Skocz do zawartości

Jak przepisac dom

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-ewa-siwo

Gość_-praw-ewa-siwo
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 12:12

Witam.Mieszkam na wsi od 1969r.W 1981 zmarl moj maz,zostawil mnie z trojka malych dzieci,mieszkalam z tesciowa i dziecmi.W 1985 zmarla moja tesciowa-bez testamentu.W 1998 siostry meza zrobily sprawe spadkowa.Majatek zostal podzielony,miedzy siostrami,Czesc zmarlego meza podzielona zostala na troje moich dzieci,ja nie dostalam nic.Siostry meza chcialy abym opuscila dom,ale orzeczeniem Sadu nie mozna mnie usunac gdyz przebywam tam od 30 lat.W tym roku mija 42 lata jak mieszkam w tym domu,.Co musze zrobic,aby dom stal sie moja wlasnoscia ,mam 63 lata i chcialabym uregulowac sprawy spadkowe,abym w przyszlosci mogla przepisac dom ktoremus z mioch dzieci.
Pozdrawiam.
Ps.Jakie sa przypuszczalne koszty takich spraw ?

#2 Gość_-praw-sjp

Gość_-praw-sjp
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 19:08

Pani nie jest wspolwlascicieka nieruchomosci i tylko jedno z Pani dzieci moze wnioskowac w sadzie o przyznanie prawa wlasnosci nieruchomosci i splate siost i ew. Pani dwoch dzieci. Ewentualnie nieruchomosc mozna kupic od siostr i swoich dzieci jezeli bedzie do sprzedania i wszystkie te osoby zloza odpowiednie oswiadczenie u notariusza. Jezeli ma Pani trzy siostry to kazde z Pani dzieci posiada 1/12 nieruchomosci a siostry po 1/4 nieruchomosci.
Radze zainteresowac sie innym domem w okolicy ktory jest do sprzedania.
Zycze powodzenia ! SJP.

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 21:56

Kto był właścicielem domu? Mąż? Teściowa?
Chodzi tu o dom czy o gospodarstwo rolne?
Po mężu powinna dziedziczyć Pani i trójka waszych dzieci. Jeżeli po mężu nie dostała Pani nic, to chyba chodzi o dziedziczenie nie samego domu ale gospodarstwa rolnego? I w dodatku musiałoby być tak, że oprócz gospodarstwa nie mieliście żadnego majątku wspólnego ani mąż osobistego.

#4 Gość_-praw-ewa-siwo

Gość_-praw-ewa-siwo
  • Goście

Napisano 11 maj 2011 - 21:55

Gosciu wlascicielem domu byla tesciowa,ale tak jak pisalam po jej smierci ,siostry meza zrobily podzial majatku,moja trojka dzieci dostala jakas tam czesc a ja nie dostalam nic ,mieszkam w tym domu od 69r a zameldowana jestem na stale od 74r,w 85 zrobilam remont calego domu i dbam o niego do tego czasu ,czy przez zasiedzenie moge stac sie formalnie wlascicielem domu ? pozdrawiam

#5 Gość_Kasia45

Gość_Kasia45
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 17:03

Chcielibyśmy razem z mężem przepisac nasz wspólny dom na 2 naszych dzieci, problem w tym , że nasz córka aktualnie przebywa w Anglii, czy wystarczy mi jej pisemne oświadczenie, że jestem jej pełnomocnikiem, czy muszę mieć pismo o moim pełnomocnictwie poświadczone przez konsulat Polski w Anglii?? i jeszcze jedno pytanie czy mozna przepisac dom na dzieci, jeśli mam zaległość w Zus-ie, którą spłacam w ratach , jednak dostałam informacje z sądu, że dom jest zabezpieczeniem w razie gdybym tych rat nie spłacała?

#6 Gość_cr

Gość_cr
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 21:56

Gosciu wlascicielem domu byla tesciowa,ale tak jak pisalam po jej smierci ,siostry meza zrobily podzial majatku,moja trojka dzieci dostala jakas tam czesc a ja nie dostalam nic ,mieszkam w tym domu od 69r a zameldowana jestem na stale od 74r,w 85 zrobilam remont calego domu i dbam o niego do tego czasu ,czy przez zasiedzenie moge stac sie formalnie wlascicielem domu ? pozdrawiam

1 Po teściowej w ogóle Pani nie dziedziczy. W mojej ocenie nie ma Pani tytułu prawnego do zajmowanego domu
2 Trzeba przez 30 lat być posiadaczem samoistnym, aby nabyć prawo własności domu na podstawie zasiedzenia
3 Upomnienie się sióstr o zwrot domu przerwało bieg zasiedzenia
4 Zameldowanie, czas zamieszkiwania (a nie samoistnego władania), remont nie są podstawą do uzyskania prawa własności domu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych