Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odwołać się od decyzji ZUS w sprawie emerytury lub renty

62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670154 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 16:54

Komentarz do artykułu: Jak odwołać się od decyzji ZUS w sprawie emerytury lub renty

#2 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 16:54

Otrzymałem decyzje przyznającą świadczenia emerytalne dnia08.01.09r.W decyzji tej wzięto pod uwagę tylko wysokość zarobków z mojej pracy na etacie,a ja w tym samym czasie pracowałem jako osoba współpracująca z osobą prowadzącą działalność gospodarczą.Składki na ubezpieczenie społeczne były płacone z obu miejsc zatrudnienia,z etatu obowiązkowe ,a z współpracy dobrowolnie.Wszystkie wymagane dokumenty potwierdzające to złożyłem w wniosku.Na moje zapytania,dlaczego nie uwzględniono mi zarobków ze współpracyotrzymywałem różne odpowiedzi ustne,a na pisemną odpowiedż kazano mi czekać.Czekam do tej pory i jej nie otrzymałem.Czy w tej sytuacji mogę złożyć odwołanie do sądu ,czy już termin minął?

#3 Gość_DAAGG

Gość_DAAGG
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 17:02

ZUS na odpowiedź ma 30 dni więc jeżeli jeszcze nie minął termin to czekaj. Po otrzymaniu pisma , gdy nie będzie odpowiedź pozytywna zastosuj wówczas środek odwoławczy.

#4 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 17:21

termin już minął,to się odwoływać?

#5 Gość_DAAGG

Gość_DAAGG
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 17:31

Myślę,że jeżeli się odwołałeś to termin minął od tamtej decyzji. Na pismo musisz otrzymać odpowiedź. Monituj ustnie lub przypomnij im się ponownie na piśmie. Pamiętaj o potwierdzonych kopiach.

#6 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 17:36

Niestety odwoływałem się ustnie,bo mnie zwodzono,że na dniach sprawe wyjaśnią i otrzymam stosowną odpowiedż.To chyba był mój błąd.

#7 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 13:54

Pomocy!!!
Od dziecka choruję (zmartwica, porażenie muzgowe). Leczona m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie do 17 roku życia. Podjęłam pracę, ale nie mogłam podołać obowiązków nawet w spółdzielni inwalidów - przesuwana ze stanowiska na stanowisko wkońcu skierowana na rentę inwalidzką. Od 1997 na II grupie inwalidzkiej. 2 lata temu próbowałam wnieść do ZUS o rętęrodzinną po ojcu(chorowałam przed ukończeniem 18. lat), jednak ZUS zweryfikował mnie i wziął nawet II grupę. Oczywiście załatwiono mnie odmownie. Do dnia dzisiejszego moje zdrowie znacznie się pogorszyło-do wszystkiego doszły jeszcze napady padaczkowe - nigdy wcześniej ich nie miałam. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia wystąpiłam o zmianę grupy żeby przywrócili mi II - odmownie. Odwołałam się więc od decyzji lekarza orzecznika. Wezwana na powtórną komisję - decytzja odmowna.
Pomóżcie mi ze sądem. Nie wiem jak to zrobić. 4 lekarzy u których się leczę (neurolog, psycholog rodzinny i psychiatra orzekli na piśnie że nie jestem zdolna do pracy i samodzielnej egzystencji, a ZUS twierdzi że nie jestem całkowicie niezdolna i do jednego i do drugiego.
Poza tym nie bardzo rozumiem jak jestz tą tentą rodzinną.
Mam na wychowaniu 123 letniego syna i nie całe 500 zł renty-pomóżcie proszę.
Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczna

#8 Gość_Jola50

Gość_Jola50
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2009 - 22:01

Proszę o pomoc w pewnej kwestii.Chodiz mi o to,że dzisiaj bylam na komisji lekarskiej w ZUS-ien (staralam się o rentę) i lekarz orzecznik,niestety nie przyznał mi renty.
Choruję na arytmię,chorobę niedokrwienna serca, daciśnienie tętnicze II stp.choroby kręgosłupa. Wiem,że mam prawo wnieść odwołanie od tej decyzji,do komisji lekarskiej ZUS,w ciagu 14 dni.
Chodzi mi o wzór takiego odwolania.Czy ktos móglby mi pomóc i w paru slowach napisać,jak powinno brzmieć takie pismo?
dziękuję za pomoc!

#9 Gość_Karolka

Gość_Karolka
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 11:28

Witam Wszystkich. Mam na imię Karolina i mam 21 lat. Od urodzenia nie mam lewej dłoni przez co zawsze miałam nieziemskie kompleksy. W wieku 18 lat pierwszy raz starałam się o rentę,ale nie przyznano mi jej. Dzisiaj byłam drugi raz i też mi odmówiono. Żyję za zasiłek pielęgnacyjny,który wynosi 153 zł. Moi rodzice zmarli i jestem prawie bezdomna,bo nie mam pieniędzy na opłacenie rachunków. Mam prawo się odwołać,ale nie wiem jak to napisać. Jeżeli jest tu ktoś kto już się odwoływał lub wie jak napisać takie pismo to bardzo proszę o napisanie na mój e-mail karliczek_wawa@op.pl
Dla tych którzy są w stanie choć trochę pomóc w sporządzeniu tego pisma z góry dziękuje.

#10 Gość_jurek3421

Gość_jurek3421
  • Goście

Napisano 19 maj 2010 - 23:25

Potrzebujesz druku lub wzoru pisma dot, sporządzenia odwolania napisz 777jurek@gmail.com

#11 Gość_odwolanie

Gość_odwolanie
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 11:45

potrzebuje druk do odwolania dot.renty..prosze o przeslanie na marcint19@tlen.pl

#12 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2011 - 12:05

proszę o druk odwołania do ZUS gdyż odebrali mi rente

#13 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 10:06

Proszę o pomoc w pewnej kwestii.Chodiz mi o to,że dzisiaj bylam na komisji lekarskiej w ZUS-ien (staralam się o rentę) i lekarz orzecznik,niestety nie przyznał mi renty.
Choruję na arytmię,chorobę niedokrwienna serca, daciśnienie tętnicze II stp.choroby kręgosłupa. Wiem,że mam prawo wnieść odwołanie od tej decyzji,do komisji lekarskiej ZUS,w ciagu 14 dni.
Chodzi mi o wzór takiego odwolania.Czy ktos móglby mi pomóc i w paru slowach napisać,jak powinno brzmieć takie pismo?
dziękuję za pomoc!

#14 Gość_trzcinka

Gość_trzcinka
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 19:48

pomogę w sporządzaniu pisma kierowanego do ZUS: trzcinka.joanna@gmail.com

#15 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:39

Tu znajdziesz wzór odwołania od decyzji ZUS
http://www.czestocho...l/so/wzory.php#

#16 Gość_Ars Boni

Gość_Ars Boni
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 11:04

Witam
Jestem Prawnikiem i specjalizuje się w odwolaniach od decyzji ZUS. Sam wzór formularza nie jest istotny - liczy się treść. Z doświadczenie wiem, iż odwołujący się często potrafią wyartykułować w pismie to "co ich boli", ale to nadal nie wszystko. Szanowni Państwo skoro jesteście na tej stronie jaki i innych poszukując wzoru odwołania miejcie na wzgledzie, iż Sąd rozpoznaje Waszą a nie Wzorcową sprawę. Sąd Sądowi nierówny jak i sprawa sprawie nierówna. Niewątpliwie są tacy, którzy jak Wy wyszukali wzór, wypełnili, wysłali i po procesie wygrali sprawę, ale i są tacy którzy przegrali, bo niezałączyli do odwołania jakiegoś wyniku badania sprzed 5 lat (z doświadczenia), a w apelcji takiego dowodu już nie można było dołączyć.
Odwołanie od decyzji ZUS jest Pismem Procesowym inicjującym proces sądowy. Sam odpowiedź sobie na pytanie, czy wiesz jak sformułować pismo procesowe? Nie wątpię, iż Wiecie jak wyrazić swoje oburzenie do skarżonej decyzji, ale pomiędzy wylaniem swego żalu, wykazaniem stanu zdrowia a profesjonalnym pismem procesowym jest istotna różnica, która decyduje o wygranej albo przegranej.
PAMIETAJCIE!!! W procesie dochodzi się nie prawdy obiektywnej ale wyłącznie prady FORMALNEJ, czyli takiej, która wynika z dowodów i opinii biegłych sądowych. Jak zaznaczyłem to na początku potrafisz napisać to "co Cię boli", ale czy wiesz jakie dowody i na jaką okoliczność załączyć do odwołania? Co podkreślać w treści odwołania a co przemilczeć?
Zapraszam na swoją stronę www.odwołaniezus.pl , www.arsboni.eu , zapoznaj się, napisz e-maila, zadzwoń i ostatecznie zdecyduj. Jednak w każdym przypadku Pamiętaj o upływającym terminie do wniesienia odwołania. Przywrócenie terminu, bywa bardzo ciężkie.

Powodzenia.

#17 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2011 - 18:39

Witam
Jestem Prawnikiem i specjalizuje się w odwolaniach od decyzji ZUS. Sam wzór formularza nie jest istotny - liczy się treść. Z doświadczenie wiem, iż odwołujący się często potrafią wyartykułować w pismie to "co ich boli", ale to nadal nie wszystko. Szanowni Państwo skoro jesteście na tej stronie jaki i innych poszukując wzoru odwołania miejcie na wzgledzie, iż Sąd rozpoznaje Waszą a nie Wzorcową sprawę. Sąd Sądowi nierówny jak i sprawa sprawie nierówna. Niewątpliwie są tacy, którzy jak Wy wyszukali wzór, wypełnili, wysłali i po procesie wygrali sprawę, ale i są tacy którzy przegrali, bo niezałączyli do odwołania jakiegoś wyniku badania sprzed 5 lat (z doświadczenia), a w apelcji takiego dowodu już nie można było dołączyć.
Odwołanie od decyzji ZUS jest Pismem Procesowym inicjującym proces sądowy. Sam odpowiedź sobie na pytanie, czy wiesz jak sformułować pismo procesowe? Nie wątpię, iż Wiecie jak wyrazić swoje oburzenie do skarżonej decyzji, ale pomiędzy wylaniem swego żalu, wykazaniem stanu zdrowia a profesjonalnym pismem procesowym jest istotna różnica, która decyduje o wygranej albo przegranej.
PAMIETAJCIE!!! W procesie dochodzi się nie prawdy obiektywnej ale wyłącznie prady FORMALNEJ, czyli takiej, która wynika z dowodów i opinii biegłych sądowych. Jak zaznaczyłem to na początku potrafisz napisać to "co Cię boli", ale czy wiesz jakie dowody i na jaką okoliczność załączyć do odwołania? Co podkreślać w treści odwołania a co przemilczeć?
Zapraszam na swoją stronę www.odwołaniezus.pl , www.arsboni.eu , zapoznaj się, napisz e-maila, zadzwoń i ostatecznie zdecyduj. Jednak w każdym przypadku Pamiętaj o upływającym terminie do wniesienia odwołania. Przywrócenie terminu, bywa bardzo ciężkie.

Powodzenia.

#18 Gość_adam7579

Gość_adam7579
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 09:25

Witam
Będąc na Swiadczeniu rehabilitacyjnym ZUS wznowiłem działalność gospodarczą ponieważ pracownik ZUS w trakcie rozmowy telefonicznej poinformował mnie że skoro zawiesiłem działalność będąc na zwolnieniu mogę ją również wznowić. Jak się okazało była to dezinformacja w wyniku której straciłem zasiłek rehab. Chciałbym się odwołać.

#19 Gość_grazyna

Gość_grazyna
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:40

mam przyznana rente chorobowa mam nowotwor czwartego stopnia i skladalam dokumenty do zus w Lodzi o przyznanie mi renty
pracowalam 10 lat placac skladki miedzy czasie bylam na urlopie wychowawczym zgodnie z ustawa jak byla w tym czasie i teraz zus nie przyznal mi renty twierdzac ze ustawowo mi sie nalezy ale prawnie nie bo nie spelniam warunkow platnosciowych co mam robic ja mam orzeczenie lekarskie o calkowitej nie zdolnosci do pracy szukam pomocy

#20 Gość_ZUS

Gość_ZUS
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2012 - 14:44

ZUS-Ludzie -ludziom czynią Paskudny LOS.Zona moja po bardzo skomplikowanej operacji nowotworu i po przepracowaniu 20 lat w służbie zdrowia zachorowała na tą straszną chorobę .ZUS zamiast tym ludziom pomagać to ich chce się jak najszybciej pozbyć.A więc zatrzymuje renty , obniża grupę- aby nie mogli wykupić leku i odpowiednio się Wyżywić.Jeżeli się to im zabierze to szybciej się tych chory pozbędzie.Szkoda gadać-mam nadzieję że Palikot to wyprostuje - głosujcie tylko na niego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych