Skocz do zawartości

Odszkodowanie za operację w PZU

808 odpowiedzi w tym temacie

#281 Gość_Aga sm.

Gość_Aga sm.
  • Goście

Napisano 17 marzec 2011 - 02:42

Witam! mam pytanie w zwiazku z polisa p +.Otoz mialam przeprowadzona poczworna osteotomie-tj. plastyka nosa i prostowanie przegrody-w rozpoznaniu opisane jako pourazowe skrzywienie nosa i przegrody.ja jednak nie mialam wypadku,wiec opisalam to jako chorobe a nie NW.W wykazie operacji chirurgicznych plastyka nosa jest zaliczana do II kategorii,a korekcja przegrody jako III.Czy swiadczenie bedzie sumowane,bo byl to jeden zabieg i wykonane obie te rzeczy naraz?czy wybiora sobie jedno swiadczenie?I czy w razie takiej sytuacji sensownie bedzie sie odwolac?Pozdrawiam

#282 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 17 marzec 2011 - 11:08

do annabroa: aby dać odpowiedź w 100% poprawną musiałabym mieć wgląd w polisę. Ale w Pani przypadku prawdopodobnie mamy taką sytuację: suma ubezpieczenia 10.000zł - odnosi się do tzw. ryzyka śmierci - czyli podstawowego świadczenia wynikającego z polisy. Następnie w odniesieniu do innych dodatkowych ubezpieczeń ustalono odrębne sumy ubezpieczenia - w tym na wypadek operacji chirurgicznych (4.000zł). Dlatego wypłata za operację odnosiła się właśnie do tej kwoty, ale powinna to Pani sprawdzić w polisie.Pozdrawiam.

#283 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 17 marzec 2011 - 11:19

do Aga sm.: Ogólne Warunki Ubezpieczenia precyzują taki przypadek par.21.pkt.1 - ...w okresie trwającym kolejne 2 miesiące należne jest tylko jedno świadczenie... To czy Pani operacja zostanie potraktowana jako plastyka nosa czy korekcja uzależniona jest od zapisu jaki istnieje w dokumentacji medycznej i to będzie wiążące dla Ubezpieczyciela. Pozdrawiam

#284 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 17 marzec 2011 - 11:30

do agnieszkagwe: niestety nie pisze Pani co było przyczyna operacji Syna. W przypadku ubezpieczenia NNW tzw. szkolnego - wypłata wszystkich świadczeń związana jest z nieszczęśliwym wypadkiem. Jeżeli przyczyną operacji był właśnie nieszczęśliwy wypadek ( a nie choroba) i syn posiada właściwe opcje ubezpieczenia - to można ubiegać się (w zależności od posiadanej opcji) o wypłaty tych świadczeń.Pozdrawiam.

#285 Gość_Sarna

Gość_Sarna
  • Goście

Napisano 17 marzec 2011 - 20:22

Witam mam pytanie czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie za operacje kręgosłupa"Stabilizacja dynamiczna L4/L5 metodą DIAM." Płacę tą wększą składkę w zakładzier pracy. Dziękuje za informacje.

#286 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2011 - 21:40

do agnieszkagwe: niestety nie pisze Pani co było przyczyna operacji Syna. W przypadku ubezpieczenia NNW tzw. szkolnego - wypłata wszystkich świadczeń związana jest z nieszczęśliwym wypadkiem. Jeżeli przyczyną operacji był właśnie nieszczęśliwy wypadek ( a nie choroba) i syn posiada właściwe opcje ubezpieczenia - to można ubiegać się (w zależności od posiadanej opcji) o wypłaty tych świadczeń.Pozdrawiam.

#287 Gość_annabroda@op.pl

Gość_annabroda@op.pl
  • Goście

Napisano 17 marzec 2011 - 21:45

Dziekuje pani Elu za odpowiedz,sprawdze w zakladzie pracy jaki jest zapis w polisie.Pozdrawiam serdecznie. Anna

#288 Gość_iwetka

Gość_iwetka
  • Goście

Napisano 18 marzec 2011 - 11:27

Witam,
mam ubezpieczenie typu P w PZU opłacane indywidualnie jako kontynuacja od 2005r. na sumę 9000.
Odchodząc z pracy byl to pakiet rozszerzony o pobyt w szpitalu ,zawal serca jak i na wypadek ciężkiej choroby.
Ostatnio przeszłam operację usunięcia tarczycy , chciałabym z tego tytułu starać się o odszkodowanie.

Czy jest szansa żebym dostała odszkodowanie, jak to zrobić?

Pozdrawiam

#289 Gość_pokahontas

Gość_pokahontas
  • Goście

Napisano 18 marzec 2011 - 19:20

Witam,
mam pytanie dotyczące operacji chirurgicznej (usunięcie lewych przydatków), czy otrzymam odszkodowanie za jeden wycięty organ czy za dwa /jajowód i jajnik/?
Jestem ubezpieczona w PZU Życie grupowym (ze świadczeniami klas operacji).
Pozdrawiam

#290 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 22 marzec 2011 - 12:02

do Sarna: proszę podać nazwę Ubezpieczyciela i dokładny typ ubezpieczenia. Pozdrawiam.

#291 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 22 marzec 2011 - 12:37

do iwetka: nie podaje Pani jak dokładnie lekarze zdefiniowali operację, ale PZU Życie w Ubezpieczeniu na wypadek operacji chirurgicznej - w swoim wykazie operacji uwzględnia operację wycięcia tarczycy. Proponuje złożyć odpowiedni wniosek do Ubezpieczyciela z uwzględnieniem wszystkich złączników. Pozdrawiam

#292 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 22 marzec 2011 - 12:48

do pokahontas: proponuje upewnić się czy Pani operacja została uwzględniona w wykazie operacji (poz 385 - 393), za które wypłaca świadczenia Ubezpieczyciel (w Pani przypadku znaczenie może mieć również metoda operacji). Jeżeli operacja jest uwzględniona - proponuje złożyć stosowny wniosek. Pozdrawiam

#293 Gość_gosia

Gość_gosia
  • Goście

Napisano 22 marzec 2011 - 15:50

witam mam ubezpieczenie PZU P+,
czy należy mi się odszkodowanie za "wycięcie guzka endometrialnego z blizny po cieciu cesarskim" - za pobyt w szpitalu to na pewno tak bo mam 7 dni, ale za operację?

#294 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 23 marzec 2011 - 11:50

do gosia: w przypadku dodatkowego ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych - Ubezpieczyciel odpowiada za ściśle określone operacje - wymienione w Warunkach Ubezpieczenia. Prawdopodobnie Pani przypadek nie został tam uwzględniony ( w odniesieniu do operacji związanych ze skórą oraz tkanek miękkich brak jest takiej pozycji)- ale wszystko zależy od zapisów w dokumentacji medycznej. Pozdrawiam

#295 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 17:28

do iwetka: nie podaje Pani jak dokładnie lekarze zdefiniowali operację, ale PZU Życie w Ubezpieczeniu na wypadek operacji chirurgicznej - w swoim wykazie operacji uwzględnia operację wycięcia tarczycy. Proponuje złożyć odpowiedni wniosek do Ubezpieczyciela z uwzględnieniem wszystkich złączników. Pozdrawiam

#296 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 17:33

Niestety Pani Elu ,wspaniale PZU powiedzialo ze z chwila odejścia z zakladu pracy i kontynuacji oplacania skladek indywidualnie ,umowa zmienia sie w standartowa umowe typu P ,bez dodatkowych opcji ktore byly zawarte jak pracowalam i za które oplacalam skladki .

Sama nie wiem co o tym sadzić ?

#297 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 25 marzec 2011 - 10:17

do iwetka: czy opłacane przez Panią składki uwzględniały ryzyka dodatkowe? Jak długo opłacała Pani indywidualnie składki w tej wysokości? Czy otrzymała Pani informację z PZU Życie o zmianie zakresu ubezpieczenia? Proponuje kontakt telefoniczny 61 278 71 23 lub 697 121 300. Pozdrawiam

#298 Gość_Paulina

Gość_Paulina
  • Goście

Napisano 27 marzec 2011 - 00:02

witam serdecznie, posiadam ubezpieczenie nnw studenckie w pzu. niedawno miałam operacje przegrody nosa, czy z tytułu pobytu w szpitalu mogę ubiegać się o odszkodowanie?

#299 Gość_darek

Gość_darek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 08:42

Dzien dobry. Mam kontynuacje ubezpieczenia grupowego typ p plus i chcialbym sie dowiedziec czy za pobyt w sanatorium do ktorego skierowal mnie zus naleza mi sie jakies pieniazki tak jak za pobyt w szpitalu?

#300 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 30 marzec 2011 - 12:10

do Paulina: dodatkowe ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznych w PZU Życie sprzedawane jest do ubezpieczeń typu P i P plus. Pani ubezpieczenie NNW zawarte jest w PZU - i swoim zakresem obejmuje wszystko co jest związane z nieszczęśliwym wypadkiem. Nie opisuje Pani co jest przyczyną operacji - czy stan chorobowy, czy wypadek? Jeżeli wypadek - to można przeanalizować Pani polisę i ustalić jaki rodzaj świadczenia jest możliwy do spełnienia w tym przypadku. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych