Skocz do zawartości

Oskarżony o przestępstwo z art. 178a&1 i 4 KK i art. 244KK w zw. z art. 11&2KK

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_tomek27

Gość_tomek27
  • Goście

Napisano 04 listopad 2010 - 12:35

Witam!

Jestem oskarżony o przestępstwo z art. 178a&1 i 4 KK i art. 244KK w zw. z art. 11&2KK (nie zastosowanie się do wyroku sądu zakazującego prowadzenie rowewrów oraz wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 1 roku - prowadzenie w ruchu lądowym pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości 0,96 promila we krwi).

Byłem wcześniej karany za prowadzenie roweru w stanie nietrzeźwości (stąd zakaz) oraz pare lat wcześniej za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, gdzie prawo jazdy straciłem również na rok. Nigdy nie stosowano wobec mnie środków zapobiegawczych (była to jedynie grzywna).

Chciałbym się dowiedzieć co teraz mi za to grozi? Jakiego mniej więcej wyroku mógłbym się spodziewać?

#2 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 08 listopad 2010 - 20:37

Można prosić o odpowiedź w tej sprawie?

#3 Gość_-praw-waldekk

Gość_-praw-waldekk
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 12:19

będzie nie ciekawie
w sumie to już 3 raz morze być dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
244KK w zw. z art. 11&2KK (nie zastosowanie się do wyroku sądu zakazującego prowadzenie będzie pewnie kara w zawieszeniu
ale to moje zdanie

#4 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 00:36

Witam!

Jestem oskarżony o przestępstwo z art. 178a&1 i 4 KK i art. 244KK w zw. z art. 11&2KK (nie zastosowanie się do wyroku sądu zakazującego prowadzenie rowewrów oraz wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 1 roku - prowadzenie w ruchu lądowym pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości 0,96 promila we krwi).

Byłem wcześniej karany za prowadzenie roweru w stanie nietrzeźwości (stąd zakaz) oraz pare lat wcześniej za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, gdzie prawo jazdy straciłem również na rok. Nigdy nie stosowano wobec mnie środków zapobiegawczych (była to jedynie grzywna).

Chciałbym się dowiedzieć co teraz mi za to grozi? Jakiego mniej więcej wyroku mógłbym się spodziewać?

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 17:37

Artykuł 178 z 4 wszedł do ustawy niedawno, jest to branie bardziej rygorystycznie, gdyz czyn odnoscie art 178 zdarza się po raz kolejny no i oczywiście mowa jest tu o art 244 czyli zakaznie prowadzenia pojazdow wszystko zalezy od sadu, ale teraz trzeba się szykowac już nie na grzywne a na kare wymierzona przez sąd

#6 Gość_Roland Szymczykiewicz

Gość_Roland Szymczykiewicz
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 11:06

Witam,

grozi Panu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, z tym że istnieje bardzo poważna obawa orzeczenia wyroku bez warunkowego zawieszenia wykonania kary (czyli bez tzw. "zawiasów) w związku z Pana recydywą. Takie jest moje zdanie.

Grozi Panu również zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 10 lat, tzn. on na pewno będzie wymierzony, kwestia tylko w jakiej wysokości. Zakaz dożywotni Panu nie grozi, co wynika z treści przepisu art. 42 KK.

z poważaniem,

R.S

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych