Skocz do zawartości

CZY MOŻNA OD TAK POZBAWIĆ PRAWA DO SPADKU?

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-madzen

Gość_-praw-madzen
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2010 - 23:14

Jak to możliwe,by Sędzia po tym jak wszyscy uczestnicy postępowania przyjęli spadek części z nich pozbawił go po tym jak podczas pierwszej rozprawy przyznał każdemu po 1/3-2 córki i 7dzieci po zmarłym bracie w tym 2 nieletnich.Na sprawę końcową wezwanie otrzymała tylko wnioskodawczyni,o tak zaskakującym przebiegu nikogo nie poinformowała,nie chce też dobrowolnie podzielić się spadkiem. Wyrok jest prawomocny,nie można wejrzeć w uzasadnienie,sekretariat tłumaczy,że sędzia mógł się pomylić i że drogo będzie kosztowało MNIE odkręcenie tego wszystkiego,bo nie odebrałam wyroku,nie wstawiłam się na sprawę na która nie dostałam wezwania-i nie ma tzw.zwrotki która miałaby być dowodem na to,że takowe w ogóle zostało do mnie wysłane. Co robić? Składać zażalenie na działanie Sądu?.W jaki sposób domagać się o swoje? Proszę o pomoc

Postanowienie z dnia24.09.09
1.dokonać działu spadku po.... obejmujący....
2.przyznać opisany w pkt.1 lokal mieszkalny na wyłączną własność wnioskodawczyni w zamian za spłatami na rzecz uczestników postępowania których wysokość rozstrzygnie Sąd w postanowieniu końcowym

Postanowienie z dnia 26.11.09
1.zasądzić od wnioskodawczyni na rzecz małoletnich uczestników po... zł płatne w terminie 1 miesiąca
2.nie obciążać wnioskodawczyni spłatami na rzecz uczestników postępowania
3.określić wartość przedmiotu działu spadku na kwotę...zł

#2 Gość_-praw-kempi82

Gość_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2010 - 12:36

Treść tych dwóch postanowień świadczy o czymś innym niż Pani opis. A mianowicie sąd zdecydował o podziale spadku z przyznaniem własności jednemu ze spadkobierców z obowiązkiem zapłaty pozostałym spadkobiercom kwot pieniężnych odpowiadających wartości ich udziału w spadku.
Uczestnicy postępowania mają prawo wglądu do akt postępowania, chociażby w oparciu o ustawę o dostępie do informacji publicznych.

#3 Gość_-praw-tomasz.m

Gość_-praw-tomasz.m
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2010 - 15:13

Witam,
Artykuł 9 k.p.c. stanowi, iż strony i uczestnicy mają prawo przeglądac akta i otrzymywać odpisy, kopie lub wyciągi z tych akt. Polecam wizytę u Przewodniczącego Wydziału Cywilnego w razie gdyby sekretariat dalej odmawiał.
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych