Skocz do zawartości

Leasing finansowy w KPIR

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_reiki

Gość_reiki
  • Goście

Napisano 07 październik 2008 - 12:36

Witam serdecznie, mam pytanie o sposób dokumentowania leasingu finansowego na samochód ciężarowy w KPIR. Wiem, że dostaję jedną Fa VAT na początek, z całym VATem płatnym z góry, w koszty wrzucam tylko odsetki od raty leasingowej, wprowadzam również samochód do ewidencji środków trwałych i amortyzuję. I mam następujące pytania: - VAT odliczam sobie od razu w miesiącu otrzymania Fa VAT (albo w miesiącu następnym)?- na jakiej podstawie będę wrzucać w koszty część odsetkową rat?? (jakaś nota?? rozumiem, że Fa VAT jest tylko jedna, później już nie będzie faktur)- wrzucam w koszty odpisy amortyzacyjne od środka trwałego - na jakiej podstawie, dowód wewnętrzny??Dopiero zaczynam z KPIR i mam wiele, wiele wątpliwości, z góry serdecznie dziękuję za pomoc :-)

#2 Gość_opole

Gość_opole
  • Goście

Napisano 07 październik 2008 - 15:26

Srodek trwały wprowadzasz do tabeli amortyzacyjnej naliczasz amortyzację od następnego m-ca po wprowadzeniu. VAT odliczasz w momencie uzyskania faktury. Po zapłacie kolejnych rat bedziesz dostawać noty z banku dzielące wpłate na część kapitałową i odsetkową. do KPiR wpisujesz cz. odsetkową. amortyzacje do KPiR wpisujesz na podstawie wystawionego przez siebie dowodu wewnętrznego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy