Skocz do zawartości

nękanie przez firmy windykacyjne

98 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2016 - 08:33

Czy firma windykacyjna może dzwonić do mnie o 6:00 rano?

#82 Guest_Ojtam

Guest_Ojtam
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2016 - 20:21

Nie wystarczy blokada tego numeru - dzwoniącego z nieznanych abonentowi przyczyn - w telefonie?

#83 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 13:58

Ogólnie bardzo niewielu dłużników wie, jakie prawa im przysługują, ale patrząc na sytuację, gdy jesteś winny duże pieniądze, ciągle ktoś wydzwania to zamiast spokojnie podejść do sprawy nie widzi się racjonalnego wyjścia. Na początku warto wiedzieć, czego windykator nie ma prawa robić: 

1. Firma windykacyjna to nie policja, komornik czy sąd. Nie ma też praw większych niż wierzyciel - także nie dajcie się zastraszyć. 

2. Firma nie może wejść do mieszkania lub zabierać jakiekolwiek rzeczy - nie trzeba im nawet otwierać drzwi.

3. Nie może straszyć dłużnika policją albo komornikiem. 

4. Nie może wydzwaniać do znajomych, rodziny, pracowników czy sąsiadów. 

5. Nie może też wysyłać żadnych listów czy faksów do miejsca pracy. 

6. Nie ma też prawa wpisywać dłużnika na żadne czarne listy. 

A jeśli robi cokolwiek z wyżej wymienionych rzeczy to po prostu należy zawiadomić policję, prokuraturę, skontaktować się z wierzycielem i UOKiK. Trzeba też pamiętać, że dług sam z siebie się nie spłaci, nawet jeśli firma windykacyjna nie będzie nas nękać. Ale w przypadkach, gdzie trwa sprawa sądowa można powiedzieć, że nie życzy się kontaktu z windykatorem aż do ustalenia wyroku. Warto skorzystać też z pomocy prawników dla osób windykowanych - te centrum pomaga za darmo osobom mającym problem z firmami windykującymi, np w Centrum Pomocy Windykowanym.

#84 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 20:28

Mam pytanie.Moj znajomy pracuje w uk Ma dlug w pl za nie placony kredyt no jakieś 130 tysięcy. Bank oddał go firmie Best.Czy mogą go z Anglii ściągnąć do pl.

#85 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 13:05

OK, a ja mam taką sytuację:

Nie mam żadnego długu, ale mam przyjemność mieszkać i pracować w miejscu gdzie mieszkał jeszcze rok temu facet który ma jakiś dług w chwilówkach. 

Co tydzień (nawet kilka razy w tygodniu) na furtce lub przy drzwiach wieszają ulotki, reklamy, wizytówki z dużym logiem "chwilówki" i napisem "ważne". Nie pomogło rzetelne poinformowanie, że facet już tu nie mieszka.

Prowadzę w tym miejscu małą działalność gospodarczą i  takie ulotki podwieszane przy furtce skutecznie mogą odstraszyć moich klientów. Co mogę zrobić?

#86 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 13:54

OK, a ja mam taką sytuację:

Nie mam żadnego długu, ale mam przyjemność mieszkać i pracować w miejscu gdzie mieszkał jeszcze rok temu facet który ma jakiś dług w chwilówkach. 

Co tydzień (nawet kilka razy w tygodniu) na furtce lub przy drzwiach wieszają ulotki, reklamy, wizytówki z dużym logiem "chwilówki" i napisem "ważne". Nie pomogło rzetelne poinformowanie, że facet już tu nie mieszka.

Prowadzę w tym miejscu małą działalność gospodarczą i  takie ulotki podwieszane przy furtce skutecznie mogą odstraszyć moich klientów. Co mogę zrobić?

To są reklamy, czy wezwania do zwrotu pieniędzy? Nie sądzę, żeby ktoś upominał się o zaległości wieszając coś na płocie. Natomiast na reklamy nie ma żadnej rady, wszędzie ich pełno i nie rozumiem w jaki sposób mogą odstraszać klientów. Wywieś na furtce duży napis - proszę nie składać ulotek reklamowych. Jeśli to nie pomoże, to praktycznie nic nie możesz zrobić.

#87 Guest_nękany

Guest_nękany
  • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 10:44

Niestety blokada numeru nie jest rozwiązaniem, taki kredyt inkaso potrafi wydzwaniać z kilku nr dziennie, z różnych oddziałów w Polsce.

W moim przypadku nie mam u nich żadnych długów. Kilka mieś temu kupiłem kartę sim i po instalacji w telefonie zaczęły się telefony często po 2 dziennie z różnych miast.

Na inny nr wydzwania UPC. Po żądaniu usunięcia nr telefonu z ich bazy przedstawiciele upc kilkukrotnie zapewnili że nr tel został usunięty. Niestety po krótkiej przerwie telefony od nich nadal wydzwaniają tyle ze z mniejszą częstotliwością.

Jedynie surowe kary dla takich praktyk mogłyby zrobić z tym porządek.

#88 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:53

k.m.doradztwo.prawne@wp.pl

Proszę zainteresowanych o przedstawienie swoich problemów z firmami windykacyjnymi,to postaram się pomóc.
Pozdrawiam wszystkich.K.M

#89 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:24

Powiem mam taki problem wydawania do mnie firma windykacyjna gdzie ja nie mam ze sprawa nic wspólnego A mnie nękają

#90 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:24

Co mam w tej sprawie zrobić

#91 Dobryduszek

Dobryduszek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 10 luty 2017 - 12:22

Zawiadomienie do policji na uporczywe nekanie

#92 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 11:51

Ja się trochę dziwie przyznajecie, że macie dług, ale dziwicie się, że firma do was dzwoni jak nie odbieracie telefonu? Przecież sami też byście chcieli odzyskać wasze pieniądze prawda? Po za tym są firmy takie jak BEST S.A. od których warto odebrać telefon i nie unikać kontaktu bo czasami, tacy klienci mogą liczyć na bardzo korzystne warunki spłaty, umorzenie części długów. Nie łudziłbym się, że dług ktoś wam umorzy w całości tylko dlatego, że nie będziecie odbierać telefonu.

#93 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:50

Witam ja też mam problem z windykatorem firmy kredyty-chwilówki przychodzi do mojej pracy zostawiając wizytówkę także w moim byłym mieszkaniu gdzie dla mojej rodziny jest to uciążliwe oraz dostaje czasem sms od gościa który jest przedstawicielem czy mogę podać sprawe na policje o nękaniu mnie nawet i w pracy jeśli to było jak narazie jednorazowe a w domu dwu krotnie ?? Proszę o pomoc :( :(

#94 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:58

Witam ja też mam problem z windykatorem firmy kredyty-chwilówki przychodzi do mojej pracy zostawiając wizytówkę także w moim byłym mieszkaniu gdzie dla mojej rodziny jest to uciążliwe oraz dostaje czasem sms od gościa który jest przedstawicielem czy mogę podać sprawe na policje o nękaniu mnie nawet i w pracy jeśli to było jak narazie jednorazowe a w domu dwu krotnie ?? Proszę o pomoc sad.pngsad.png

Na policję możesz zgłaszać co tylko zechcesz. Dług jednak musisz oddać. Powiedz, co zrobiłabyś, gdyby ktoś Tobie był winien jakieś pieniądze? Siedziałabyś potulnie i czekała, aż odda lub nie ? Firma windykacyjna odkupiła Twoje zadłużenie, więc teraz robi wszystko, żeby odzyskać pieniądze, to normalne, oni z tego żyją, więc nie dziw się, że są nachalni.

#95 Guest_umca umc

Guest_umca umc
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 13:40

BEST to kolejny złodziej, wszystkie długi przedawnione są do odkręcenia. Wtedy firemka BEST odda wsio co, ukradła, w zębach;)

#96 Guest_uczciwy

Guest_uczciwy
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 20:26

Przedstawię sprawdzony sposób jak zarobić na pseudo windykatorach . Dzwoni człowieczek i mówi ,że ma informację finansową i żąda podania daty urodzenia . Pytasz o nazwisko pajaca i nazwę firmy . Daty urodzenia nie podajesz . Sprawdzasz na necie dane firmy . Najczęściej nie ma tam adresu ani nr KRS . Po nazwie firmy sprawdzasz KRS na stronie www.ms.gov
Masz tam adres pajaca i osobę reprezentującą spółkę . Piszesz pismo z żądaniem zaprzestania wykonywania telefonów , wysyłania sms-ów a wzywasz do korespondencji listami poleconymi . Pismo wysyłasz listem poleconym za potwierdzeniem odbioru . Czekasz ok 2 tygodni i rozdzwania się ponownie telefon od pajaców . Odbierasz ale nie podajesz żadnej daty urodzenia . Zapisujesz daty i godz. połączeń oraz nazwiska dzwoniących . Czekasz 2 miesiące , zwykle dzwonią 4-5 razy w tygodniu . Pobierasz od operatora biling połączeń przychodzących . Tak przygotowany składasz do prokuratury zgodnie z miejscem odbierania telefonów zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 190 a Kodeksu Karnego . Piszesz ,że zażądałeś w dniu ..... zaprzestania nękania telefonami i dołączasz kopię pisma które wysłałeś . Dołączasz notatki z datami i nazwiskami dzwoniących pajaców . Dołączasz pobrany biling z zaznaczeniem nr z których dzwonili . W zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa domagasz się zadośćuczynienia w wysokości 15 000 zł . Zasada jest taka skażą na 3 do 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i orzekną zadośćuczynienie w wysokości 7 do 9 tys zł . Sprawa nic nie kosztuje a zysk jest godziwy . Nie zapomnij przed rozprawą złożyć wniosku przyłączenie Ciebie w procesie jako oskarżyciela posiłkowego co daje Ci możliwość zaproponowania wyroku . Proponujesz najwięcej zgodnie z KK i koniecznie zadość uczynienie w kwocie 15 000 do 150 000 zł  w zależności od kapitału i dochodów firmy windykacyjnej . POWODZENIA

#97 Guest_nie masz racji

Guest_nie masz racji
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 20:29

Na policję możesz zgłaszać co tylko zechcesz. Dług jednak musisz oddać. Powiedz, co zrobiłabyś, gdyby ktoś Tobie był winien jakieś pieniądze? Siedziałabyś potulnie i czekała, aż odda lub nie ? Firma windykacyjna odkupiła Twoje zadłużenie, więc teraz robi wszystko, żeby odzyskać pieniądze, to normalne, oni z tego żyją, więc nie dziw się, że są nachalni.

Przedstawię sprawdzony sposób jak zarobić na pseudo windykatorach . Dzwoni człowieczek i mówi ,że ma informację finansową i żąda podania daty urodzenia . Pytasz o nazwisko pajaca i nazwę firmy . Daty urodzenia nie podajesz . Sprawdzasz na necie dane firmy . Najczęściej nie ma tam adresu ani nr KRS . Po nazwie firmy sprawdzasz KRS na stronie www.ms.gov
Masz tam adres pajaca i osobę reprezentującą spółkę . Piszesz pismo z żądaniem zaprzestania wykonywania telefonów , wysyłania sms-ów a wzywasz do korespondencji listami poleconymi . Pismo wysyłasz listem poleconym za potwierdzeniem odbioru . Czekasz ok 2 tygodni i rozdzwania się ponownie telefon od pajaców . Odbierasz ale nie podajesz żadnej daty urodzenia . Zapisujesz daty i godz. połączeń oraz nazwiska dzwoniących . Czekasz 2 miesiące , zwykle dzwonią 4-5 razy w tygodniu . Pobierasz od operatora biling połączeń przychodzących . Tak przygotowany składasz do prokuratury zgodnie z miejscem odbierania telefonów zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 190 a Kodeksu Karnego . Piszesz ,że zażądałeś w dniu ..... zaprzestania nękania telefonami i dołączasz kopię pisma które wysłałeś . Dołączasz notatki z datami i nazwiskami dzwoniących pajaców . Dołączasz pobrany biling z zaznaczeniem nr z których dzwonili . W zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa domagasz się zadośćuczynienia w wysokości 15 000 zł . Zasada jest taka skażą na 3 do 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i orzekną zadośćuczynienie w wysokości 7 do 9 tys zł . Sprawa nic nie kosztuje a zysk jest godziwy . Nie zapomnij przed rozprawą złożyć wniosku przyłączenie Ciebie w procesie jako oskarżyciela posiłkowego co daje Ci możliwość zaproponowania wyroku . Proponujesz najwięcej zgodnie z KK i koniecznie zadość uczynienie w kwocie 15 000 do 150 000 zł  w zależności od kapitału i dochodów firmy windykacyjnej . POWODZENIA

#98 Pablo74

Pablo74

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 14:20

Błagam o pomoc!

Podpisałem ugodę z firmą windykacyjną GetBACK o spłatę długu w ratach ustalonych przez nich. Mimo że staram się raty płacić regularnie to jestem nękany przez pracowników tej firmy po kilka razy dziennie.

Gdy któregoś razu nie wytrzymałem nerwowo i przy kolejnym telefonie od nich,warknąłem: "dług spłacam regularnie i proszę do mnie nie dzwonić codziennie po kilkanaście razy" to oburzona paniusia odpowiedziała mi: "mimo że Pan spłaca swoje zobowiązania regularnie to mamy prawo dzwonić do pana tyle razy ile nam się podoba do puki nie spłaci pan swoich długów". Rozmowa została zakończona po jej stronie. Nie minęła godzina gdy znów zadzwonił telefon ale tym razem odezwał się facet dokładnie w tej samej sprawie tylko że tak powiem "od d*py strony". Od kilku dni boję się odbierać telefony bo morze to być znów GetBACK,tym sposobem narażam się innym urzędom i bankom oraz operatorowi.

Koleżanka z pracy,doradziła mi złożenie skargi do Prokuratury o nękanie. Ale nie wiem czy ta instytucja się zajmie moją sprawą.

#99 bozenab37

bozenab37

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 10:40

Witam! A czy firma windykacyjna ma prawo pobrać jakiekolwiek pieniądze z naszego konta?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych