Skocz do zawartości

Wypadek komunikacyjny a zadośćuczynienie - który ubezpieczyciel nie stwarza problemów?

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 23:58

Czy udało się komuś z Was dostać od ubezpieczyciela zadośćuczynienie (odszkodowanie za szkody na osobie) z OC sprawcy tylko po wysłaniu pisma i przedstawieniu dokumentacji medycznej? Jeśli tak, to od którego ubezpieczyciela?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 14:11

Praktycznie każdy ubezpieczyciel może stwarzać problemy, kiedy sytuacja jest problematyczna.

#3 Guest_PZO

Guest_PZO
  • Goście

Napisano 28 luty 2014 - 21:25

nie znam takiego. Bez pomocy firmy odszkodowawczej ani rusz.

#4 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 07:22

pomoc prawnika znajdziesz tu:

www.twojeporady.pl

#5 Guest_gośc

Guest_gośc
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 18:12

Polecam info@ic-odszkodowania.pl

#6 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 00:31

Ja wysłałam 3 pisma i mnie olali... Musiałem zgłosić się do EuCO, żebydostać jakiekolwiek pieniądze.

#7 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 00:51

Ja wysłałam 3 pisma i mnie olali... Musiałem zgłosić się do EuCO, żebydostać jakiekolwiek pieniądze.

EUCO specjalizuje się w takich sprawach i mają już renomę. Ubezpieczyciele wszystko robią, żeby nie wypłacić kasy w odpowiedniej wysokości lub w ogóle.

#8 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 390 postów

Napisano 13 maj 2014 - 22:28

Ja miałam same przeboje z ubezpieczycielami. Żaden dobrowolnie kasy nie chciał wypłacić. Nie wiem czemu tak jest. Gdyby nie te firmy pośredniczące w odzyskiwaniu to nie wiem jak to by było.

#9 www.twojeporady.pl

www.twojeporady.pl

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 14 maj 2014 - 06:53

zasadą jest, iż ubezpieczyciele wypłacają zaniżone odszkodowania, bądź nie wypłacają go w ogóle - jednak z doświadczenia warto walczyć o swoje, gdyż sądy zasądzają odszkodowania różniące się znacznie od propozycji ubezpiecz,

#10 Guest_dariga

Guest_dariga
  • Goście

Napisano 14 maj 2014 - 08:48

W przypadku szkód na osobie można ubiegać się o różne świadczenia, m. in.:

- zwrot kosztów leczenia, dojazdów, rehabilitacji itp.,

- odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu,

- zadośćuczynienie za ból i cierpienie,

- rekompensatę za utracone korzyści / zarobki, jeśli wypadek wyeliminował Cię na jakiś czas z pracy zawodowej,

Należy swoje roszczenia wobec ubezpieczyciela dokładnie przemyśleć, podzielić jak powyżej, określić wartość każdego z nich, opisać je i uzasadnić w piśmie do ubezpieczyciela.

Nie polecam korzystania z usług kancelarii odszkodowawczej od razu po wypadku. Radziłabym najpierw przedstawić ubezpieczycielowi sprawę samodzielnie, dokładnie opisując, ile i za co się żąda. Dopiero jak w ten sposób nie uzyskasz satysfakcjonującego świadczenia, zawsze możesz skorzystać z pomocy kancelarii. Tylko że to kosztuje.

#11 Guest_izka

Guest_izka
  • Goście

Napisano 17 maj 2014 - 19:47

No ale w przypadku EuCO jest tak, że płacisz dopiero jak odzyskają odszkodowanie - procentowo od kwoty. Jak nie odzyskają to nic nie płacisz - myślę, że to jest bardzo uczciwe.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 maj 2014 - 22:00

Tak powinno być zawsze. Przynajmniej klient wie za co płaci.

#13 Guest_dariga

Guest_dariga
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2014 - 13:36

Jak samemu ubiegać się o świadczenia za uszczerbek na zdrowiu z OC sprawcy: http://www.mfind.pl/...e-z-oc-sprawcy/

#14 Guest_Tadeusko

Guest_Tadeusko
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2014 - 11:05

Ja o takie odszkodowania zawsze ubiegam się z pomocą http://www.zco.com.pl/.
 powiem, że działają na najwyższych obrotach, zebyś dostał pieniądze, które Ci się należą

#15 Guest_Gostek

Guest_Gostek
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 08:06

Czy ktoś z was miał sytuację taką, że ubezpieczyciel nie chciał wypłacić odskozdowania? Lepiej działać samemu czy iść do firmy?

#16 Guest_zuzanna

Guest_zuzanna
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 08:44

Oczywiście, że najlepiej iść do firmy. Sam w sądzie nic nie ugrasz, a firma, owszem,  potrąci pocent, ale wywalczy o wiele więcej pieniędzy. Osobiście mogę Ci polecić votum-sa.pl - zajmowali się moją sprawą (wypadek komunikacyjny).

#17 Guest_kulek

Guest_kulek
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2014 - 13:36

I co skuteczni są? Ajak wyhgląda kwestia podjęcia się sprawy?

#18 Guest_Lubka

Guest_Lubka
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:16

Są - wiadomo, skoro biora procent to bedą się starać (a to jednak ważne). Skontaktuj się z nimi przez stronę lub tel., opisz sprawę, pewnie będą chcieli umówić się na spotkanie i powiedzą Ci jakie dokumenty sa potrzebne na początek.

#19 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 08 listopad 2015 - 02:02

Prosze o kontakt mkolary@wp.pl zajmujemy się takimi sprawami

#20 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 390 postów

Napisano 26 październik 2016 - 22:57

Koniecznie poczytajcie sobie opinie o Europejskim Centrum Odszkodowań. Uważam, że warto, bo dzięki temu można się dowiedzieć co o nich sądzą klienci i jak zakończyły się ich sprawy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych