Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracodawca może nie zgodzić się na urlop

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670232 postów

Napisano 02 marzec 2009 - 18:11

Komentarz do artykułu: RPO w sprawie zmian kodeksu karnego

#2 Gość_Kasia3470@interia.pl

Gość_Kasia3470@interia.pl
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 18:11

Mój pracodawca odmówił mi prawa do urlopu mino ze wnioski złożyłam I na 2 tygodnie przed terminem a II na 6 tygodni przed planowaym przeze mnie terninem .Czy może odmówić mi urlopu mimo ze złożyłam tak wcześnie wniosek?Pozdrawiam

#3 Gość_Magdalena Golińska

Gość_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 09:21

Pracownik ma prawo do wypoczynku jakim jest urlop. Kodeks pracy nie przewiduje jednak żadnych szczególnych sankcji dla pracodawcy, który odmawia nam urlopu. I choć zasadniczo mamy prawo do wypoczynku, to jednak głównie od woli pracodawcy zależy kiedy go wykorzystamy. Proszę pamiętać, że urlop zaległy musi Pani wykorzystać do końca pierwszego kwartału roku następnego, natomiast w przypadku rozwiązania umowy o pracę pracodawca będzie musiał zapłacić Pani ekwiwalent za cały niewykorzystany urlop.

#4 Gość_lidzia

Gość_lidzia
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 13:26

Chciałabym sie dowiedziec czy pracodawca ma prawo odmowic mi urlop w danym terminie jaki jest na wniosku urlopowym i czy moze dac mi w innym terminie jaki jest na wniosku urlopowym i czy moze pracodawca zarzadzac moim urlopem sam bez mojej zgody !!! prosze o odpowiedz

#5 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 21:26

Niestety pracodawca może odmówić udzielenia Pani urlopu. Art. 164 k.p. mówi,że przesunięcie terminu urlopu jest dopuszczalne z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy,jeżeli nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy.

#6 Gość_anett

Gość_anett
  • Goście

Napisano 26 marzec 2009 - 12:36

Chciałabym się dowiedzieć, czy moj racodawca może odmówic mi urlop wypoczynkowy. Urodziłam dziecko i po urlopie macierzyńskim wykorzystałam załegły urlop wypoczynkowy. W trakcie tego urlopu powaznie zachorowałam i dostałam dłuższe zwolnienie lekarskie, które przedłuzyło mi powrót z zaległego urlopu. Po wykorzystaniu zaległego urlopu chciałam wykorzystac cały urlop za 2009r., ale pracodawca mi odmówił. czy ma do tego prawo? Czytałam,że pracodawdca nie może odmówic urlopu matce, która po macierzyńskim nie wróciła jeszcze do pracy - nawet jeśli wie ze wybiera sie ona na wychowawaczy przysługuje jej cały roczny urlop wypoczynkowy.Posze o odpowiedz

#7 Gość_boguś

Gość_boguś
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 16:54

czyli tradycja-obóz pracy a jesli się nie podoba to wypad,i czego sie doczekalismy-demokracja?! eh miałem też spór o urlop gnój stwierdził ze urlop to może mi dac tak miedzy swiętami w grudniu bo w lato to kasa idzie wypowiedz bossa firmy transportowej wiec gdzie nasze prawa?

#8 Gość_///

Gość_///
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2009 - 19:36

boguś, załóż działalność i nie fikaj.
Wtedy się przekonasz czy będziesz urlopował, kiedy masz ochotę.
HAHAHA

#9 Gość_jagodka

Gość_jagodka
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 22:40

pracuje w hipermarkiecie na dziale kas,kazano zaplanowac urlopy,zaplanowalam 15 dni w okresie wakacji,przed zatwierdzeniem kazano mi 5 dni przesunac na inny okres czy moze chodzi o gratyfikacje urlopowa zeby nie wyplacic a jesli mam urlop spedzic na wczasach i potrzebuje tych 15 dni prosze o odpowiedz

#10 Gość_bOgUś

Gość_bOgUś
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 20:39

chwila dlaczego mam zakladac firme,a odwróć medal i zatrudnij się i chciej urlop,gdybym chciał być szefem to założe firme,a ja chce pracowac w normalnym świecie i na urlop zabrac rodzine,dzieci i jechac w cholere jasna,,powtazam-obóz pracy i prawo po stronie wyżeraczy,,a i nie fikam ja chce żyć i pracowac w normalnym świecie!!! czy to dużo?!?!?!

#11 Gość_wojtek.fal3

Gość_wojtek.fal3
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 20:53

Witam. Pracuję w sklepie samoobsługowym, kierownik sklepu poprosił wszystkich pracowników o zaplanowanie urlopów wypoczynkowych. Każdy z pracowników napisał w jakich dniach i w którym miesiący chcę pójść na urlop.Jednak kierownik sklepu nie uznał planów urlopowych pracowników i sam wyznaczył urlopy wypoczynkowe bez porozumienia z pracownikami (np. chciałem pójść na urlop w lipcu a wpisano mi urlop w październiku).Chciałbym wiedzieć czy kierownik sklepu ma do tego prawo?Jeśli nie to w jaki sposób wymóc na kierowniku porozumienie z pracownikami? Czy nadal pracownik powinien raz w roku przebywać na nieprzerwanym 14 dniowym wypoczynku? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Wojtek.

#12 Gość_Martin

Gość_Martin
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 22:15

Czy soboty wliczają śię do urlopu

#13 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2009 - 11:49

Witam.Jestem na macierzyńskim do maja,pracodawca niechce udzielić mi wychowawczego.Czy należy mi się urlop wypoczynkowy,i ile?mam przepracowane 5 lat i 8 miesięcy.jeżeli nie da mi urlopu ,czy musi mi za niego zapłacić?i ile?

#14 Gość_klikklik

Gość_klikklik
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 13:58

Pracodawca nie może ci odmówić udzielenia urlopu wychowawczego Art. 186 Kp, ani też nie może ci wypowiedzieć umowy o pracę w okresie od dnia złożenia takiego wniosku do dnia zakończenia w/w urlopu Art 186 1 Kp

#15 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 14:00

Zgodnie z tym co piszesz przysługuje ci 20 dni urlopu wypoczynkowego a zapłacić ci za niego może jedynie w przypadku rozwiązania umowy o pracę.

#16 Gość_scorpio102

Gość_scorpio102
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2009 - 23:52

Witam. Mam pytanie.Właśnie skończyło mi się zwolnienie lekarskie naktórym byłem ponad miesiąc i zostały mi 3 dni pracy i powinienem miećurlop który był zaplanowany a który biorę w celu wyjazdu na wakacje imam zarezerwowany domek letniskowy.Czy pracodawca ma prawo nie udzielić miurlopu w takiej sytuacji?

#17 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2009 - 22:00

nie.

#18 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2009 - 22:52

czy pracodawca ma prawo odmówić mi planowanego już w grudniu urlopu

#19 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2009 - 16:18

witam!mam pytanie co mam robic zeby pracodawca zapłacił mi za urlop wypoczynkowy?

#20 Gość_Michał

Gość_Michał
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 14:49

Wszystko ładnie pięknie, tylko jak się bronić przed pracownikami?
Chce wysyłac osoby na urlop a one nie chcą iść w rozsądnych terminach tydzień po tygodniu? Nagle chce iść w 30 osobowej firmie np 10 osób załogi i sie buntują, stwierdzeniami urlop jes mój/ nnasz i to ja będe decydował o jego terminie! Nie chce wojny, chce ustawowo im dać urlop ale w terminie kiedy nie ma silnego obciążenia pracami, i nie chce żeby mi 35% załogi poszło na 2 trygodnie na urlop> Jak zmusic pracowników do podejmowania urlopu np w i-kwartale każdy po 5 dni w II kwartale po 5-15 dni w III kwartale 5-15 dni no i reszta w VI anie prawie połowa w lipcu/sierpniu lub okolice świąt Bożego Nrodzenia, Świąt Wielkiej nocy, Przedłużanie wekendów itd.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych