Skocz do zawartości

zarzadzono mi kare co robic???!!!!

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-mamba85sc

Gość_-praw-mamba85sc
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2009 - 23:44

W terminie 7dni zlożyć zażalenie do sądu odwoławczego. Zarządzenie wykonania kary nie może nastąpić później niż w ciągu 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Często kuratorzy wadliwie podpowiadają. Jeżeli w terminie miesięcy od zakończenia okresu próby są odwoławczy nie wyznaczy posiedzenia to nie można odwiesić wyroku.

CYTATArt. 75. § 1. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności.
§ 2. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne przestępstwo niż określone w § 1 albo jeżeli uchyla się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych.
§ 3. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany po wydaniu wyroku, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a w szczególności gdy w tym czasie popełnił przestępstwo.
§ 4. Zarządzenie wykonania kary nie może nastąpić później niż w ciągu 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.

#2 Gość_-praw-mamba85sc

Gość_-praw-mamba85sc
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2009 - 23:44

Bardzo prosze o pomoc wczoraj bylam na posiedzeniu o zarządzeniu wykonania kary pozbawienia wolnosci oczywiscie zostala zarzadzona obligatoryjnie!!!!nie wiem co robic kurator śadowy radzi abym pisala odrazu o odroczenie wykonania kary ale przeciez moge jeszcze napisac zazalenie do sadu okregowego nie wiem co zrobic...?bo jezeli jest to obligatoryjne odwieszenie czy to cos da czy jest jakaś sznsa prosze o rade a jezeli tak to co mam napisac w takim zazaleniu kaie powody podac?????przosze pomozcie

#3 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2009 - 13:35

Złożyć zażalenie- szanse niestety niewielkie. Jeżeli sąd wyższej instancji utrzyma postanowienie w mocy składać niezwłocznie wniosek o odroczenie wykonywania kary pozbawienia wolności.

#4 Gość_-praw-mamba85sc

Gość_-praw-mamba85sc
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2009 - 12:51

to jeżeli okres bróby konczy mi sie w tym roku w lutym to czy mam jakies sznse????? bo to jeszcze musiało by minąc 6 miesięcy tak to mam rozumiec...!!??
ile czeka sie na rozpatrzenie zazalenia?????

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych