Skocz do zawartości

wzór pozwu przeciwko firmie ubezpieczeniowej

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-gapcio

Gość_-praw-gapcio
  • Goście

Napisano 11 listopad 2007 - 20:23

Klientka firmy link4 wjechała w parking i uszkodziła 3 samochody w tym mój, ubezpieczyciel orzekł u mnie szkodę całkowitą i po 3 miesiącach w maju domówił wypłacenie odszkodowania uzasadniając ze do zdarzenia nie miało prawa dojść. Z tego co wiem Lin4 wszystkim poszkodowanym odmówił wypłacenia odszkodowania a nawet osobie która wjechała w nasze auta nie wypłacili z tytułu AC. Pani która w nas wjechała złożyła pozew uproszczony do sądu i po 30 dniach sąd wezwał Link 4 do zapłaty, ja niestety mam problem z napisaniem takiego pozwu, czy mogłabym otrzymać wzór takiego pozwu uproszczonego?Kwota odszkodowania to2tys.zł.Czy taka sprawa odbywa się na posiedzeniu zaocznym, jeżeli złoże taki pozew nie będę musiała mieć adwokata? Mam również sygnatury sprawy Pani która w nas wjechała, także również mogę je zamieścić w moim pozwie???Najbardziej zależy mi na wzorze pozwu, gdyż radcy prawni bardzo dużo liczą za napisanie takiego pozwu.

#2 Gość_-praw-krzysztofn

Gość_-praw-krzysztofn
  • Goście

Napisano 15 listopad 2007 - 15:51

witamw twoim wypadku nie mają zastosowania przepisy o postępowaniu uproszczonym, albowiem ty domagasz się roszczeń z tytułu odpowiedzialności deliktowej (za czyn niedozwolony); zatem tryb zwykły do sądu rejonowego wydział I cywilny miejscowo właściwym ze względu na miejsce, w którym nastąpiło zdarzenie wyrządzające szkodę, względnie według miejsca siedziby pozwanego zakładu ubezp.;w tej sytuacji wskazujesz poza oznaczeniem sądu, strony postępowania - powód czyli ty z imienia i nazwiska oraz adres zamieszkania, pozwanego - czyli LINK4 z nazwy dokładniej i siedziby (wszystkie dane masz na pismach z LINK4); następnie wskazujesz wartość przedmiotu sporu czyli 2.000,00zł; potem piszesz nazwę pisma czyli POZEW O ZAPŁATĘ a poniżej musisz określić żądanie czyli że w imieniu własnym wnoszę o zasądzenie od pozwanego na moją rzecz kwoty 2.000,00zł wraz z ustawowymi odsetkami od dnia następnego po dniu, w którym ubezpieczyciel stwierdził szkodę (najwyżej sąd dokona w tym zakresie zmiany) do dnia zapłaty oraz zwrot kosztów procesu; opłata od takiego pozwu to 5% w.p.s. czyli 100zł opłaconą w znakach sądowych lub na konto sądu; ponadto możesz wskazać by sąd wydał wyrok zaoczny w razie ziszczenia się przesłanek ustawowychpo wskazaniu roszczenia musisz napisać uzasadnienie tego roszczenia, a zatem jak doszło do wypadku, z czyjej winy, jakie stwierdzono w twoim mieniu uszkodzenia, ile kosztowała cię ich naprawa albo ile może kosztować; do wszelkich twierdzeń musisz dołączyć stosowne dowody, np. oświadczenie sprawcy szkody o przyznaniu się do tego, względnie prawomocny wyrok w sprawie, nadto dowody poniesienia kosztów naprawy samochodu względnie kosztorys takiej naprawy, zdjęcia uszkodzonego pojazdu, pisma do LINK4, pisma pozwanego, itp.;pozew składa się w sądzie w dwóch egzemplarzach wraz z załącznikami (też w podwójnej ilości), albowiem jeden taki egzemplarz wraz z kopiami załączników sąd kieruje do pozwanego; na obu egzemplarzach złóż podpispowodzenia

#3 Gość_-praw-gapcio

Gość_-praw-gapcio
  • Goście

Napisano 15 listopad 2007 - 22:41

dzieki serdeczne za odpowiedzTylko ja mam to napisać na odpowiednim druku zatytułowanym POZEW bowiem taki dostałam w sądzie w sekretariacie, jak równiez dostałam do wypełnienia dwa załączniki PISMO ZAWIERAJĄCE WNIOSKI DOWODOWE i DANE UZUPEŁANIJĄCE STRON LUB PEŁNOMOCNIKÓW, to de druki mam wypełnić plus dodatkowo dołączyc wszystki dowody czyli pisma z link 4 i notatki z policji???

#4 Gość_-praw-krzysztofn

Gość_-praw-krzysztofn
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 10:19

witamprosze uważniej czytać moje posty - Pana roszczenie nie nadaje się do postępowania uproszczonego, albowiem Pan dochodzi innego roszczenia, niż te, które podlegają z mocy ustawy pod uproszczone postępowanie; zatem nie obowiązują Pana żadne formularze - na zwykłej kartce papieru musi Pan sporządzic ten pozew o zapłatę, o ktorym pisałem w poprzednim poście; formularze które Pan otrzymał z sądu, prosze sobie zachowac na inne okazje;zgodnie z art.505[1]kpc - w postępowaniu uproszczonym rozpoznawane są sprawy: 1) o roszczenia wynikające z umów, jeżeli wartość przedmiotu sporu nie przekracza dziesięciu tysięcy złotych, a w sprawach o roszczenia wynikające z rękojmi, gwarancji jakości lub z niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży konsumenckiej, jeżeli wartość przedmiotu umowy nie przekracza tej kwoty; 2) o zapłatę czynszu najmu lokali mieszkalnych i opłat obciążających najmecę oraz opłat z tytułu korzystania z lokalu mieszkalnego w spółdzielni mieszkaniowej bez względu na wartość przedmiotu sporu;skoro Pańskie roszczenie ma podstawy w przepisach dotyczących czynów niedozwolonych i odpowiedzialności za nie - art.415kc i nast., a nie z umowy, to nie ma zastosowanie postępowanie uproszczone i nie trzeba pisac pozwu na formularzu; Pan nic nie łączy z zakładem ubezpieczeń LINK4 w związku ze zdarzeniem na parkingu, który spowodowała osoba ubezpieczona w LINK4prosze też pamiętać że opłata wynosi 5% z 2.000,00zł o które Pan występuje a zatem 100zł - to jest postępowanie w trybie zwykłym, a nie w uproszczonympzdr

#5 Gość_-praw-gapcio

Gość_-praw-gapcio
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 10:50

hej mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas pisania pozwu o zapłatę mogę wykazać z imienia i nazwiska świadków np. osobę która była ze mna kiedy zauważyłam swój rozbity samochód, i osobę która wjechała w mój samochód???

#6 Gość_-praw-sław

Gość_-praw-sław
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2007 - 23:10

[quote:598620b2d5="GAPCIO"]hej mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas pisania pozwu o zapłatę mogę wykazać z imienia i nazwiska świadków np. osobę która była ze mna kiedy zauważyłam swój rozbity samochód, i osobę która wjechała w mój samochód???[/quote:598620b2d5]

#7 Gość_-praw-gapcio

Gość_-praw-gapcio
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2007 - 10:39

Jaki mam czas od momentu odmowy wypłaty odszkodowania z kolizji drogowej, ale nie od mojego ubezpieczyciela tylko sprawcy, :lol: żeby złożyć pozew o zapłatę przeciw firmie ubezpieczeniowej?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy