Skocz do zawartości


wysługa lat ciąg dalszy


wróć do serwisu Kadry 208 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_aa

Gość_aa
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2007 - 15:49

edzik-wysługi się nie zaokragla, Asia K - studia nie wliczają się do wysługi jak będziesz miała 5 lat pracy i w twoim zakładzie jest wypłacana wysługa to dostaniesz

#22 Gość_Asia_K

Gość_Asia_K
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2007 - 16:11

jak się nalicza wysługę lat? staż pracy mam 3 lata (miną w listopadzie). czy już powinni mi coś płacić? i czy studia (5 lat) rónież wliczają się do wysłui lat?

#23 Gość_aa

Gość_aa
  • Goście

Napisano 02 październik 2007 - 14:00

jak będziesz pracowała to za dwa lata w listopadzie dostaniesz 5% dodatku stazowego a narazie nic

#24 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 11 październik 2007 - 09:37

Jak obliczyć wysługe lat u nauczyciela, od ilu lat należy sie dodatek za wysługe lat

#25 Gość_aa

Gość_aa
  • Goście

Napisano 11 październik 2007 - 15:33

od czwartego rolu pracy 3%

#26 Gość_przemek

Gość_przemek
  • Goście

Napisano 18 październik 2007 - 18:33

Proszę o pomoc!! Od 1994-1997 roku uczyłem się w Zasadniczej Szkole Zawodowej , pratyki nauki zawodu miałem u prywtnego rzemieślnika, udokumentowane umową o prace na zasadach pracownika młodocianego . Po tej szkole i pracy uczęszczałem do technikum pozawodowym o tym samym profilu (dwa lata).W 2000-2001 zostałem powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej.Od 2001-2004 uczęszczałem na studia ukończone tytułem licencjata.W tej chwlili pracuję i mam kłopoty ze stażam pracy który jest dla mnie naliczany przez kadrową. Ponieważ nie liczy mi umowy o pracy ze szkoły zawodowej jako pracownik młodociany oraz służby wojskowej. Uważa że jestem po studiach i tylko ten okres ośmiu lat jest dla mnie wpisany do stażu pracy . Moim zdaniem powinno wliczać jeszcze okres pracy pracownika młodocianego( nie szkołe zawodową ) oraz służba wojskowa . Upoważniło by mnie to do dłuższego urlopu (26 dni)który się należy po 10 latach pracy . Jeszcze raz proszę o radę. Mój e mail ladkoprzemek@wp.pl

#27 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 18 październik 2007 - 18:49

Jeżeli masz świadectwo pracy z okresu praktycz. nauki zawodu to kadrowa ma obowiązek zaliczyć ten okres do stażu. Okres służby wojskowej też wlicza się do stażu, na podstawie książeczki wojskowej.

#28 Gość_przemek

Gość_przemek
  • Goście

Napisano 18 październik 2007 - 20:38

Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedz. Mam świadectwo pracy z okresu praktycznego , teraz tylko jak to wytłumaczyć dla kadrowej( uzasadnić przepisami) ?.

#29 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 18 październik 2007 - 21:46

Wojsko-USTAWA dnia 21 listopada 1967 r.o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej(Tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416)Odnośnie pracy młodocianego, to każdy okres pracy, zakończony świadectwem pracy należy zaliczyć do wymiaru urlopu, gdyż to wynika wprost z art.154.1 par.1 k.p.

#30 Gość_kadrowa Emilia

Gość_kadrowa Emilia
  • Goście

Napisano 20 październik 2007 - 18:36

jak naliczyć wysługę?pracownik po przekwalifikowaniu się (pielęgniarka 17 lat pracy)podjała prace w szkole jako stayżysta,na 10/18. po roku uzyskała tytuł nauczyciela kontraktowego i została zatrudniona na pełen etat od 01.09.2007 roku. Czy należy jej uznać prace pielęgniarki i dać 18% wysługi, czy po trzch latach bycia nauczycielem 3%.

#31 Gość_jj

Gość_jj
  • Goście

Napisano 13 listopad 2007 - 10:45

zalicza się wszystkie zakończone okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy.

#32 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2007 - 12:44

pracuję w dwóch zakładach pracy, mam pytanie czy z tych dwóch zakładów należy mi się dodatek za wysługę( poprzednie okresy zatrudnienia zakończone są świadectwami)

#33 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2007 - 12:46

Tak, jezeli zakłady wypłacaja dodatki za wysługe lat.

#34 Gość_niepełnoetatowiec

Gość_niepełnoetatowiec
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2007 - 11:15

czy pracujący na 1/2 etatu może liczyć na wysługę lat?

#35 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2007 - 12:11

jeśli regulamin wynagradzania przewiduje dodatek za staż pracy, to wymiar etatu nie ma znaczenia

#36 Gość_res

Gość_res
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2008 - 18:37

czy dodatek stażowy może być wliczany do płacy.konkretnie czy minimalna płaca może być sumą stawki zasadniczej+wysługa lat.

#37 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2008 - 20:17

Tak, do minimalnego wynagrodzenia wlicza się dodatek stażowy.

#38 Gość_res

Gość_res
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 00:40

dziękuję MM za tak szybką odpowiedz,co jeszcze może być składnikiem minimalnego wynagrodzenia i czy może ono być niższe od 1126zł,pisząc o dodatku stażowym miałem na myśli dodatek za lata pracy

#39 Gość_andzia

Gość_andzia
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 18:15

pracuję w budżetówce, w administracji.po ilu latach pracy nalezy mi się wysługa?I czy do tego okresu zalicza się staz i przygotowanie zawodowe?

#40 Gość_123

Gość_123
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2008 - 22:44

witam. widzę tu osoby kompetentne wiec zadam moje pytanie. nawiązując123 do tego co pisał Przemek. jeżeli za studia policzono mu 8 lat to w moim odczuciu wliczono mu w to technikum i zawodówkę czyli zgodnie z zasada ze wybiera sie albo okres zatrudnienia albo nauki (art. 155 § 2 k.p.) dochodzi tu do nie uprawnionego dublowania stażu za szkołę i prace w tym samym czasie. czy tak??



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych