Skocz do zawartości

PLIKOSTRADA PŁACIĆ CZY NIE?

4576 odpowiedzi w tym temacie

#121 Gość_człowiek nikt

Gość_człowiek nikt
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:23

Też się z tym bujamy od kilku dni (05.05.2013 r. - dostaliśmy 2 wezwanie)Na pierwsze odpisałem, że zgłoszę sprawę na Policję i do UOKiK - bez odpowiedzi.Nie wiem jeszcze co zrobię, ale firma może jest z Dubaju i musi mieć przedstawicielstwo w Polsce na przesłanych proformach jest ujęty podatek VAT, a więc ten podatek jest w Polsce płacony (?)- niestety nie ma ich numeru NIP. Jeżeli są świadczone usługi od grudnia, stycznia to dlaczego faktury nie były wystawione wcześniej po siedmiu dniach od wykonania usługi (przykład TP, PLUS itp.). Ponadto wg mojej wiedzy (być może się mylę) ale fakturę proforma zazwyczaj wystawia się przed wykonaniem usługi lub dostawą towaru szczególnie dla klientów którzy nie są wiarygodni. Ponadto w którymś z komentarzy był zapis, że sądem właściwym dla windykacji jest sąd w Lublinie. To może oznaczać, że przedstawicielstwo jest też w Lublinie. Nasuwa się kolejne pytanie dlaczego rozliczenie jest w cyklu rocznym jaką mamy pewność, że firma się "nie zwinie" z naszą kasą. Może ktoś dostał już fakturę z NIP-em naszej "ukochanej firmy". Może trzeba by iść do jakiegoś Urzędu Skarbowego i dowiedzieć się jaka to firma w Polsce reprezentuje interesy Smart Tech Connect.Cześć.

#122 Gość_OliwiaMM

Gość_OliwiaMM
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:29

Jak sprawdzic IP????

#123 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:34

Ja dostałam coś podobnego-wezwanie do zapłaty.Najlepsze ,ze to nie ja sie rejestrowałam ale moja córka która ma 11 lat.Prawdopodobnie nawet nic nie ściagała z tej strony.NIC NIE ZAPŁACĘ!!!!!pytałam znajomych i mówia ze tylko debile płacą..nic nam nie zrobią.TAKŻE NIE PŁAC!!!!!!

Szanowna Pani,

W dniu 06.01.2013 o godzinie 14:58:35 korzystając z komputera o adresie fizycznym IP 83.........., zawarła Pani wiążącą umowę o świadczenie elektronicznej usługi premium w serwisie Plikostrada.

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za udostępnioną usługę, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiściła Pani jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy Panią do zapłaty zaległej należności w nieprzekraczalnym terminie 5 dni.

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty abonamentowej, narazi Panią na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Pani postępowania windykacyjnego będzie przekazanie niniejszej sprawy do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z umów elektronicznych, która skieruje sprawę na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty.

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących spółce Smart Tech Connect Ltd. mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:
- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego;
- naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu);
- wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł);
- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;
- komornicza egzekucja należności;
- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.

W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Panią do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 96 PLN, w terminie 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Płatności można dokonać poprzez przelew bankowy lub na poczcie, podając następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd. Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 88 1750 1312 6860 1000 0002 1114
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0002 1114
Kwota: 96 PLN

#124 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:41

hmm.. ja podałam błędne dane czyli nie nazywam sie Ola Kowalska ;] wiec niech sobie to kieruja gdzie chca ;]

#125 Gość_ziom2

Gość_ziom2
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:42

A ja wcale tam się specjalnie nie logowałam,było chyba jakieś dziwne przekierowanie,żadnych danych w ogóle nie podałam-w tych "strasznych" listach zgadzał się tylko adres mailowy-dostępny dla wszystkich,nawet IP kompa był błędnie podany...Skandal!!!Może warto nagłośnić to w tv...(Jaworowicz?).

#126 Gość_wkręcona

Gość_wkręcona
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:43

szanowni Państwo
Ja również dostałam to samo pismo. Powtarza się u mnie wszystko to samo co było napisane wyżej: logowanie w styczniu, opłata 96zł, straszenie sadem itp, itd. Cieszę się, że nie jestem sama. ja idę zgłosić to wszystko na policje. Polecam to również innym. jestem za pozwem zbiorowym. Na pewno nie zapłacę.

#127 Gość_Ktoś

Gość_Ktoś
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:46

Mnie zastanawia jak to jest możliwe że u nas w kraju dochodzi do takich sytuacji?? Od kiedy to logowanie oznacza zawarcie umowy. Dlaczego po 10 dniach nie przyszła żadna informacja że zostanie zawarta umowa jesli nie nastpi rezygnacja. To jest celowe działanie, mające na celu wprowadzanie ludzi w błąd. To jest sprawa do zgłoszenia na policję

#128 Gość_ziom2

Gość_ziom2
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 23:02

Trzeci list to już zupełna bezczelność-Pan Rogowiecki odpisuje,że może to "ktoś"włamał się na moją skrzynkę i zamówił pakiet,radzi mi natychmiast uregulować dług a następnie zgłosić sprawę na Policję w celu namierzenia tego "włamywacza",który musi mi oddać należność- co za tupet...!Sprawdźcie sobie historię-u mnie obok tej dziwnej strony jest inna -z ostrzeżeniem przed wirusem...Pozdrawiam.
Jeśli jest wśród pokrzywdzonych prawnik to niech coś zacznie napędzać...

#129 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 23:04

Ja też dzisiaj dostałam identycznego maila z pogróżkami o karze więzienia.Owszem logowałam się 2 stycznia żeby coś ściągnąć dziecku,ale pobieranie nie udało się.Myślę że to oszuści, ale przyłączam się do zbiorowego pozwaniafirmy.

#130 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 23:07

To jestem kolejna. Zgłaszam sprawę na policję i do UOKiK.

#131 Gość_Przemek

Gość_Przemek
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 23:10

A ja mam ich w d..ie. Czekajcie a nie panikujcie. Sk***ysyna jak bym w soje niemałe rączki dostał, to by go nie poskładali już. Ale na spokojnie proszę. :)

#132 Gość_Lili

Gość_Lili
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 23:15

sluchajcie. moje IP sie zgadza mam ten sam problem, aleee.... no wlasnie. teraz dopiero przeczytalam szczegolowo regulamin i wszystko w nim jest napisane. automatycznie jak sie akceptuje regulamin to sie podpisuje umowe z nimi. niewiem co robic czy placic czy nie ale jutro ide na policje.

#133 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 23:21

Ja tez dzisiaj dostałam takiego maila, jakoś dziwnie się składa że Ci co się rejestrowali ok. stycznia to hurtem wszyscy dostali takie maile.. A jesli chodzi o IP to jak ktoś się lączy przez modem to po każdym restarcie jest inne ip nadawane (zewnętrzne) jakoś tak. Napewno NIE zapłace!! Bo za co:) za to że sie, zarejestrowałam? To jakiś absurd!

#134 Gość_Lili

Gość_Lili
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 23:39

Ja tez dzisiaj dostałam takiego maila, jakoś dziwnie się składa że Ci co się rejestrowali ok. stycznia to hurtem wszyscy dostali takie maile.. A jesli chodzi o IP to jak ktoś się lączy przez modem to po każdym restarcie jest inne ip nadawane (zewnętrzne) jakoś tak. Napewno NIE zapłace!! Bo za co:) za to że sie, zarejestrowałam? To jakiś absurd!

tak tylko ze ktos przeczytal dokladnie regulamin ktory zaakceptowal? ja dopiero teraz po pol roku... u nich wystarczy rejestracja by podpisac umowe.

#135 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 23:55

Hej, ja też mam ten problem, dostałam dzisiaj trzeci list przedsądowe wezwanie, ja niby logowałam się u nich 31.12.2012 o 23.40 z minutami, dla mnie to śmieszne bo co ja bym miała w sylwka w kompie ściągać. Ale też się boję co bedzie dalej, ale im nie zapłace..

#136 Gość_martyna

Gość_martyna
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 00:03

Jestem w tej samej sytuacji. A nie zastanawia Was fakt, że w każdym mailu, tj. moim oraz tych kopiowanych przez Was jest inny numer konta bankowego? Co to może oznaczac?

#137 Gość_Pati

Gość_Pati
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 00:04

Witam, niestety mam podobna sytuację.. Dostałam maila z ponagleniem za opłatę (chyba) byłam na tyle głupia, że zapłaciłam. zy okazji napisałam do nich maila, że naciągają ludzi itp. Pozwoliłam sobie na mailowe wyżycie :))
Myślałam, że mam ich z głowy raz na zawsze!! A tu po 5 dniach dostałam kolejnego maila...

Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiściła Pani zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet Podstawowy usługi Plikostrada, którą zamówiła Pani w dniu 01.01.2013 przy użyciu adresu email.....

I cała sterta głupstw i powtórka z poprzedniego..
Jestem wkurzona na maxa. Wysłałam im ponownie maila z inf o uregulowaniu kwoty to raz, dwa jako załączenie dodałam potwierdzenie przelewu..

Teraz żałuję, że nie poszukałam wcześniej jakiś informacji na ten temat. Niestety za późno się zorientowałam, że nie tylko ja stałam się się ich ofiarą.. pewnie bym nie zapłaciła :/

Na pewno mam nauczkę DOKŁADNIE czytać to w co się klika.. niestety prawda też jest taka, że za czymś takim stoją nie głupi ludzie i dla przeciętnego człowieczka czasem jest to kosmos.. i wychodzą takie kwiatki.

Pozdrawiam

#138 Gość_sraka90

Gość_sraka90
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 00:13

ALE MACIE PROVBLEM SERIO TYLE EMOCJI?

JA MIALEM KIEDYS ZABLOKOWANY KOMPUTER PRZEZ OSZUSTÓW PODAJACYCH SIE ZA POLICJE CHCIELI 300ZŁ ZA ODBLOKOWANIE KOMPUTERA I CO ? OLAŁEM TO CIEPŁYM MOCZEM I DOSYC PROSTO ODBLOKOWAŁEM SAM SOBIE KOMPA!

Jak przeczytalem o waszym problemie postanowiłem wam pomóc, odrazu załozyłem dwa konta na plikostradzie. W danych napisałem Adolf Hitler adres podałem tvnu email podałem programu uwaga. to samo z drugim kontem tyle ze adre emaliowy tvn24 hahahaha

Wyluzujcie :D

#139 Gość_gość1996

Gość_gość1996
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 00:16

ja dostałem pare dni po założeniu konta takie coś z uokik Szanowna Pani/Szanowny Panie,
informujemy, Ĺźe nie naleĹźy reagowaÄ na wszelkie wiadomoĹci
zwiÄzane ze stronÄ internetowÄ plikostrada.pl. Ich dziaĹania
majÄ jedynie na celu wyĹudzenie pieniÄdzy od osĂłb
zarejestrowanych na stronie plikostrada.pl pod pretekstem Ĺamania
regulaminu, ktĂłry sam w sobie jest niezgodny z prawem.

#140 Gość_sraka90

Gość_sraka90
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 00:25

no i już pewnie uwaga dostala od nich maila z wezwaniem zaplaty :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych