Skocz do zawartości

Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych

217 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 18:19

Witam mam zapytanie mam 10 miesiecy pracy i 2 miesiacy chorobowego czy przysługuje mi sie płatna kuroniowka??

#22 Gość_maja23

Gość_maja23
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 10:42

Czekam na odpowiedź.Czy ktoś może mi odpisać? To Ważne!!!

#23 Gość_Syla

Gość_Syla
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 16:44

Zarejestrowałam się w PUP 12/02/2009. Zasiłek powinien przysługiwać mi po 90 dniach (rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron), które właśnie upłynęły. Po ilu dniach po upływie tych 90 dni można się spodziewać środków na koncie? Na ile m-cy będzie mi przysługiwać zasiłek?

#24 Gość_mmm

Gość_mmm
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 15:55

mam pytanie otrzymuję świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawne dziecko tak się stało że minimalnie zarobki męża przekroczą limit jeżeli nie dostanę w tym roku tego świadczenia czy mogę się zarejestrować dla bezrobotnych

#25 Gość_papcia

Gość_papcia
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 10:32

jestem na zwolnieniu tzw ciążowym umowę mam przedłużoną do dnia porodu tj do połowy czerwca , czy po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego będzie mi się należał zasiłek dla bezrobotnych i w jakiej wyskości , dodam , że w tym zakładzie jestem zatrudniona od 2.7.2007r a na zwonieniu lekarskiem od połowy listopada 2008

#26 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 22 maj 2009 - 10:11

czy w momencie, gdy sama się zwolnie z pracy tez dostane zasilek dla bezrobotnych?

#27 Gość_pjotras

Gość_pjotras
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 00:17

witam pop powrocie z emigracji zarejestrowalem sie w pup jako bezrobotny ale nie nabralem praw do zasilku bo niemialem jeszcze druku e301 przysylali listy z wup ze mam dostarczyc bo zawieszaja decyzje po 3 mcach dostalem druk i oczywiscie wszystko terminowo co chcieli dostarczalem - niestety przyszla odmowa bo podjalem prace po 1,5mca od rejestracji i niby zapozno bo uzupwlnione zostalo w zawieszeniu juz jak pracuje - pytam sie kto zaplaci mi za 1,5 ca na bezrobotnym gdzie niepracowalem. to lepiej jakbym siedzial w domu i nieszukal roboty? wtedy zlamie prawa statusu bezrobotnego bo szukac przeciez musze. odwolam sie bo za okres siedzenia na bezrobotnym uwazam ze mi sie nalezy. czy niemam racji? prosze o komentarze. dziekuje ludzie.

#28 Gość_ktosia

Gość_ktosia
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 10:20

Czy otrzymam zasiłek jeżeli mam przerwę w zatrudnieniu? w ubiegłym roku pracowałam do końca czerwca potem miałam przerwę w zatrudnieniu, i w styczniu tego roku podjełam pracę. pracodawca dał mi już wypowiedzenie dwutygodniowe. czy w takim przypadku otrzymam zasiłek dla bezrobotnych? czy okresy zatrudnienia mogę być zsumowane do otrzymania zasiłku?

#29 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 17:26

do ktosi

Zasiłek będzie Ci przysługiwał, jeśli otrzymasz status bezrobotnego, a w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania byłaś zatrudniona i osiągałaś wynagrodzenie w kwocie co najmniej najniższego wynagrodzenia, od którego istnieje obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy, łącznie przez okres co najmniej 365 dni.
Musisz więc zsumować swoje zatrudnienia z 1,5 roku i sprawdzić, czy łącznie pracowałaś co najmniej rok w tym czasie.

#30 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 17:37

do ewy:
jeżeli spełnisz warunki do otrzymania zasiłku, to będzie Ci on przysługiwał, tylko po upływie 90 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy,nie wcześniej,
takie zasady obowiązują, jeśli w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem rozwiązałaś stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron

#31 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 17:39

do papci:
zarejestrujesz sie jako bezrobotna po zakończeniu pobierania zasiłku macierzyńskiego z zus po ustaniu zatrudnienia,
wysokość zasiłku jest zależna od długości okresu zatrudnienia oraz innych okresów zaliczanych do okresu warunkującego nabycie prawa do zasiłku.
Jeżeli okres pracy wynosi:

* do 5 lat – zasiłek w wysokości 80 % zasiłku podstawowego (obecnie 441,50 zł),
* od 5 lat do 20 lat lecz mniej niż 20 lat - zasiłku w wysokości podstawowej tj. 100 % (obecnie 551,80 zł),
* co najmniej 20 lat – zasiłek w wysokości 120 % zasiłku podstawowego (obecnie 662,20 zł ).

#32 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 17:45

do Marii:
okres pobierania zasiłku chorobowego wlicza się do 365 dni w ostatnim 1,5 roku, które decydują o prawie do zasiłku dla bezrobotnych,
będzie Ci on więc przysługiwał, jeśli to zatrudnienie i zasiłek były w ostatnich 18 mies. przed zarejestrowaniem i jeżeli otrzymywałaś przynajmniej minimalne wynagrodzenie

#33 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 17:48

Maju 23:
okres wychowawczego też jest liczony do stażu wymaganego do zasiłku dla bezrobotnych, więc jeśli byłaś zatrudniona za przynajmniej minimalnym wynagrodzeniem, to zasiłek powinien Ci się należeć również po urlopie wychowawczym i zakończeniu zatrudnienia,
natomiast po okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych będziesz mogła pójść na wychowawczy, jeśli ponownie podejmiesz zatrudnienie-bo to przywilej pracowników

#34 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 17:51

do Syli:
Zasiłek dla bezrobotnych wypłacany jest z dołu, za okresy miesięczne. Wypłacany jest w terminie ustalonym przez urząd pracy, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia upływu okresu, za który świadczenie jest wypłacane,
wysokość zasiłku jest zależna od długości okresu zatrudnienia oraz innych okresów zaliczanych do okresu warunkującego nabycie prawa do zasiłku.
Jeżeli okres pracy wynosi:

* do 5 lat – zasiłek w wysokości 80 % zasiłku podstawowego (obecnie 441,50 zł),
* od 5 lat do 20 lat lecz mniej niż 20 lat - zasiłku w wysokości podstawowej tj. 100 % (obecnie 551,80 zł),
* co najmniej 20 lat – zasiłek w wysokości 120 % zasiłku podstawowego (obecnie 662,20 zł ).

#35 Gość_ewkaz

Gość_ewkaz
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 17:56

do mmm:
jak najbardziej, jeśli utracisz prawo do świadczenia pielęgnacyjnego możesz zarejestrować się jako osoba bezrobotna, oczywiście, jeśli nie masz innych dochodów, które wykluczałyby to prawo - patrz artykuł "komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych" w dziale zasiłek dla bezrobotnych na serwisie zasilki.wieszjak.pl

#36 Gość_monix

Gość_monix
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 22:30

mam pytanie. pracowałam 12mcy na umowę na cały etat do 13.04.2009. zwolniłam się za porozumienie stron. czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych, jeśli zarejestruje się w urzędzie pracy? jeśli tak, to po jakim czasie?
i jest jeszcze jedna mała kwestia - pobieram rentę rodzinną (po ojcu), gdyż jeszcze się uczę. Czy mimo tego dochodu, przysługuje mi zasiłek?

#37 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 22:41

czy po swiadczeniu pielegnacyjnym nalezy sie zasilek dla bezrobotnych?moje dziecko choruje na astme do tej pory gdy pobieralam to swiadczenie nie moglam podjac pracy,ale teraz komisja lekarska odebrala mi to swiadczenie,ale dziecko pobiera zasilek pielegnacyjny.przy tym swiadczeniu mialam placone skladki emerytalno-rentowe a teraz musze zarejestrowac sie w urzedzie pracy.

#38 Gość_SZOGUN

Gość_SZOGUN
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2009 - 12:41

CZY PO UPLYWIE RENTY RODZINNEJ PO ZMARLYM OJCU PRZYSLUGUJE MI KURONIOWKA?

#39 Gość_Grzegorz

Gość_Grzegorz
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2009 - 13:42

Firma w ktorej pracowalem byla nie wyplacalna, zalegala mi z 3 miesiecznymizaplatami. zwolnilem sie z tych o to powodow... czy przysluguje mizasilek???

#40 Gość_aneta

Gość_aneta
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2009 - 17:22

pracowalam w firmie od 99 roku, w tym roku zwolnilam sie za porozumieniem stron 12 lutego a 13 lutego zatrudnilam sie w nastepnej firmie....niestety praca po 10 godzin dziennie i w weekendy .....powiedzialam szefowi ze chce miec chociaz dwa dni wolnego w tygoniu i wiem ze zamierza mnie zwolnic....czy przysluguje mi prawo do zasilku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych