Skocz do zawartości

Otworzenie auto-szrotu

wróć do serwisu Moja Firma 46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Łukasz

Gość_Łukasz
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2008 - 00:11

Witam chcę otworzyć mały auto szrot chciałbym od ludzi złomować samochody i sprzedawać części z niego czy taki auto-szrot da się otworzyć.Wszelkie informacje prosiłbym o przesłanie na e-maila lasmax@o2.pl.Z góry bedę bardzo dziękował.Łukasz

#2 Gość_taoo

Gość_taoo
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2008 - 09:12

musisz mieć koncesję wydaną przez wojewodę - z tego co wiem sprawa nie jest taka prosta, albo masz znajomości albo możesz dobrze posmarować :)

#3 Gość_urzędas

Gość_urzędas
  • Goście

Napisano 05 luty 2008 - 09:38

Zacznij od planu zagospodarowania przestrzennego, czy w ogóle przewiduje tego typu działalność na danym miejscu.Później niezbędna będzie decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach (wydaje burmistrz). Nastepnie pozwolenie budowlane, na końcu zaś pozwolenie wojewody (w przypadku stacji demontazu) albo starosty (jesli chcesz zbierać auta bez ich rozbierania).Więcej info znajdziesz na www.mos.gov.pl Są tam wytyczne i przepisy prawne, które z pewnością pomogą.PS. komentarz powyżej jest idiotyczny, aby odmówić zezwolenia trzeba mieć ku temy konkretny powód i zawsze mozna się odwołać:)))

#4 Gość_hubert95

Gość_hubert95
  • Goście

Napisano 11 listopad 2009 - 20:11

jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymac koncesję na złomowanie

#5 Gość_Amanda

Gość_Amanda
  • Goście

Napisano 26 listopad 2009 - 18:23

Chciałabym otywożyć auto szrot ale niewiem jak to zrobić czy możecie mi przesłać wskazówki na mój adres amanda4@onet.pl

#6 Gość_Juras

Gość_Juras
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2010 - 03:41

Poszukaj informacji w necie np na eszrot.pl

#7 Gość_maximusvw

Gość_maximusvw
  • Goście

Napisano 12 luty 2011 - 14:47

to zależy czy chcesz otworzyć stację demontażu (potrzebna grubsza kasa i układy w mieście) albo zwykłą firmę zajmującą się sprzedażą części (można to zrobić legalnie bez konieczności otwierania stacji)jeśli chodzi o wystawianie zaświadczeń to są też punkty złomowania aut, które nie są stacjami ale w ich imieniu przyjmują auta i wydają zaświadczenia. pamiętaj tylko, że złomuje się głównie auta stare 20 lat i więcej, z których więcej jest śmieci i problemu niż części a młodszego auta nikt ci nie odda. bardziej dochodowa jest sprzedaż części do aut 10-12 lat i nowszych. zainteresowanych zapraszam na www.sprzedazczesci.info

#8 Gość_Waclaw

Gość_Waclaw
  • Goście

Napisano 26 listopad 2011 - 15:23

Witam Wszystkich Serdeczniemam pare pytan odnosnie auto zlomu, z tego co slyszalem auto zlom ma mozliwosc kupowania aut z licytacji do ktorej zwykla osoba nie ma mozliwosci przystapienia, zastanawiam sie czy czasem nie jest to licytacja aut z parkingow policyjnych ? oraz kiedys bylem swiadkiem jak auto trafilo odrazu po wypadku na zlomowiec , zastanawia mnie jak to sie stalo czy zlom moze miec uklad z policja i auta trafiaja na zlomowiec jesli sa powazniej rozbite ? z tego co sie orietuje to po wypadku auto trafia na parking policyjny i dopiero wtedy wlasciciel decyduje co z nim zrobi ? i prawdopodobnie jak wybierze opcje zlomu to dopiero tam trafia, jezeli otwiera sie auto zlom to wiadomo czesc karoseri nie nadaje sie do niczego(chodzi mi o sprzedarz) np, dach i gola karoseria. Zastanawia mnie co wtedy z tym zlomowiec robi ??? poniewaz kiedys miejsce na placu sie skonczy.przypuszczam ze wysyla to do przetworzenia na surowce wtorne? lub sam przetwarza, ale w jaki sposob ? prosilbym o opisanie tego procesu krok po kroku , z tego co slyszalem wzgledem srodowiska zlomowiec jest dobrym rozwiazaniem poniewaz pozbywa sie elektrolitow z akumulatorow i innych cieczy szkodzacych srodowisku,tak slyszalem ze jest w Angli iz Panstwo nawet daje dotacje za taka dzialalnosc. Niestety Moja wiedza jest oparta tylko na tym co slyszalem i niestety niczego nie jestem pewny dlatego tez Prosilbym o wyjasnienie tych kwesti ktore napisalem, odpowiedz prosze napisac na forum lub na adres speed-gt@o2.pl . Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

#9 Gość_marcin

Gość_marcin
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 09:09

poszukuje wszelkich informacji na temat utworzenia szrotu -kasacja pojazdów- sprzedaz czesci prosze o informacje na poszte marcinsaperaki@interia.eu

#10 Gość_mumis21

Gość_mumis21
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 19:30

Chciałabym otworzyć auto szrot ale nie wiem jakie potrzebuje dokumenty i gdzie sie w takiej sprawie zgłosic. Czy mógłby mi ktoś udzielic takich informacji. Z góry dziekuje.mumis19@o2.pl- to moj mail.

#11 Gość_dawid

Gość_dawid
  • Goście

Napisano 28 luty 2012 - 21:54

Witam mnie równierz interesuje otwarcie auto-szrotu tylko nie wiem jakie dokumenty sa potrzebne ani gdzie sie zgłosić w tej sprawie, chcial bym sie też dowiedzieć czy można sie ubiegać o jakieś dofinansowanie z uni? Prosze o kontakt na adres dawa8@interia.eu
Z Góry dziekuje Dołączona grafika

#12 Gość_Krzysztof

Gość_Krzysztof
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 00:19

Równierz proszę o wszelkie informacje na maila: mastyer@wp.pl

#13 Gość_jarek

Gość_jarek
  • Goście

Napisano 05 marzec 2012 - 11:26

Witam poprowadzil by mnie ktoś jak załorzyć alto szrot. Jakie dokumety i pozwolenia potrzebne i ilk kasy na poczotek trzeba miec. jaroslawrogalski0@op.pl

#14 Gość_nnn

Gość_nnn
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 23:29

witam na legalną stacje demontażu z upoważnieniem marszałka wojewuckiego potrzebne jest milion złoty ze by otworzyć taką stacje demontażu ale sie opłaca poniewasz dostajesz dużo samochodów za darmo ludzie sami ci oddają poniewasz dajesz kwit do wydziału komunikacji ze samochód został zutylizowany. samemu otworzyłem taką auto kasacje ale jak są plusy to muszą być minusy np klocki chamulcowe szczeki , oleje filtry płyny chamulcowe szyby plastyki wszystko musisz odawać do rycyklingu każdy samochod musi być zważony przed rozbiurką i musisz rozliczać sie ze śmieci oleji itp wszystko musi się zgadzać. No i np jak otworzyłem to na pierwszy rok dostałem 750samochodów do kasacji sa limity teraz w drógim roku mamy jusz 3500sz czyli dzienie rozbieramy jakieś 15samochodów.dwie lawety ciągle jezdzą dzień i noc i ciągle zwożą samochody zatródniam około 20ludzi i posiadam trzy place

#15 Gość_Michał

Gość_Michał
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2012 - 20:26

Równiez proszę o informacje na temat otworzenia szrotu na maila: flisek_35@o2.pl

#16 Gość_piripurita

Gość_piripurita
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2012 - 13:48

Co do założenia auto-szrota tak jak wcześniej moi poprzednicy wspominali musisz zapoznać się z formalnościami, jakie są do spełnienia. W tej kwestii polecam Ci portal e-harmonogram gdzie znajdziesz wszystkie szczegóły odnośnie Twojej inwestycji wraz z formularzami.

#17 Gość_Michał

Gość_Michał
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 20:29

witam na legalną stacje demontażu z upoważnieniem marszałka wojewuckiego potrzebne jest milion złoty ze by otworzyć taką stacje demontażu ale sie opłaca poniewasz dostajesz dużo samochodów za darmo ludzie sami ci oddają poniewasz dajesz kwit do wydziału komunikacji ze samochód został zutylizowany. samemu otworzyłem taką auto kasacje ale jak są plusy to muszą być minusy np klocki chamulcowe szczeki , oleje filtry płyny chamulcowe szyby plastyki wszystko musisz odawać do rycyklingu każdy samochod musi być zważony przed rozbiurką i musisz rozliczać sie ze śmieci oleji itp wszystko musi się zgadzać. No i np jak otworzyłem to na pierwszy rok dostałem 750samochodów do kasacji sa limity teraz w drógim roku mamy jusz 3500sz czyli dzienie rozbieramy jakieś 15samochodów.dwie lawety ciągle jezdzą dzień i noc i ciągle zwożą samochody zatródniam około 20ludzi i posiadam trzy place

To jak juz sie troche dorobisz , kup sobie slownik ortograficzny.

#18 Gość_LUZAK

Gość_LUZAK
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2012 - 00:25

MASZ RACJE MICHALE, HIHI ALE GOŚĆ MA WYOBRAŹNIE ...A TAK W OGÓLE MAJĄC TAKI SZROT NIE MIAŁ BY CZASU NA PISANIE TAKICH POSTÓW.

#19 Officedepot_pl

Officedepot_pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 19:10

Wydaje mi się,że przede wszystkim na poczatek musisz rozeznać się w tym,czy masz jakąś konkurencję w pobliżu. Jeżeli nie,to może być całkiem opłacalny biznes. Poza tym dowiedz się wszystkich formalności w swoim UP odnośnie pozwolen na prowadzenia takiej działalnosci.

#20 Gość_Karol

Gość_Karol
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 08:51

Witam jestem zainteresowany taka działalnoscią gdzie się udać aby złożyć papiery oraz zaświadczenie o wyrejestrowaniu samochodówodp proszę na kontakt karol322233@interia.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy