Skocz do zawartości

Zasiłek pogrzebowy za osobę nieubezpieczoną

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_oliv84

Gość_oliv84
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 19:54

Dzień dobry.
Mam bardzo duży problem.18 stycznia 2012 zmarł mój ojciec.Posiadał ubezpieczenie tylko na wypadek hospitalizacji lub wizyty lekarskiej i tu zaczyna się moja gehenna.Ponieważ byłam osobą najbliższą dla niego (z moją matką miał rozwód) obowiązek pochówku spadł na mnie.Ojciec w momencie śmierci może i miał by prawo do emerytury lub renty lecz nie ma jego żadnego świadectwa pracy, ani żadnego dokumentu potwierdzającego jakiekolwiek zatrudnienie, ze względu na fakt ,że po tym jak zostwił rodzinę, pił i wiekszośc czasu spędzał po "melinach".Dodam ,że mój mąż prowadzi własną działalność gospodarczą a ja jestem osobą współpracującą.Ojca pochowałam na własny koszt i teraz mam problem ze zwrotem pieniędzy z ZUS-u.19 stycznia 2012 twierdzili,że zwrot nastąpi z ubezpieczenia rentowego męża do wysokości rachunków,26 stycznia 2012 gdy wszystkie rachunki były wytawione na mężą okazało się,żę teść to nie rodzina.Więc pani w zusie podpowiedziała nam żeby zgłosić mnie jako osobę współpracujacą i nie będzie problemu,wiec mąz zgłosił mnie od 16 stycznia ale zrobił to 26 stycznia i miało być ok,lecz nie jest.Dziś 8 lutego okazało się , że nie dostanę zasiłku dlatego,że:
1.zgłoszenie nastąpiło po okresie 7 dni od daty powstania obowiązku ubezpieczenia.
2.Pomimo tego,że moja skąłdka jako pracownika została odprowadzona w terminie i nie posiadam jako pracownik zadłużenia w ZUSie to zadłużenie posiada mój mąż i z tego tytułu nie należy mi się zasiłek pogrzebowy.
Nie mam pojęci co robić, proszę o pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy