Skocz do zawartości

odszkodowanie z pzu za operacje

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_bert1920

Gość_bert1920
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 11:10

mam prosbe gzdie sie mam zglosic jak pzu nie chce mi wyplacic odszkodowania za operacje(osteotomia korekcyjna palca)tzn.wycieli mi caly staw i palec pozstal sztywny do konca zycia a pzu mi odpisalo ze niema w wykazie takiego zabiegu wspomne ze lekarz prowadzcy wpisal numer miedzynarodwy tego zabiegu .Prosze bardzo o pomoc.

#2 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 18:57

Z taką sprawą najlepiej zgłosić się do sądu pracy

#3 Gość_Magdalena Golińska

Gość_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 22:05

Po pierwsze nie napisała Pani czy to ubezpieczenie z pracy, czy sama się Pani ubezpieczyła. Bez względu jednak na to, w trakcie ubezpieczania musiała Pani zostać poinformowana o zabiegach refundowanych. Wszystko zależy od tego czy taka lista jest szczegółowa czy nie. Jeżeli wszystkie zabiegi są szczegółowo wymienione to nic Pani nie zdziała, zawierając ubezpieczenie godziła się Pani na jego warunki. Jeżeli natomiast są wymienione tylko ogólnie, to wtedy trzeba składać pozew do Sądu do wydziału cywilnego.

#4 Gość_bert1920

Gość_bert1920
  • Goście

Napisano 08 maj 2009 - 10:21

ubezpieczenie grupowe bo pracuje na kopalni i wypadek mial miejsce w pracy

#5 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 08 maj 2009 - 12:50

Pana przypadek powinien zostać rozpatrzony w kilku aspektach.Pierwszy to jako wypadek przy pracy ze zgłoszeniem w ZUS-ie (zakład pracy powinien dołaczyć protokół BHP oraz druki zgłoszenia wypadku). Następny zgłoszenie szkody z polis Następst Nieszczęśliwych Wypadków i z tym rozumiem pojawił się Pana problem. Proszę podać typ ubezpieczenia - to postaram się pomóc.
Jest jeszcze możliwość dochodzenia odszkodowania od pracodawcy ale muszę znać szczegóły zdarzenia. Proszę o kontakt.

#6 Gość_bert1920

Gość_bert1920
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 10:57

Tzn.Ja nie zakonczylem jeszcze leczenia i jeszcze nie staralalem sie o odszkodowanie z tytulu NW za wypadek w pracy z PZU i ZUS-u tylko zglosilem do pzu o odszkodowanie za zabieg operacyjny z wpiasnym przez lekarza miedzynarodowym znakiem zbiegow po czym pzu odpisalo ze nie takiego zabiegu , i to mnie troche zdziwilo dlatego prosze tutaj o pomoc bo wedlog mnie to nie byl jakis tam prosty zabieg bo wycieli mi caly staw palec juz pozostanie sztywny zabieg trwal 3.5 godziny a pzu odpisuje ze niema takiego zabiegu .

#7 Gość_bert1920

Gość_bert1920
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 10:58

zaklad pracy powiadomil ZUS bo ja juz jestem 9 miesiecy na swiadczeniach rehabilitacyjnych

#8 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 13:36

Proszę niech Pan poda dokładną nazwę ubezpieczenia, z którego odmówiono odszkodowania oraz ustalić czy mówimy o PZU czy PZU Życie. Jest wiele podobnych ubezpieczeń, z których można ubiegać się o odszkodowanie i nie znając dokładnej nazwy nie mogę Panu pomóc.

#9 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2010 - 16:07

Mój chłopak miał operację wycinania woreczka żółciowego i nastąpił w jakimś stopniu uszczerbek na zdrowiu. Czy w takich okolicznościach może ubiegać się o odszkodowanie z PZU? W szpitalu był przez około tydzień. Z góry dziękuję za odpowiedź.

#10 Gość_Elżbieta Majszak

Gość_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2010 - 10:38

Wszystko zależy od podstaw decyzji operacji. Jeżeli przyczyną wycięcia woreczka był np. wypadek samochodowy - to można się starać o wypłatę świadczenia z polis NNW, ale jeżeli decyzja powodowana była względami zdrowotnymi - to ewentualne świadczenia mogą zostać wypłacone np. z polis typu "na życie" ( i to tylko posiadając odpowiednia opcję). Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych