Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak napisać pozew o podwyższenie alimentów

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670232 postów

Napisano 02 maj 2009 - 14:11

Komentarz do artykułu: Jak napisać pozew o podwyższenie alimentów

#2 Gość_mirek

Gość_mirek
  • Goście

Napisano 02 maj 2009 - 14:11

mam pytanie.Jak napisać,pozew o obniżenie alimentów jeżeli jesto możliwe proszę o podpowieć.dziękuje!

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2009 - 12:46

mam pytanie jezeli moge dostaje pieniadze z funduszu bo byly chlopak uchyla sie od placenia czy moge wystapic o podwyszenie alimentow z gory dziekuje

#4 Gość_JANOMAR55

Gość_JANOMAR55
  • Goście

Napisano 23 maj 2009 - 21:59

W MIARE POSTEPUJACEJ INFLACJI I WZRASTAJACYCH POTRZEB DZIECKA, WRECZ NALEZY CO JAKIS CZAS WYSTEPOWAC DO SADU O PODWYZKE SWIADCZEN ALIMENTACYJNYCH. TO W KONCU JEST DLA DOBRA DZIECKA...

#5 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 25 maj 2009 - 00:19

Proszę o podpowiedz jak mogę podnieśc alimenty osobie która od roku przebywa i pracuje za granica niestety nie legalnie,przyznał się do ojcostwa ale dziecko ma moje nazwisko jakie ma prawa?Ma żonę i 9 letnia córkę na którą płaci alimenty w wysokości 700zl ale nie mają rozwodu,ja mam półtora roczną córcie i alimenty w wysokości 380 zł płatne przez komornika,ponieważ na początku nie płacił,mieszkam z mamą i młodszym bratem którzy utrzymują się z rety rodzinnej w wysokości 880zł razem,ja pracuję i mam 950 zł na rękę,dziecko jest alergikiem i staram się o przyjecie doi przedszkola ponieważ mama choruje i nie może zajmowac się wnuczką.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

#6 Gość_malutka

Gość_malutka
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2009 - 15:23

Mam pytanie, czy można w jednym pozwie prosić o podniesienie alimentów na małoletnią córkę i o zasądzenie alimentów na siebie?
Pozdrawiam.

#7 Gość_Magdalena Golińska

Gość_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 11:32

Oczywiście że tak, jest to nawet wskazane :) Po co prowadzić dwieodrębne sprawy w praktycznie tej samej sprawie?

#8 Gość_Tomasz.M

Gość_Tomasz.M
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2009 - 12:26

Aby obniżyć alimenty należy wskazać na pogorszenie sytuacji życiowejosoby obowiązanej do zapłaty alimentów. Do tego trzeba dołączyćdowody wskazujące na tą okoliczność np. PIT 36 deklaracje VAT7,wyciągi z rachunków bankowych. Trzeba też wskazać kwotę jaką chcesię płacić np 350 zł zamiast 650 zł miesięcznie.
Pozdrawiam
TomaszMandecki
www.doradca.jgora.pl

#9 Gość_anna_b

Gość_anna_b
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 14:59

Wzór takiego pozwu o podwyższenie alimentów znajdziesz na stroniewww.e-prawnik.pl

#10 Gość_aneta

Gość_aneta
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2009 - 08:42

Witam,
Mój były mąż płaci alimenty na dziecko każdorazowo z ok. 25 dniowym opóźnieniem w stosunku do określonego w wyroku, a w dodatku pomniejsza sobie zasądzoną kwotę nawet o połowę.
Chcę otrzymać kwotę zaległej kwoty alimentów oraz odsetki za nieterminowe wpłaty. Jednocześnie chcę złożyć wniosek o podwyższenie alimentów.
Czy muszę potraktować te dwie sprawy jako oddzielne i z pierwszą wystąpić do komornika a drugą do sądu rodzinnego, czy też wystarczy we wniosku o podwyższenie alimentów domagać się zaległej kwoty wraz z odsetkami?

#11 Gość_ona..)

Gość_ona..)
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 17:08

witam serdecznie ..moje pytanie brzmi) jezeli moj byly chlopak nie stawil sie na rozprawe o ustalenie ojcostwa i alimenty ..nie przyznaje sie tym do dziecka ..wyrok zostal usalony zaocznie i zasodzone mi alimenty na dziecko w wysokosci 250zl i teraz pytanie czy moge starac sie o podwyzke z powodu wzrostu potrzeb dziecka..? prosze o odpowiedz...

#12 Gość_krishnawi

Gość_krishnawi
  • Goście

Napisano 13 październik 2009 - 16:36

Witam chciałabym mojemu dziecku podwyzszyc alimenty. jeden problem tkwi w tym, ze wiem w jakim miescie mieszka ojciec dziecka ale nie znam dokladnie jego adresu zamieszkania. jesli wysle na wczesniejszy adres zameldowania, to jego druga zona napewno nie da mu pozwu. Z kolei nie wiem gdzie mieszka obecnie ze swoja trzecia zona. Co mam zrobic? POMOCY!

#13 Gość_Łucja

Gość_Łucja
  • Goście

Napisano 30 październik 2009 - 14:24

Dzień dobry.
Proszę o podpowiedź.
Mam syna 9-letniego z orzeczoną niepełnosprawnością od 3 roku życia. Ja jestem osobą "pracującą w domu", wychowuję 10-miesięczne i 4-letnie dziecko z drugiego związku. Chciałabym podwyższyć alimenty z 700,- na 1000,- . Problem w tym, że ojciec mojego dziecka nigdzie nie pracuje, zarejestrowany jest jako bezrobotny, wiem także, że nie trzyma pieniędzy w banku, jednak alimenty płaci. Ma własne mieszkanie, jeździ dobrej klasy samochodem, jeździ na wczasy, posiada różnego rodzaju "zabawki" typu: motocykle, motorówkę..oczywiście nigdzie nie zarejestrowane..Teoretycznie jest "biednym człowiekiem" a w praktyce wygląda to inaczej.
Syn ma zaleconą rehabilitację (płatną), na którą musiałabym dojeżdżać dwa razy w tygodniu 45 km w jedną stronę. Oraz badania (2 wizyty płatne 360,-)w mieście oddalonym o 200 km. Nie stać mnie na to a jego wiem, że tak. Czy jest możliwość wygrania tej sprawy?
Proszę o podpowiedź.
Łucja

#14 Gość_- kg

Gość_- kg
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 09:55

wzór pozwu o podwyższenie alimentów
http://g.wieszjak.pl...dwyz_alimet.pdf
proszę próbować,sąd weźmie pod uwagę nie tylko rzeczywiste dochody męża, ale także jego możliwości zarobkowe. Biorąc pod uwagę niepełnosprawność dziecka i Pani sytuacje materialną są d powinien zasądzić wyższe alimenty.Można próbować wykazać, że mąż ukrywa swe dochody.

#15 Gość_Joanaxxx

Gość_Joanaxxx
  • Goście

Napisano 26 listopad 2009 - 16:39

chcialabym sie dowiedziec jak ma wydladac moj wzor podania do sadu o alimenty jestem w 7miesiacu ciazy ojciec dziecka nieinteresuje sie nim i niepomaga mi w zaden sposob mieszkam z mama ktora ledwo utrzymoje nas i dom nemam zadnych pieniedzy na utrzymanie siebie i dziecka chcialam prosic o pomoc jak mam napisac podanie o alimenty i czy moge jeszcze sie starac o jakas pomoc dochodowa z gory dziekuje

#16 Gość_gość!

Gość_gość!
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2010 - 15:34

Witaj, oczywiście że możesz złożyć pozew jednocześnie o przyznanie alimentów na dziecko i na siebie, ja tak zrobiłam i wszystko odbyło się razem- przyznano alimenty zarówno na dziecko i na mnie. Pozdrawiam

#17 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 10:53

jestem panna.Dziecko lat 8, nosi moje nazwisko, ojciec dziecka ma odebrane prawa rodzicielskie i przyznane alimenty 300zł, które placi nieregularnie. Obecnie jestem w związku, spodziewam się dziecka (termin na maj), moje pytanie brzmi czy gdyby mój obecny partner (nie jesteśmy małżeństwem) dał swoje nazwisko również mojej córce z pierwszego związku to czy tracę alimenty, a co się z tym wiąże dziecko traci prawa jakie do tej pory mu przysługują(prawo dziedziczenia itp.) Czy ojciec może miec coś do powiedzenia w tej sprawie.dziekuję!!!

#18 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2010 - 19:25

mozesz

#19 Gość_MADOKS

Gość_MADOKS
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 12:26

Witam.Można wystąpić z wnioskiem do Sadu o podwyższenie alimentów co 6 miesięcy.Alimenta wypłacają Urzędy jak np.MOPS.Na przykład MOPS wypłaca do 500zł alimentów na każde.Jeżeli Pozwany(a)ma zasądzone alimenta powyżej w/w kwoty to pozostałość jest doliczana na konto dłóżnika.

#20 Gość_MADOKS

Gość_MADOKS
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 12:39

Mimo tego że ojciec dziecka jest pozbawiony praw rodzicielskich w stosunku do dziecka,nie świadczy o tym że jest pozbawiony ojcostwa.Nadal jest ojcem dziecka tylko że nie ma żadnego prawa do niego.Np nie morze brać dziecka do siebie .nie ma takiego prawa decydować dzieckiem,ale jest prawnym ojcem dziecka.W takiej sytuacji ojciec dziecka musiał by się zrzec ojcostwa,i po prawomocnym wyroku pozostaje całkowicie obcą osoba w stosunku do dziecka.Natomiast Osoba która przejmuje wszelkie prawa i obowiązki nad dzieckiem musi mieć świadomość że jest już prawnym ojcem dziecka i ma takie same prawa jak matka.Jeżeli ojciec dziecka nie wyrazi zgody na to żeby dziecko zmieniło nazwisko na przyszłego twojego męża to w tej sytuacji nic nie zrobisz.Tylko i wyłącznie jest jego dobrowolna chęć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych