Skocz do zawartości

zasilek z OPS a stypendium

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_-praw-ola_duk

Gość_-praw-ola_duk
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2008 - 14:48

witam,
mam pytanie dotyczące zasilku rodzinnego z Osrodka Pomocy Spolecznej.
Moi rodzice staraja sie o taki zasilek na moje nieletnie rodzenstwo i wymagaja ode mnie zaswiadczenia z uczelni o wysokosci mojego stypednium socjalnego. Moje pytanie brzmi czy jest to zgodne z prawda i czy moi rodzice bedą mogli pozniej wykorzystac te dane o moim stypendium jeszcze w jakis inny sposob (jesli tak to w jaki) lub co najgorsze pozbawic mnie jakkolwiek sytpendium w przyslosci.
Dziekuje za pomoc.

#2 Gość_-praw-grazia83

Gość_-praw-grazia83
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 10:42

CYTATco najgorsze pozbawic mnie jakkolwiek sytpendium w przyslosci.
Rodzice nie mogą Panią pozbawić stypendium,bo niby w jaki sposób?.
Stypendium jest przyznawane na podstawie dochodów rodziny,gdzie nie wlicza sie zasiłków

CYTATSTYPENDIUM SOCJALNE...........
....
DO DOCHODU RODZINY NIE WLICZA SIĘ:

świadczeń rodzinnych (tj. zasiłek rodzinny, dodatki do zasiłku rodzinnego, świadczenia opiekuńcze, w tym zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne),
świadczeń z pomocy społecznej (tj. zasiłki stałe, okresowe, celowe itd.),
dopłat bezpośrednich dla rolników w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.
stypendiów i zapomóg dla studentów przyznawanych na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym,
świadczeń pomocy materialnej dla uczniów otrzymywanych na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329, z póź. zm.),
świadczeń otrzymywanych na podstawie Działania Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez program stypendialny"(tzw. Stypendia unijne dla uczniów i studentów),
kwot alimentów płaconych przez członków rodziny na rzecz innych osób
dochodów rodziców, jeżeli student bądź doktorant jest samodzielny finansowo.
proszę wpisać w wyszukiwarkę-dokumenty do otrzymania zasiłku rodzinnego-lub cos w tym stylu i rozezna się Pani,czy zaświadczenie o stypendium jest potrzebne..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy