Skocz do zawartości

odrzucenie,zrzeczenie sie spadku

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_-praw-male

Gość_-praw-male
  • Goście

Napisano 23 listopad 2006 - 22:19

Witam krotko nakreslajac problem chcialbym dowiedziec sie wiecej na temat "zrzeczenia sie spadku na drugiego spadkobierce"Po smierci dziadka ktory kupujac razem z moim przyrodnim bratem samochod nie zostawil testamentu.Dowiedzialem sie ze stwierdzenia jego synow a moich wujkow(ktorzy chca sie zrzec(odrzucic?) na moja osobe swoich czesci spadkowej)ze polowa samochodu przypada mnie a druga jest mojego brata przyrodniego,a ja chcialbym sie zrzec spadku na jego osobe.Co i jak powinienem zrobic w tym kierunku zeby zalatwic ta sprawe najlepiej i najszybciej?

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 23 listopad 2006 - 22:30

Moim zdaniem zrzeczenie się spadku nie jest tu najlepszym rozwiązaniem. Pamietaj, że w przypadku odrzucenia spadku przy dziedziczeniu ustawowym w miejsce tych, którzy odrzucili spadek wchodzą ich dalsi zstępni. Wystarczy więc, że któryś z wujków ma dziecko i już Wasz plan nie wypali...Dużo prościej byłoby, aby wszyscy przyjęli spadek zgodnie z dziedziczeniem ustawowym, a po uzyskaniu stwierdzenia nabycia spadków darowali dla wybranej osoby swoje udziały w spadku. Jeśli w skład spadku nie wchodzi nieruchomość to darowanie udziałów może również nastąpić w zwykłej formie pisemnej (bez konieczności wizyty u notariusza).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy