Skocz do zawartości

odmowa reklamacji

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 20:17

Witam w dniu 29 bstycznia syn kupił buty w Cropp Town. 18 sierpnia reklamował je ponieważ zaczęły się rozpruwać. Niestety reklamacja została odrzucona z powodu cyt ' Reklamacja niezasadna. Reklamowane obówie wykazuje duży stopień zużycia adekwatny do okresu użytkowania jako obówie codziennego uzytku.Powstała wada nie jest wadą tkwiącą w wyrobie nowym.Reklamacji podlegają jedynie wady surowcowe oraz technologiczne zawarte w wyrobie nowym. W przypadku kwestionowania powyrzszej odpowiedzi prosimy o przedstawienie opini rzeczoznawcy ktora będzie wiążąca dla sprawy "
Przepisałam dokładnie treść odmowy z błędami ortograficznymi jakie zawierała.Przyznaję, że buty były zniszczone ( syn bardzo niszczy obuwie ), ale przyczyną reklamacji było rozpruwanie się a nie zniszczenie. Czy sprzedawca miał prawo odmówić reklamacji i czy może w takim przypadku żądać opinii rzeczoznawcy.

#2 Gość_MW

Gość_MW
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 16:56

Sprzedawca nie może żądać od Pani opinii rzeczoznawcy, ale skoro wada ujawniła się po upływie 6 m-cy od zakupu, to na Pani jako konsumencie ciąży obow., że ujawniona wada tkwiła już w produkcie w momencie zakupu a tym samym, że sprzedawca za nią odpowiada.
Może Pani jeszcze spróbować dochodzić swoich roszczeń przed gwarantem (producentem), o ile gwarancja została udzielona oraz wystąpić o pośrednictwo w sprawie do Powiatowego (Miejskiego) Rzecznika Praw Konsumentów.

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 07:53

Wada tak naprawdę powstała przed upływem 6 m-cy, ale nie mogłam znaleźć paragonu, syn nosił inne buty i jak to często bywa sprawa reklamacji zeszła na dalsze tory. Sądziłam,że mam czas i nie muszę się spieszyć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy