25 listopad 2011 - 17:00

czy jesli nie pije nie bije dzieci dbam o swoje dzieci kture so całym moim zyciem czy sod ma prawo mi ograniczyc prawa do dzieci

#29 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 15:23

Do ilu lat moge pozbawic praw rodzicow

#30 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2011 - 18:55

a jesli jestem po wyroku i mam kuratora i mialem problemy z policja to ona ma prawa odebrac mi prawa?

#31 Gość_kejt

Gość_kejt
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:22

jak moge pozbawic ojca całkowitego prawa do mojej córeczki ma juz ograniczone prawa rodzicielskie jest kryminalistą teraz odsiaduje wyrok juz ponad 4 lata i nie wyraża zgody na jakie kol wiek alimenty jedynie co to sąd mi zasądził 150 zł składałam wnioski o podwyższenie alimentów ale to na nic ciągle on odwołuje sie itp nie chce miec nic wspólnego z tym człowiekiem ułożyłam sobie na nowo życie i jestem szczęśliwa poradźcie gdzie i jak taki wniosek moge złozyc i co jest mi potrzebne

#32 Gość_babcia

Gość_babcia
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 12:21

a co w przypadku gdy syn nie zyje synowa nie pracuje jedno z dzieci nie chodzi do szkoly i nikt na to nie reaguje

#33 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2012 - 12:10

Zajmij sie babciu swoim zyciem, zamiast wsadzac nosa w zycie prywatne bylej synowej. Dzieci sa bite? Glodne? Matka chleje? Wiele osob nie ma pracy a dzieci czasem chodza na wagary.

#34 Gość_marcin

Gość_marcin
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:01

Witam
Czy moge sądownie ograniczyc prawa rodzicielskie mojej zonie do naszej córki - wyjechała z nią bez mojej zgody do Norwegi (wczesniej bylismy tam wszyscy), przebywa tam u swojej siostry, bez pracy i teoretycznie bez srodków pienięznych, córka jest alergiczką, tu w kraju zona chodziła z nia przynajmniej raz do lekarza - tam od ponad miesiaca nie bo nie jest ubezpieczona, a wizyty u lekarza sa dosyc drogie.

#35 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:45

ograniczylam prawa bylemu mezowi ale w polsce to nic nie daje bo tylko dalo zapis ze wladza jest w moich rekach.. s co mi z tego jak ja mieszkam z dzieckiem i to ja o wszystkim decyduje, a w dalszym ciagu musze sie prosic o podpis w kazdej jednej sprawie,,, polska jest grzebnieta

#36 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:47

nie ma sie co bawic w ograniczanie praw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! trzeba od razu odbierac!!!! powodzenia wszystkim

#37 Gość_zniecierpliwiony

Gość_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2012 - 00:33

Niektóre mamusie to same sobie powinny wszelkie prawa pozabierać.Dla dobra dziecka.

#38 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2012 - 15:55

wiem co znaczy żyć z alkoholikiem jeśli ktoś tego nie doświadczył nie ma prawa pani osądzać !!!!!!bo nie ma pojęcia zielonego na ten temat . trzeba wierzyc ze śię wszystko ułozy. może pomyśleć o slubie z nowym partnerem .niech pani śie nie poddaje nie ch dzieci wiedzą że robi pani wszystko co mozliwe i przedewszystkim je kocha.

#39 Gość_zniecierpliwiony

Gość_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2012 - 22:28

""""" .niech pani śie nie poddaje nie ch dzieci wiedzą że robi pani wszystko co mozliwe i przedewszystkim je kocha.""""""

No no ,tak tak ale szuka by kto inny je utrzymywał ....no ale i tak je przecież kocha .

#40 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2012 - 23:49

Ciebie pewnie nikt nie kocha i dlatego tak marudzisz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych