Skocz do zawartości

dzieci z pierwszego małżeństwa, a spadek

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_-praw-ela19960

Gość_-praw-ela19960
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2010 - 01:39

mam pytanie :mam zamiar odrzucić spadek po mężu, wiem, że muszę w tym celu zlożyć odpowiednie oświadczenie i wniosek o pozwolenie na odrzucenie spadku w imieniu 13-letniej córki zmarłego ( i mojej). Niepokoi mnie jednak, czy moje dzieci z pierwszego małżeństwa ( nie były przysposobione przez zmarłego) też powinny złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku, czy ich to nie dotyczy ?
I jeszcze jedno pytanie :
czy jest możliwość, abym mogła zachować samochód ( kupiony w trakcie małżeństwa - zarejestrowany na męża ), a odrzucić działkę budowlaną .
Po śmierci męża spłaciłam wszystkie jego długi bankowe i karty kredytowe z mojego konta i z moich pieniędzy, dlatego chciałabym zachować samochód ( wart mniej, niż wynosiły długi w banku), ale działki nie chcę przyjmować, bo mąż -ustnie- przeznaczył ją dla swojej siostry i dlatego ją odrzucam.
Chcę też zapytać, czy w wypadku przyjęcia przeze mnie samochodu ( może " z dobrodziejstwem inwentarza " - jeśli jest taka możliwość ?), gdyby okazało się , że są jeszcze jakieś długi,muszę je też spłacić, czy spłaci je osoba, która dostanie działkę ( inaczej : czy kwoty, które wplaciłam na pokrycie zobowiązań mojego męża po jego śmierci zostaną zaliczone jako wynikające z obowiązków spadkobiercy, czy to się juz nie liczy i jeśli wezmę samochód, to muszę sie liczyć z ewentualnymi spłatami jakichś długów?
I czy samochód w calości wchodzi do spadku, czy w połowie - kupiliśmy go za wspólne pieniądze w trakcie małżeństwa
z góry dziękuję za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych