Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przygotować pozew o alimenty

158 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670233 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 09:56

Komentarz do artykułu: Jak przygotować pozew o alimenty?

#2 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 09:56

Mam pytanie Czy na dziecko niepełnosprawne w przypadku matki samotnej ojciec dziecka zobowiązany jest płacic alimenty dożywotnio czy tylko do okeślonego czasu? Co z póżniejszymi latami czy obowiązek opieki i pielęgnacji oraz pokrywanie wszelkich wydatków związanych z rehabilitacją dziecka spada tylko na matkę lub opiekuna dziecka?Pozdrawiam Małgosia

#3 Gość_ewelina

Gość_ewelina
  • Goście

Napisano 02 maj 2009 - 19:06

chcialabym sie dowiedziec jakto jest jezeli jestem w zwaizku malzenskim i chcem zalozyc alimenty czy najpierw musze o seperacje czy cos podobnego bo zabardzo sie nieorientuje

#4 Gość_kamkar

Gość_kamkar
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 16:05

Nie musisz skladac pozwu o separacje. W przypadku kiedy nie mieszkasz z mezem lub w zaden sposob nie przyczynia sie do tego aby pomoc w wychowaniu dzieci - mozesz zlozyc pozew o przyznanie alimentow. Do tego celu moze Ci sie przydac dokomuent z www.OpenDoc.pl - Dzial Pozwy sądowe.

Pozdrawiam,

#5 Gość_Elii

Gość_Elii
  • Goście

Napisano 13 maj 2009 - 00:59

mam pytanie, chce założyć sprawe o alimenty mojemu mężowi z tym że gdy jeszcze było między nami ok mąż zatrudnił się w firmie kolegi i na moją prośbę zarejstrował go na niższą sumę gdyż nie chciałam stracić stypendium w szkole,z rzeczywistości mąż zarabia dwa razy tyle jak to udowodnić przed sądem jeśli on się nie przyzna ani jego szef gdyby był wezwany na świadka

#6 Gość_123

Gość_123
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2009 - 21:28

mam pytanie czy jesli dziecko sie jeszcze nie urodzilo czy ozna podac o alienty

#7 Gość_linka

Gość_linka
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 09:35

Złożyłam pozew o rozwód , w którym wnioskuję również o alimenty. W związku z długimi terminami, czy gdy już dojdzie do rozprawy mogę domagać się wypłaty zaległych alimentów(tzn. liczonych od daty złożenia pozwu rozwodowego), czy lepiej jeszcze założyć osobną sprawe alimentacyjną (i ile taka kosztuje)?

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:54

W pozwie o rozwód musisz wyraźnie określić od kiedy-data złożeniapozwu-domagasz się alimentów ,inaczej sad zasądzi je od daty rozprawy.Nochyba,ze mąż nie płaci na dzieci w ogóle -to można domagać sięspłaty alimentów od momentu, kiedy przestał łożyć na ich utrzymanie,ale nie więcej niż 3 lata wstecz.

#9 Gość_linka

Gość_linka
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 16:02

Jeżeli mąż , ojciec dziecka mieszka jeszcze z nami (POZEW ROZWODOWY JEST ZŁOŻONY) ale nie daje pieniędzy na dziecko, to czy mogę domagać się alimentów?

#10 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 16:25

Oczywiście ! Zaznacz od kiedy mąz nie łozy na dzieci lub powiedz to narozprawie-zobacz wzory pozwów na tej stronie

#11 Gość_Gość: Krystyna.F.

Gość_Gość: Krystyna.F.
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2009 - 14:44

Jestem rencistką 2 grupy,i mam na utrzymaniu 6-letniego synka.Mój dochód niemalże w całości idzie na opłaty(telefon,wynajem lokalu,prąd,woda,wywóz śmieci,gaz,przedszkole w okresie szkolnym).Niestety,jest on niewystarczający,by zaspokoić najistotniejsze potrzeby szybko rosnącego dziecka.O jaką kwotę mogę się ubiegać? P.S: Jesteśmy bezdomni i mieszkamy na terenie powiatu ciechanowskiego.

#12 Gość_Karolina20096

Gość_Karolina20096
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2009 - 13:39

witam chcialam sie dowiedziec po jakim okresie czasu moge zlozyc pismo do sadu , gdzy maz przestal mi placici "alimenty" - nie placi juz 2 miesiac czy moze juz skaldac czy dopiero po 3 miesiacu nieplaty ?

#13 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2009 - 15:39

A po co do sadu? zgłoś się z wyrokiem do komornika,przedtem uprzedźbyłego listownie ,ze jeśli nadal nie będzie płacił-daj mu jakiśtermin-to zgłaszasz sprawę do komornika i już.Kopie listu zostaw sobie ,jak dalej nic to nie da -zgłaszasz sprawę komornikowi.

#14 Gość_niulka

Gość_niulka
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2009 - 17:24

tak 123 możesz to zrobić tylko wtedy pozew jest troszkęinny...pozdrawiam

#15 Gość_kochajacy maz

Gość_kochajacy maz
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2009 - 23:05

pozdrowenia dla pani Karolina20096 - nie zlozysz wniosku bo klamiesz - jakzawsze

#16 Gość_Sylwia

Gość_Sylwia
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2009 - 22:44

Witam! Chce pozwac ojca mego dziecka na alimenty. Nie pracuje, jestem na utrzymaniu rodzicow, najstarsza z rodzenstwa(szescioro dzieci, mam 18 lat). On 21, tak jak ja nie pracuje (zamierza od wrzesnia pojsc do pracy), na utrzymaniu rodzicow. Jego rodzice sa rolnikami. Nie znam ich dochodow ale ponoc male. Czy moge ubiegac sie o alimenty? czy wogole sie mi oplaci zakladac sprawe?

#17 Gość_ann

Gość_ann
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2009 - 23:19

Jak potrafił zrobić dziecko to musi umieć na nie zarobić więczakładaj sprawę bo jest dla kogo walczyć,a swoją drogą sama teżprzestań liczyć na rodziców bo oni zdaje się nie mają lekko i bierzsię do pracy ma się dziecko trzeba szybko dorosnąć

#18 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 14:24

Mam pytanie jak mieszkam za granica i nie pracuje moge otrzymywac alimenty?

#19 Gość_samotnamatka22

Gość_samotnamatka22
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 15:47

Witam!mam pytanie własnie chce załozyc pozew o alimenty tylko nie wiem gdzie mój były chopak mieszka bo nie widzialam juz go 3 lata, czy jezeli nie znam jego miejsca zamieszkania tylko domyslam sie gdzie moze mieszkac lub wiem gdzie mieszka jego rodzina, to moge zlozyc taki pozew? czy beda z tym problemy???

#20 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 15:57

Myślę ,że rzeczą sądu jest ustalić miejsce zamieszkania pozwanego,możesz podać domniemane miejsce, ale to sąd ustali jego faktycznemiejsce zamieszkania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych