Skocz do zawartości


odszkodowanie z PZU - pieniadze sa przed komisja ??


282 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_honorka

Guest_honorka
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2010 - 22:34

Witam
22 sierpnia miałam wypadek samochodowy, kierowca Forda wymusił pierwszeństwo i uderzył swoim przodem w prawy przód mojego auta. Miałam zapiete pasy, które w czasie tego wypadku uszkodziły mi znamie na klatce piersiowej. Przez tydzień czasu nie mogłam sama wstac z łożka. Miesiąc temu miałam wykonywany zabieg wycięcia tego co zosało po znamieniu. 2 tyg temu poszłam do PZU zgłosic szkode by starac sie o przyznaie odszkodowania za szkode na osobie z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedziałnosci cywilnej. Wypełniłam tam odpowiedni druk, po czym dostałam termin komisji lekarskiej na 8 stycznia 2010 r. Jednak 3 dni temu dostałam pismo z PZU ze zostało mi przyznane odszkodowanie w wysokosci 1.000 zł, a dzisiaj dostałam zawiadomienie z poczty zebym zgłosiła sie po przekaz pocztowy. Nie wiem czy powinnam odbierac te pieniadze? czy napisac odwołanie? przeciez nawet nie byłam na komisji.... Byłabym bardzo wdzieczna za pomoc.... czekam na odp:) pozdrawiam

#2 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 11:20

Proszę dokładnie przeczytać pismo, które dostała Pani z PZU - przyznające 1.000zł - jest to z pewnością przyznanie kwoty bezspornej. PZU często korzysta z takiego rozwiązania gdy nie może "wyrobić się" z 30 dniowym terminem likwidacji. Termin komisji jest na pewno aktualny - proszę się na nią zgłosić w wyznaczonym terminie. Po komisji zostanie Pani przyznana kwota właściwa i PZU dopłaci do przyznanej kwoty bezspornej pozostałą część odszkodowania. W przypadku dalszych wątpliwości lub problemów proszę o kontakt.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 21:07

Dziekuje za odpowiedź, a czy po komisji moze być mi przyznana niższa kwota niż 1.000 zł?

#4 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2010 - 10:45

Teoretycznie może, ale ja się z takim przypadkiem jeszcze nie spotkałam. Z opisanych przez Panią dolegliwości i doznań wynika, iż powinna to być kwota wyższa. Aby określić ją trzeba wnikliwie zapoznać się z pełną dokumentacją medyczną.

#5 Guest_aksedo

Guest_aksedo
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 09:12

Tak jak napisała Pani Elżbieta zapewne jest to kwota bezsporna, którą ubezpieczyciel musi wypłacić w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody przez Poszkodowanego. Po komisji powinna Pani dostać jakąś dopłatę.

Jeśli chodzi o przyjęcie świadczenia to nie może Pani odmówić jego przyjęcia, chyba że narusza to Pani uzasadniony interes (art. 450 k.c.).

W przypadku pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Andrzej Gryczka
Aksedo Specjaliści od Odszkodowań

#6 Guest_oleksandra

Guest_oleksandra
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 12:24

Witam, chciałabym prosić o małą pomoc w wyjaśnieniu innej sprawy. Mój narzeczony w niewielkim odstępie czasu złamał 3. kość śródręcza w dłoni, a później skręcił nogę (zerwał torebkę stawową). Był w PZU zgłosić szkodę, wszystko zostało udokumentowane. Pan w ubezpieczalni powiedział, że najprawdopodobniej będzie konieczna komisja lekarska. Następnego dnia zadzwoniono jednak z propozycją odszkodowania w wysokości 450zł za nogę i 600zł za rękę (dodam tutaj, że lekarz ortopeda stwierdził, że ten uraz ręki będzie się ciągnął do końca życia, poza tym jest to prawa ręka u praworęcznej osoby). Wydaje nam się, że kwota ta jest zbyt niska. Dlatego chciałabym się dowiedzieć, czy gdyby nie przyjął tej propozycji, pewnie wyznaczono by termin komisji lekarskiej, ale czy po tym będą mogli obniżyć tę kwotę? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

#7 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 13:06

Z jakiego ubezpieczenia narzeczony ubiega się o odszkodowanie? Ile było wypadków 2 czy 4 - przepraszam ale wolę się upewnić?

#8 Guest_oleksandra

Guest_oleksandra
  • Goście

Napisano 21 luty 2010 - 15:39

Chodzi o ubezpieczenie studenckie (z uczelni, w PZU na wysokość 30tys. bodajże). Wypadki były 2 w odstępie 4 miesięcy.

#9 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 11:13

Jeżeli Poszkodowany był objęty ubezpieczeniem NNW dzieci, młodzieży i personelu w szkołach i innych zakładach - to ustalenie uszczerbku następuje na podstawie tabeli uszczerbku załączonej do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. W przypadku tego ubezpieczenia nie powołuje się komisji lekarskiej. W przypadku Pani narzeczonego zastosowanie ma tabela nr4. Pozdrawiam.

#10 Guest_oleksandra

Guest_oleksandra
  • Goście

Napisano 24 luty 2010 - 04:24

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, czy na jakiejś stronie internetowej znajdę te tabele, o których Pani wspomniała? Pozdrawiam

#11 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 11:24

Proszę wejść na strony PZU - ubezpieczenia majątkowe - NNW. Pozdrawiam.

#12 Guest_mireuszka

Guest_mireuszka
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 22:18

witam.mam pytanie. w wyniku wypadku komunikacyjnego-typu smagniecie biczem doznalam uraz kregoslupa szyjnego-doszlo do zerwania wiezadel oraz urazu stawu skroniowo-zuchwowego-doszlo w nim najprowadopodobniej do wylewu oraz mikrourazu. zostalam wyslana na komisje lekarska, gdzie lekarz orzecznik stwierdzil 6% uszczerbku na zdrowiu(po trzy procent za kazdy uraz)po kilku dniach zadzwonili do mnie z PZU i stwierdzili iz na razie uznaja tylko decyzje lekarza w sparwie kregoslupa natomiast jesli chodzi o staw skieroawli mnie na kolejna komisje gdyz stwiedzili iz pierwszy lekarz byl-neurologiem i nie powinien wydawac decyzji co do stawu. mam pyatnie czy to jest zgodne z prawem?czy % prawidlowo orzeczono moj uszczerbek na zdrwiu? wyplacano mi na razie kwote bezsporna-wyslano na konto-3.000 zl. co to oznacza? czy jest to kwota czesciowo wyplacona za kregoslup?czy cala?czy powinnam ja przyjac?czy od kwoty bezspornej mozna sie odwolac ?w koncu mam pytanie przy takim urazie na jakie odszkodowanie kwotowo moge liczyc?

#13 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 11:47

Nie opisuje Pani dokładnie przebiegu całego wypadku i leczenia. Aktualnie proponuje przyjąć przyznana kwotę odszkodowania. Co do reszty - sugeruje kontakt bezpośredni (Edycja profilu). Pozdrawiam.

#14 Guest_Slawecki

Guest_Slawecki
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 13:21

Ile mogę dostać za wypadek komunikacyjny ze skutkiem skręcenia kręgosłupa lędzwiowego oraz szyjnego, i stłuczeniem głowy, jestem ubezpieczony w NNW w pzdu oraz ze sprawcy wypadku z OC PTU, jednocześnie dodam iż był to wypadek w pracy, ubiegał będe się w zusie. Dostałem 33 dni zwolnienia i zalecenia noszenia kołnierza oraz zalecenia rehabilitacji. Jak to zrobić by żadna ubezpieczlnia nie zrobiła mnie w konia. Dzisiaj mam wiztę u lekarza Pzu, jak wrócę opiszę co przyznali. Mam pytanie ile ubezpieczlnia ma dni na wypłate odszkodwania po zgłoszeniu wypadku???

#15 Guest_Slawecki

Guest_Slawecki
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 20:14

Byłem na komisji pzu dzisiaj, no a leczenia nie zakonczylem- czyli noszenia kołnierza, kazali mi się zgłosić na koniec leczenia na ostateczną komisję. Jak to jest ze zwolnieniem lekarskim czy pracodawca musi płacic za wszystkie 33 dni ??? czy on sobie wybiera ze zaplaci tylko za 20 bo powie ze reszta to sa soboty i niedziele..,

#16 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 11:48

Wszystkie firmy ubezpieczeniowe ostateczne decyzje odnośnie wypłaty podejmują po zakończeniu leczenia, ale zawsze istnieje możliwość wypłaty części kwoty bezspornej. Temat jednak jest wyjątkowo "szeroki" - proponuje kontakt bezpośredni (edycja profilu). Pozdrawiam.

#17 Guest_keyh21

Guest_keyh21
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 00:47

Witam serdecznie, 12 stycznia tego roku mialam wypadek, tzn poslizgnelam sie na sliskim chodniku przed blokiem , upadlam, skrecialam kregoslup szyjny, stluklam glowe, stracilam przytomnosc, skrecilam staw skokowy i mialam wstrzas mozgu, z tym wszystkim trafilam do szpitala na 7 dni. rehabilitacja trwala 3 miesiace. W kolnierzu chodzilam jakies 2 miesiace.jestem ubezpieczona w pzu SA polisa NNW. zglosilam szkode przedwczoraj a dzis dostalam na konto 1180 zł, bez zadnej komisji ani uzgodnienia telefonicznego. czy moge sie od tej decyzji odwolywac?i ile powinnam dostac za taki uraz? czy moge sie starac o odszkodowanie od wlasciciela chodnika, czy tez od ffirmy sprzatajacej , ktora ma umowe z administracja budynku, przy ktorym znajdowal sie chodnik? dziekuje za informacje.
i jeszcze czy z tej polisy nnw nalezy mi sie odszkodowanie za pobyt w szpitalu? i czy moge domagac sie odszkodowania za utracone korzysci,w zwiazku z tym ze bylam miesiac ponad miesiac na zwolnieniu lekarskim i nie moglam chodzic na uczelnie, a potem musialam nadrabiac?pozdrawiam

#18 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 10:21

Odnośnie sposobu oceny szkody, to wszystko zależy od typu posiadanego ubezpieczenia i zawartych tam zasad. Jeżeli Posiada Pani ubezpieczenie NNW dzieci, młodzieży ....wykupione w PZU - to obowiązują tam zasady oceny szkody na podstawie dostarczonych dokumentów i tabl, które określają procent uszczerbku. Warunki te, nie przewidują bezpośredniej komisji lekarskiej. Odnośnie zwrotu kosztów i innych dodatkowych świadczeń - to proszę sprawdzić czy takowe były opłacane (świadczenia dodatkowe NNW).
Odnośnie dochodzenia odszkodowania z polisy OC "sprawcy wypadku" - to oczywiście istnieje taka możliwość. Jest to temat dość "obszerny" - wobec tego proponuje kontakt bezpośredni (Edycja profilu).Pozdrawiam.

#19 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 14:11

Witam serdecznie.
W sierpniu złamałam nogę w kostce(złamanie kostki bocznej)
Miałam gips 8 tygodni.Po zdjęciu gipsu złożyłam dokumenty o odszkodowanie w pzu.2 tygodnie temu dzwoniła do mnie pani z pzu,że przyznano mi 6% uszczerbku na zdrowiu,i czy się zgadzam i czy mogą przelać mi pieniążki na konto,ale zapytała czy z nogą wszystko już dobrze,ja powiedziałam że nie bo noga nadal boli jest spuchnięta i sina.Więc pani z pzu powiedziała,że w takim razie nie mogą mi wypłacić tych pieniążków tylko muszą mnie skierować na komisje lekarską.Komisje lekarską mam za tydzień,i martwię się ,że na komisji przyznają mi mniejszy procent uszczerbku na zdrowiu.W związku z tym proszę o odpowiedż,czy tak się może stać.Pozdrawiam.

#20 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2010 - 13:44

Nie podała Pani z jakiej polisy NNW spodziewa się wypłaty świadczenia, więc mogę tylko teoretycznie odnieść się do problemu. Odnośnie przyznawanego % uszczerbku na zdrowiu - to Ubezpieczyciel posługuje się tzw. tabelą uszczerbków, w której każda dolegliwość ujęta jest w odpowiednich "widełkach" od...do...%. Najczęściej - jeżeli ze strony Ubezpieczyciela "pada" propozycja uznania uszczerbku - to jest to ta najniższa. Tą samą tabelą posługuje się Lekarz Orzecznik, który po bezpośredniej ocenie Pani zdrowia może uznać wyższy uszczerbek (z tego co Pani opisuje jest taka szansa). Oczywiście mógł zdarzyć się taki przypadek, iż pracownik PZU źle zinterpretował Pani dolegliwość, a lekarz będzie musiał wyjść z innej pozycji tabeli, która przewiduje np. od 3% do 7% i przyzna np. 5%. Jest to tylko teoria, ale niestety i tak się zdarza. Jednak osobiście uważam, iż w Pani przypadku dobrym rozwiązaniem jest komisja bezpośrednia. Pozdrawiam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych