Skocz do zawartości

Niski procent uszczerbku - pozew

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-gwardysiak

Gość_-praw-gwardysiak
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 13:20

Witam serdecznie!
Problem kwestii ujecia zbyt małego procentowego uszczerbku na zdrowiu w pozwie. Po nieszczesliwym wypadku odbylem dwie komisje lekarskie. Z pracy przyznano mi 5 %, ubezpieczyciel przyznal mi 2%. To duza rozbieznosc, a odwołanie okazało sie bezskutkowe i nie wyrazono mi zgody na stawienie sie ponownie przed komisja. W jaki sposob zatytułowac przedmiot sporu? Zadowala mnie przyznanie mi podobnego procentowego uszczerbku jak po komisji z pracy. Z gory dziekuje za pomoc.

#2 Gość_-praw-tommi

Gość_-praw-tommi
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 14:39

Dołączę się do wątku. Wskutek wypadku doznałem uszczerbku na zdrowiu. Komisja z TU sprawcy przyznała mi 10%, komisja z ubezp grupowego (PZU) na podstawie tych samych dokumentów tylko 1%. Dwa razy pisałem odwołanie (dołączyłem też xero decyzji z 10%) lecz dostałem odpowiedź, że mają zaufanie do swoich orzeczników i nie widzą podstaw by uznać inaczej.
pozdrawiam

#3 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2008 - 17:47

Jak rozumiem ów procent uszczerbku ma stanowić podstawę do dochodzenia stosownego wynagrodzenia. W tej sytuacji składacie po prostu pozew o zapłatę odszkodowania do sądu. W toku tego postępowania wskazujecie, że orzecznik ubezpieczyciela celowo zaniżył wam wysokość trwałego uszczerbku na zdrowiu i wnosicie o dopuszczenie dowodu z opinii lekarza biegłego sądowego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy