Skocz do zawartości

rozliczenie samotnej matki

wróć do serwisu Kadry 425 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_martyna

Gość_martyna
  • Goście

Napisano 06 luty 2009 - 12:48

BaśkaZ tego co wyczytałam z tego forum to alimenty nie podlegaja opodatkowaniu ...

#42 Gość_darek

Gość_darek
  • Goście

Napisano 06 luty 2009 - 13:08

@malwinaMożesz rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca dziecko i skorzystać z ulgi prorodzinnej, o ile orzeczenie rozwodowe przyznające zamieszkanie dziecka przy Tobie stało się prawomocne w roku 2008.@martynaSkoro w Polsce nie było żadnych dochodów, nie trzeba (i nie ma sensu) rozliczać się w kraju. Nie można też dlatego skorzystać z ulg.

#43 Gość_martyna

Gość_martyna
  • Goście

Napisano 06 luty 2009 - 20:00

@darek dziękuje Ci ....koś powiedział mi że powinnam rozliczyć się tam ...a za pozostałe miesiące tu ..wiem że kiedyś musiałam skadać jakiś Pit 0 chyba cos takiego do rodzinnego to było potrzebne ...ale teraz po powrocie mimo że zrezygnowałam z rodzinnego w Irlandii tutaj chyba nie dostane bo zarobki za rok 2008 przekraczały pewną sumę wiec w tym roku nie mam prawa do zasiłku rodzinnego ani do zasiłku dla samotnych matek (170 zł) ?

#44 Gość_Anita

Gość_Anita
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 00:18

witam, w połowie roku 2008 wyszłam za mąż za ojca dziecka, czy w związku z tym mogę skorzystać z ulgi dla samotnej matki? Ponadto mój dochód za rok 2008 był bardzo niski ( tylko z jednego miesiąca, ponieważ jestem na urlopie wychowawczym), dlatego chciałabym się dowiedzieć , czy w tej sytuacji nie byłoby korzystniejsze rozliczenie ulgi na dziecko przez jego ojca, który posiada dochody w granicach średniej krajowej? Dodam,ze mój podatek po wszystkich odliczeniach wynosi około 200 zł, suma zaliczek tez jest niewielka. dziekuję za pomoc

#45 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 13:33

Jestem samotną matką ale dziecko zameldowane jest u ojca, czy mogę rozliczyć się wspólnie z tym dzieckiem, ale mieszka dziecko u mnie

#46 Gość_darek

Gość_darek
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 14:59

@AnitaMoże Pani rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.Ulgę prorodzinną w całości może natomiast odliczyć małżonek.@KasiaJest Pani stanu wolnego? Jeśli tak oraz jeśli dziecko rzeczywiście mieszka u Pani, to można się rozliczyć jako osoba samotnie wychowująca dziecko oraz skorzystać z ulgi prorodzinnej.

#47 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 18:57

mam pytanie ,jestem matka samotnie wychowujaca dwoje dzieci ,z mezem w separacji prawnej .dzieci sa w wieku szkolnym ,czy moge sie rozliczyc ,jako matka samotnie wychowujaca .

#48 Gość_darek

Gość_darek
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 19:19

@ewaTak, będąc w separacji można skorzystać z preferencyjnej formy opodatkowania.

#49 Gość_drzasia

Gość_drzasia
  • Goście

Napisano 13 luty 2009 - 10:18

Witam niedługo rozliczenia a ja nic nie wiem! Chciałam zapytać jeśli ktoś wie! Więc tak ma dziecko i jestem z tym ojcem dziecka żyjemy razem i razem mieszkamy u moich rodziców lecz on nie jest tu zameldowany..Ja nie pracuje jeszce sie ucze i pobieram rodzinne a mój chłopak pracuje na stałe i chciałam sie zapytać czy jak on dostanie pit od swojego pracodawcy czy może normalnie odliczyć nasze dziecko od podatku żebyśmy dostali te 1173,08 zł a i chciałam dodać że miał średnie dochody i za bardzo nam sie nie przelewało :/ a i czy do tego pit-37 i pit-0 będzie musiał dołączyć jeszcze jakiś dokumenty np akt urodzenia albo coś w tym stylu?? Proszę o odpowiedź kogoś kto sie na tym zna ale prosze na maila: mary_asiao2.pl Z GóRY DZIEKUJE

#50 Gość_Syla

Gość_Syla
  • Goście

Napisano 13 luty 2009 - 21:28

Witam, mam pytanie samotnie wychowuje 4letniego synka, w marcu będzie rok jak pracuje i zarabiam najniższą krajową i dostałam z pracy pit -11 , ale słyszałam że mogę też rozliczyć dziecko i zwrócą mi się jakieś dodatkowe pieniążki jak to zrobić ? czy dziecko powinno być uwzględnione na tym picie-11 ? jakie warunki muszą być spełnione dodatkowo? i jaką kwotę moglibyśmy wspólnie z synkiem dostac do zwrotu? Życzliwym dziękuję za odp.

#51 Gość_zen

Gość_zen
  • Goście

Napisano 13 luty 2009 - 21:55

składasz pit 37 i załacznik pit O

#52 Gość_ZEN

Gość_ZEN
  • Goście

Napisano 13 luty 2009 - 21:56

składasz pit 37 i załącznik PIT/0

#53 Gość_aguch13

Gość_aguch13
  • Goście

Napisano 13 luty 2009 - 22:27

witam mam pytanie jedno dziecko mam nieślubne a drugie z moim obecnym mężem w zeszłym roku rozliczałam się z pitu ale dostałam tylko za to pierwsze dziecko które nie jest z mojego małżeństwa a na drugie nic czy mozna to jakoś skorygować

#54 Gość_Iza

Gość_Iza
  • Goście

Napisano 14 luty 2009 - 01:02

We wrześniu 2008 zawarłam związek małżeński z ojcem dziecka, cały roka podatkowy byliśmy na wspólnym gospodarstwie domowym, z mężem nie mogę rozliczyć się wspólnie gdyż musielibyśmy być małżeństwem cały rok, czy wobec tego mogę rozliczyć się jako samotka matka i odliczyć sobie ulgę prorodzinną??

#55 Gość_Iza

Gość_Iza
  • Goście

Napisano 14 luty 2009 - 01:04

powinnam dodać że dziecko ma 5 lat.

#56 Gość_zen

Gość_zen
  • Goście

Napisano 14 luty 2009 - 01:11

tak,samotne wychowywanie dziecka nie musi trwać przez cały rok podatkowy

#57 Gość_Krystyna

Gość_Krystyna
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 19:16

Mój syn w czerwcu br. kończy studia - broni pracy magisterskiej. Czy mogę w tym roku rozliczać się jako samotna matka?

#58 Gość_Krystyna

Gość_Krystyna
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 19:20

W połowie grudnia 2008 r. podarowałam notarialnie studiującemu synowi moje mieszkanie i zamieszkałam w innym miejscu. Czy mogę rozliczać się za ubiegły rok jako samotna matka i korzystać z ulg podatkowych (internet)?

#59 Gość_Wiktoria

Gość_Wiktoria
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 21:06

Jestem samotną matką 8-miesięcznego chłopca, mam przyznane sądownie alimenty w kwocie 500 zł. Oprócz tego otrzymuję zasiłek wychowawczy w wysokości 400 zł oraz zasiłek rodzinny w wys. 49 zł. W 2008 r. otrzymałam również becikowe, mam pytanie- czy owe dochody muszę wykazać w zeznaniu rocznym?

#60 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 23:06

mam pytanko co roku rozliczam się na tak zwane zero wychowuje dwujkę dzieci samotnie czy w tym roku są jakieś zmiany dotyczące rozliczeń i czy moge się rozliczyć z dziećmi (w tym jedno jest na zasiłku pielęgnacyjnym }dziękuje ślicznie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy