Skocz do zawartości

Wniosek o przedłużenie terminu dla terminu 7 dniowego do usunięcia

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-marek77

Gość_-praw-marek77
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2009 - 20:40

Czy można zgłosić Wniosek o przedłużenie terminu dla terminu 7 dniowego do usunięcia braków formalnych w przypadku ustalania adresów spadkobierców, czy taki termin można przedłużać kilkakrotnie ?

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2009 - 22:35

Siedmiodniowy termin ustawowy do uzupełnienia braków formalnych pisma procesowego (wniosku) nie podlega przedłużeniu.

#3 Gość_-praw-marek77

Gość_-praw-marek77
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2009 - 12:22

CYTAT(Admin-Łukasz @ 11.12.2009, 21:35) Siedmiodniowy termin ustawowy do uzupełnienia braków formalnych pisma procesowego (wniosku) nie podlega przedłużeniu.

Nie zgadzam się z Pańskim stanowiskiem .
Wczoraj usłyszałem od Pani o mile brzmiącym głosie z sekretariatu Sądu Rejonowego że powinienem złożyć taki wniosek o przedłużenie terminu.
Te przepisy są niekonstytucyjne, co już zgłaszałem w Biurze Spraw Konstytucyjnych, wniosek o zmianę stwierdzenia nabycia spadku można i powinno się zgłosić nawet nie znając adresów pełnej listy spadkobierców a sąd w tym wypadku powinien przedłużać bądź przywracać 7 dniowy termin aż do skutku.
Jest orzecznictwo Sądu Najwyższego że Skarb Państwa odpowiada za brak przepisów.
Na podparcie tej tezy załączam link. https://docs.google....hYmFl&hl=en

#4 Gość_-praw-_robberto_

Gość_-praw-_robberto_
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 15:29

CYTAT(Marek77 @ 12.12.2009, 11:22) Nie zgadzam się z Pańskim stanowiskiem .
Wczoraj usłyszałem od Pani o mile brzmiącym głosie z sekretariatu Sądu Rejonowego że powinienem złożyć taki wniosek o przedłużenie terminu.
Te przepisy są niekonstytucyjne, co już zgłaszałem w Biurze Spraw Konstytucyjnych, wniosek o zmianę stwierdzenia nabycia spadku można i powinno się zgłosić nawet nie znając adresów pełnej listy spadkobierców a sąd w tym wypadku powinien przedłużać bądź przywracać 7 dniowy termin aż do skutku.
Jest orzecznictwo Sądu Najwyższego że Skarb Państwa odpowiada za brak przepisów.
Na podparcie tej tezy załączam link. https://docs.google....hYmFl&hl=en
Proszę o zaktualizowanie powyższego linka lub podanie sygnatury i daty orzeczenia do którego ten link się odnosi.

#5 Gość_-praw-marek77

Gość_-praw-marek77
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 16:50

skarb państwa odpowiada tylko za brak przepisów, których obowiązek wydania powstał po wejściu w życie konstytucji rp. tak uznał sąd najwyższy w uchwale podjętej wczoraj (19 maja 2009 r.) w powiększonym składzie siedmiu sędziów (sygn. iii czp 139/08). uchwała jest odpowiedzią na pytanie prawne rzecznika praw obywatelskich

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy