Skocz do zawartości

potracenia na komornika z umowy zlecenie

wróć do serwisu Kadry 176 odpowiedzi w tym temacie

#161 Gość_Mato

Gość_Mato
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 17:27

Mato Mm pytanie komornik zajal mi 50% z umowy zlecenia i drugi komornik zlozyl chec zajecia placy z umowy zlecenia czy ten drugi moze zajac pozostala czesc wynagrodzeni z tej samej umowy zlecenia

#162 Gość_Polak zyjacy w Polsce.

Gość_Polak zyjacy w Polsce.
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 23:12

A ja na dzien przed Wigilia dowiedzialem sie ze nie dostane wyplaty, bo komornik mi wszystko zabral. Zostalem bez zlotowki. Prawo prawiem itd, itd, itd. Jestem w stanie wiele zrozumiec, ale zastanawiam sie, jaka ***** trzeba byc zeby drugiemu czlowiekowi na swieta zabrac wszystkie pieniadze. Ba ! Na dodatek nie mam pojecia jaki komornik, z jakiego tytulu. Nie dostalem zadnego pisma, nic. Tylko w biurze dowiedzialem sie, ze mam zajecie komornicze i tyle. a powiem Wam, ze jesli bym wiedzial o takim zagrozeniu, to zglosilbym sie do komornika i wyjasnil sprawe. Czy splacal w ratach, czy cos. Natomiast odnosze wrazenie, ze komornicy maja w nosie prawa dluznikow. Sciagaja ile sie da, a jak cos sie Tobie nie usmiecha, to sie odwoluj. Tylko co mi z odwolania gdy na stol wigilijny postawie herbatke i suchary, dzieciakowi zapakuje szyszke w papier toaletowy. Pozdrawiam Wszystkich na tym portalu i zycze Wesolych, pńgodnych i zdrowych Swiat Bozego narodzenia.

#163 Gość_patka

Gość_patka
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 15:41

Witam. Mam pytanie.Pracuje na umowe zlecenie i mam juz jednego komornika ktory zgodzil sie na splate ratalna po 400zl miesiecznie czy moze mi jeszcze jeden komornik zabrac wynagrodzenie??? Sa to dwa inne zadluzenia...Pensja jest jedynym moim funduszem na utrzymanie gdyz mieszkam na stancji...Prosze o pomoc

#164 Gość_DUNIU1111

Gość_DUNIU1111
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2012 - 23:59

Witam...Pracuję na umowę zlecenie dziś dostałem pismo od komornika w piśmie które mi przysłał nie zgadza się adres ani numer dowodu osobistego?CO JA MAM ZROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI ABY KOMORNIK NIE WSZEDŁ MI NA WYPŁATĘ Z UMOWY ZLECENIE, CZY W OGÓLE MOŻE ZAJĄĆ MI WYPŁACĘ Z UMOWY ZLECENIE JEŻELI UMOWĘ MAM TYLKO NA 6 MIESIĘCY ???

#165 Gość_Stefanek

Gość_Stefanek
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 12:19

***** mać z tymi komornikami

#166 Gość_giwerka

Gość_giwerka
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 16:10

ja mam tez pytanko Mam emeryture Z niej komornik poterąca 25 % pozatym płace alimenty 400 zł zostaje mi 8oozł Za mieszkanie i przedszkole mam płacić 900 zł nie zostaje mi nic a mam jeszcze na wychowaniu córke 7 lat Nieme zony tylko dziewczyne ktura nie pracuje Znalazłem prace wkoncu ale na umowe zlecenie Czy komornik zgodzi sie potrącac mi tylko 50% mimo ze mam emeryture Czy zostanie mi iśc pod most Nadmieniam że emeryt ma małe szanse dostania pracy o umowe

#167 Gość_giwerka

Gość_giwerka
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 16:20

teraz wszedzie chcą ztrudniac na umowe zlecenia to sie lepiej opłaca pracodawcą ale nie nam a komornicy to wykorzystują wszystko nam zabierając Kiedy do cholery ktoś zrobi porządek z tym

#168 Gość_Tomek

Gość_Tomek
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2012 - 12:24

Witam, mam pytanie i proszę o fachową odpowiedź.Czy komornik może zająć dane środki pieniężne od osoby, która ma mi je wypłacić a nie jest moim pracodawcą. Prowadzę jednoosobową firmę, inna firma korzysta z moich usług z czego otrzymuje określone pieniądze - nie jest jednak moim pracodawcą, Komornik chce zająć te pieniądze ale nie bezpośrednio ode mnie tylko od tej drugiej firmy. Czy ma do tego prawo? Na jakiej podstawie? Dziękuję za odpowiedź

#169 Gość_arek

Gość_arek
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:43

witam zarabiam 1200 zł na umowe zlecenie, kase dostaje do 15-stego każdego miesiąca, czy komornik moze mi zająć całą wypłate za alimenty, co zrobić zeby zabrał 50% chociaż, bo to jedtne moje pieniądze za które żyję popocy dziękuję z góry

#170 Gość_wwj

Gość_wwj
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 16:45

Witam. Mam zajęcie komornicze z wynagrodzenia, z umowy o pracę. W poniedziałek mam zamiar podpisać umowę o dzieło z inną firmą. Czy będę z tego musiała też oddać komornikowi i jaką część?

#171 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 04 marzec 2012 - 17:24

przepisy w tym kraju są nieludzkie i debilne-zabiera się ludziom biednym jedyne żródło dochodu bez względu jaka to jest umowa-mam dwoje małych dzieci,nie otrzymywałam terminowo alimentów,zlecenie w kwocie 260 zł.mies.zabrano mi w całości-nie dziwię się,że ludzie pracują na czarno w tym chorym kraju,polityka socjalna też jest jedną wielką porażką-do zasiłków z opieki wlicza się potrącenia komornicze...debilizm do potęgi-gdzie ta demokracja i równe prawa?moja rada...zmienić kraj pobytu-to co się tu dzieje jest niereformowalne i nie dla ludzi

#172 Gość_aha

Gość_aha
  • Goście

Napisano 09 marzec 2012 - 15:35

Może ktoś mi powiedzieć krotko i na temat. Czy przy wynagrodzeniu (nie pełny miesiąc przepracowany) 745.99zl? Mógł komornik ściągnąć kwotę 445,31zl? Umowa była o Prace a dług wobec alimentów. Czytałem tu ze jest jakąś kwota wolna od potrąceń 600 z hakiem. Wiec jak to w końcu wygląda? A jeśli zrobił to bezprawnie to jak mogę walczyć o swoje? Bo szczerze nie wiem jak „on” to widzi- przeżyć za 300,68zlDołączona grafika

#173 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3075 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 15:42

W przypadku alimentów nie ma ochrony wynagrodzenia do kwoty minimalnej, należy potrącić max 60% wynagrodzenia. W tym przypadku tyle zostało potrącone.

#174 Gość_aha

Gość_aha
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 03:06

Dziekuje za odp Dołączona grafika

#175 violus

violus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 marzec 2012 - 11:18

Witam!!Mam pytanie?Mam komornika.A jestem pełnomocnikiem matki konta.Czy komornik moze zajac matki emeryture???Skoro ja nie jestem wspolwłaścicielem konta a tylko pełnomocnikiem??

#176 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5533 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 25 marzec 2012 - 16:51

eporady24.pl/pelnomocnictwo_do_rachunku_bankowego,pytania,4,58,3129.html

#177 violus

violus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 18:01

Dzi,ekuje bardzo......to mnie troszke uspokoiło.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych