Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto ma prawo do nagrody jubileuszowej

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 669992 postów

Napisano 25 luty 2009 - 15:26

Komentarz do artykułu: Kto ma prawo do nagrody jubileuszowej?

#2 Gość_Teresa

Gość_Teresa
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 15:26

Mam pytanie dotyczące nagrody jubileuszowe. Chodzi o pracowników domów i ośrodków kultury. Czy przepis jednoznacznie określa, że najwyższa i o s t a t n i a wypłata nagrody jubileuszowej nastepuje po 40 latach pracy? tzn. jeśli ktoś osiągnął staź 45 lat to już mu sie te 300% nie należy? Bardzo proszę o odpowiedź Podrwawiam

#3 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 15:37

Mam pytanie dotyczące nagrody jubileuszowe. Chodzi o pracowników domów i ośrodków kultury. Czy przepis jednoznacznie określa, że najwyższa i o s t a t n i a wypłata nagrody jubileuszowej nastepuje po 40 latach pracy? tzn. jeśli ktoś osiągnął staź 45 lat to już mu sie te 300% nie należy? Bardzo proszę o odpowiedź Podrwawiam

#4 Gość_Magdalena Golińska

Gość_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 20:56

Przepis rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 23 kwietnia 1999 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury w paragrafie 11 wyraźnie stanowi, że pracownikom przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości: 75% miesięcznego wynagrodzenia - po 20 latach pracy, 100% miesięcznego wynagrodzenia - po 25 latach pracy, 150% miesięcznego wynagrodzenia - po 30 latach pracy, 200% miesięcznego wynagrodzenia - po 35 latach pracy, 300% miesięcznego wynagrodzenia - po 40 latach pracy. Oznacza to, że 40-letni staż pracy jest ostatnim, za który ustawowo należy się nagroda jubileuszowa. Rozporządzenie nie przewiduje kolejnej nagrody po kolejnych latach pracy (np. 45).

#5 Gość_Aśka

Gość_Aśka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 15:55

Mam pytanie czy może istniec taki zapis w regulaminie wynagrodzenia, że nagrodę jubileuszowa po 40 latach przyznaje sie co 5 lat pracy w wysokości 300% m-nego wynagrdz, w ramach posiadanych srodków.

#6 Gość_krysa

Gość_krysa
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 23:58

mam pytanie czy po przepracowanych 10 latach w jednej formie jest mozliwe otrzymanie nagrody.???

#7 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 12:34

Pracownik przepracował 29lat i pół roku na cały etat w Ośrodku Zdrowia ,a przez ostatnie pół roku na 1/2 etatu.W jakiej wysokości powinna m wypłacić nagrodę jubileuszową 30 lecia.

#8 Gość_'mada

Gość_'mada
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 13:57

mam pytanie
W jaki sposób powinny być zmienione zapisy w regulaminie pracy dotyczące zniesienia wczesniej ustalonych nagród jubileuszowych? Czy pracodawca może wypłacić ja jednemu pracownikowi a następnie za miesiąc zmienić regulamin i nie wypłacić innym? co chroni pracownika jeśli nie ma związków zawodowych?

#9 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 31 marzec 2009 - 15:33

mam pytanie czy jak w ciągu roku ma nieobecność nieusprawiedliwiona czy należy się nagroda jubileuszowa

#10 Gość_Aneta

Gość_Aneta
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2009 - 12:19

Czy dla pracowników zatrudnionych w bibliotekach istnieją inne rozporządzenia lub przepisy określające jakie okresy wlicza się do nagrody jubileuszowej? Czy mamy stosować się do Zarządzenia MPiPS z dnia 23 grudnia 1989 r.? Chodzi mi o wliczenie do okresu pracy uprawniającego do nagrody opiekę nad dzieckiem do lat 4 w czasie przerwy w zatrudnieniu oraz czas na zasiłku dla bezrobotnych.

#11 Gość_mada

Gość_mada
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2009 - 20:10

mam pytanie zatrudniajac sie do firmy po 2 latach przyslugiwalo mi 25 lecie otrzymalem po 5 atach po jakim okresie przysluguje 30 lecie

#12 Gość_kad

Gość_kad
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2009 - 13:32

mam pytanie , czy mam obowiazek wypłacic nagrode jubileuszową panu który w poprzednim zakladie nabrał prawa do nagrody która nie zaostała mu wypłaocna. Czy ma sie do nas zwócic z pismem o wyplate ngrody.czy my mamy potwierdzic u tamtego pracowdawcy pisemnie czy nie miala wypąlconej nagrodzy.teraz ten pan pracuje w szkole a widomo ze w oswiacie trzenba wczesniej zaplanowac takie rezcy

#13 Gość_agata

Gość_agata
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2009 - 17:49

chce sie zapytac i otrzymac odpowiedz nie bede komentowac bo tez mam problem z otrzymaniem premi jubileuszowej

#14 Gość_emerytka

Gość_emerytka
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2009 - 17:21

Mam pytanie, czy będę mogła otrzymać nagrodę jubileuszową po 40 latach pracy w szkole, jeśli jestem na emeryturze ale pracuję nieprzerwanie od przejścia na emeryturę na części etatu.

#15 Gość_aneta

Gość_aneta
  • Goście

Napisano 04 maj 2009 - 20:05

"Pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy, wlicza się do okresu zatrudnienia okres pozostawania bez pracy, za który przyznano wynagrodzenie." - czy tylko ten okres zalicza się do stażu, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej?? czy też należy zaliczyć cały okres do dnia przywrócenia do pracy?

#16 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 11:27

w sierpniu nabede 20 lat pracy w gurnictwie na jaki procent moge liczyc przy obliczaniu jubilata ?

#17 Gość_jan

Gość_jan
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 15:25

mam pytanie. Chcę zatrudnic pracownika kobietę, która przepracowała w TP.SA 28 lat, po czy została zwolniopa. Przez ostatni rok przebywała na bezrobociu płatnym. Obecnie chcę ją przyjąć do pracy, jednak wiem, że posiada ona dokumenty które potwierdzają one trzy letni okres pracy na roli przed rozpoczęciem 28 letniej pracy w TP SA. Czy gdy mi przedstawi zaświadczenie z KRUS będę musiał jej wypłacic jubileuszówke 30 lecia pracy? nadmieniam, że 30 lat pracy wraz z zaświadczeniem z KRUS które zamierza ona przedstawić minęło 2 miesiace temu-prosze o poradę. Osoba ma być zatrudniona jako nauczyciel, jednak wcześniej nie pracowała jako nauczyciel.

#18 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2009 - 12:59

Jeżeli w układzie zbiorowym jest zapis że nagrody jubileuszowe są po 20, po 25,po 30,po35,po 40,latach, to po 45 latach pracownik już nie otrzyma nagrody? Czy można zrobić zapis że jest nagroda po 45 latach w takiej samej wysokości jak za 40 lat? Może jak nie ma takiego zapisu, to i tak się należy za 45 lat w takiej samej wysokości jak za 40 lat. Bardzo proszę o odpowiedź.

#19 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 11:42

mam pytanie-w tym roku nabyłam prawa do nagrody jbileszowej, wrazie zwolnienia z przyczyn nie zawinionych zadnej ze stron, czy zostanie wypłacona/ przypadek iwidualny/????

#20 Gość_Irek

Gość_Irek
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 14:42

Mam pytanko:W przyszłym roku nabędę prawo do nagrody jubileuszowej(20-lecie pracy),ale w tym roku jestem zwolniony z przyczyn nie zawinionych z każdej ze stron(kryzys i redukcja etatów,oraz brak funduszy-tym tłumaczy się pracodawca-pracuję w budżetówce: I.P.N.)
Słyszałem o takim przepisie,że jeśli w ciągu 11 miesięcy i 29 dni(niecały rok)załapię się na okres wypłaty jubilaty(np.we wrześniu mnie zwalniają 2009r,a w sierpniu 2010 r przysługuje mi jubilata-tu bym się zmieścił w tych 11 miesiącach i 29 dniach)
Czy w takim wypadku zostanie mi wypłacona jubilata???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych