Skocz do zawartości


Jaki wyrok za usiłowanie morderstwa/


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_-praw-sisikat

Guest_-praw-sisikat
  • Goście

Napisano 27 maj 2008 - 14:35

CYTATArt. 310. § 1. Śledztwo powinno być ukończone w ciągu 3 miesięcy.
§ 2. W uzasadnionych wypadkach okres śledztwa może być przedłużony na dalszy czas oznaczony przez prokuratora nadzorującego śledztwo lub prokuratora bezpośrednio przełożonego wobec prokuratora, który prowadzi śledztwo, nie dłuższy jednak niż rok. W szczególnie uzasadnionych wypadkach właściwy prokurator bezpośrednio przełożony wobec prokuratora nadzorującego lub prowadzącego śledztwo może przedłużyć jego okres na dalszy czas oznaczony.

CYTATArt. 263. § 1. W postępowaniu przygotowawczym sąd, stosując tymczasowe aresztowanie, oznacza jego termin na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.
§ 2. Jeżeli ze względu na szczególne okoliczności sprawy nie można było ukończyć postępowania przygotowawczego w terminie określonym w § 1, na wniosek prokuratora, sąd pierwszej instancji właściwy do rozpoznania sprawy, gdy zachodzi tego potrzeba, może przedłużyć tymczasowe aresztowanie na okres, który łącznie nie może przekroczyć 12 miesięcy.
§ 3. Łączny okres stosowania tymczasowego aresztowania do chwili wydania pierwszego wyroku przez sąd pierwszej instancji nie może przekroczyć 2 lat.

#2 Guest_-praw-sisikat

Guest_-praw-sisikat
  • Goście

Napisano 27 maj 2008 - 14:35

jak wyglada postepowanie karne po zgloszeniu na policje o pepelnieniu przestepstwa, tzn.usilowanie morderstwa? Maz probuje udusic zone, utopic ja w wannie.policje wezwala sasiadka.Jest to rodzina w ktorej sprawca przemocy domowej jest maz i ojciec.Prosze o odpowiedz.jaka kara grozi.Mezczyzna byl pod wplywem alkoholu, zostal najpierw zawieziony na izbe wytzrezwien.Ile czasu tam zostanie i co po tym?Zostanie aresztowany?Na jak dlugo?ile to moze trwac?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych