Skocz do zawartości

Art 178a i 2 promile....prosze o pomoc.

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-stinnger

Guest_-praw-stinnger
  • Goście

Napisano 26 październik 2007 - 16:05

Witam.Mam pytanie w sierpniu tego roku spowodowałem drobna kolizje ( nic nikomu sie nie stało) i przyjechała policja ja niestety miałem 2 promile.Zostałem zabrany na izbe, potem na przesłuchanie, na przesłuchaniu przyznałem sie do winy i poddałem dobrowolnie karze, dostałem mandat 200 zł i 6 pkt karnych.Po jakims czasie dostałem pismo od prokuratora iż oskarża mnie o art 178a § 1(co rozumiem) i wnioskuje o sprawe zaoczna w mysl art 335 §1 kpk w którym skazuje mnie na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 500zł grzywny oraz 2 lata zakaz prowadzenia pojazdów.Dwa tygodnie po tym dostałem pismo z sadu w którym napisano mi iż sąd postanawia nie uwzglednić wniosku prokuratora złożonego w trybie 335 §1 albowiem kara wskazana we wniosku prokuratora jest w ocenie sądu nieadekwatna do stopnia winy i sprawcy i społecznej szkodliwości czynu.I zarazem dostałem wezwanie na sprawę na 5.11.2007.I teraz mam takie pytanie ZAZNACZAM NIGDY NIE BYŁEM KARANY, co za to mi groźi tzn jaki wyrok moge dostac od sadu, zalezy mi na tym szczególnie gdyż dowiedziałem sie iż moja zona jest od 2 tyg w ciązy.Prosze o porade jak kara sąd i jaka karę mogę otrzymać.Wszelkie porady i pytania prosze na maila gambiwaw@go2.pl lub tutaj napisac na forum.\Z góry dziekuje.P.S To zrozumiałe iż żałuje swego czynu i głupoty, szkoda, że po czasie.

#2 Guest_-praw-kecoj

Guest_-praw-kecoj
  • Goście

Napisano 26 październik 2007 - 17:58

[quote:f3324fb0ac]Art. 178a. (65) § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,[b:f3324fb0ac]podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.[/b:f3324fb0ac][/quote:f3324fb0ac]I proszę, choć pewnie pyta Pan nie o ustawowe zagrożenie - tylko o to co sąd zadecyduje. Otóż sąd jest niezawisły i postanowi co będzie chciał. :-? Myślę, że powiększy grzywnę oraz okres przedłuży okres próby (czyli zaostrzy to o co wnioskuje prokurator). Miejmy nadzieję, że zostanie Pan poddany próbie, a nie trafi do więzienia. Swego czasu dość głośno było, że sądy orzekają za to przestępstwo tylko wyroki w zawieszeniu i starano się zmienić tą tendencję. Jednak chodziło głównie o osoby, które nie po raz pierwszy "wpadły" w ręce policji. Na sprawie proszę powiedzieć w jakiej sytuacji się Pan znajduje. Sąd bierze wszystko pod uwagę.

#3 Guest_-praw-hexe

Guest_-praw-hexe
  • Goście

Napisano 27 październik 2007 - 01:52

Po złożeniu wyjaśnień może Pan sam złożyć wniosek o samoukaranie proponując karę np. 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, ewentualnie grzywnę, świadczenie pieniężne na cel społeczny wskazany przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów. W takich sprawach sąd często miarkuje karę biorąc pod uwagę wysokość stężenia alkoholu w organizmie sprawcy. 2 promile to dość sporo i chyba dlatego sąd nie uwzględnił tych 3 miesięcy w zawieszeniu. W mojej ocenie należy się liczyć z karą pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Karę bez zawieszenia orzeka się, gdy sprawca dopuszcza się tego przestępstwa po raz kolejny.

#4 Guest_-praw-gruby

Guest_-praw-gruby
  • Goście

Napisano 27 październik 2007 - 02:04

będzie WYSOKA grzywna i o wiele DŁUŻSZY zakaz prowadzenia pojazdów

#5 Guest_-praw-stinnger

Guest_-praw-stinnger
  • Goście

Napisano 27 październik 2007 - 02:49

[quote:922e3bf6c3="gruby"]będzie WYSOKA grzywna i o wiele DŁUŻSZY zakaz prowadzenia pojazdów[/quote:922e3bf6c3]Juz ok poradziłem sie adwokata, zdaję sobie sprawe iż bedzie grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów, ale zalezało mi na tym aby miec pewnosc iż nie zamkną mnie, poniewaz nie bylem karane wiec dodatkowo dostane 6mc, rok czy dwa w zawieszeniu na jakiś czas i to było dla mnie najważniejsze, po prostu musze być przy zonie, pozatym nauczke mam na całe życie i lekcje, wstyd czynu który popełniłem i zwykła moja głupota dały mi do myslenia i zrozumienia.Dziekuje za informacje i odpowiedź.

#6 Guest_-praw-obi997

Guest_-praw-obi997
  • Goście

Napisano 28 październik 2007 - 13:59

Sądy zazwyczaj przy pierwszym wyroku dają wyroki w zawieszeniu. Więc i pana wyrok powinien być w zawieszeniu. Skoro prokuraturze nie zależy na wysokiej karze ma pan szansę na pierwszej rozprawie dobrowolnie poddać się karze po uzgodnieniu jej z prokuratorem zaproponować sobie 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli wynajmie pan adwokata może on w pana imieniu uzgodnić karę z prokuratorem a pan może się na to zgodzić lub nie!Osobiście uważam iż na pewno karę dostanie pan w zawieszeniu, podejrzewam , że za niska była kara dotycząca zakazu kierowania :!:

#7 Guest_-praw-stinnger

Guest_-praw-stinnger
  • Goście

Napisano 05 listopad 2007 - 12:56

Witam raz jeszcze i z góry dzięki za porady.Dziś miałem sprawe w sądzie w trybie uproszczonym, wszystko poszło OK to co prokurator wnioskował dostałem z tą różnića iż wyrok z 3 miesięcy na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, prawo jazdy zatrzymane na 2 lata plus grzywna 500 zł.Teraz jestem odrobine spokoniejszy iż to już za mna, teraz tylko wnioski na przysłość i wiecej rozumu.Pozdrawiam :roll:

#8 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 16:25

Miałem 2 promile dobrowolnie sie zaczymałem na wezwanie policji dostałem 5tysiecy do zapłaty i 4 lata zakaz prowadzenia samochodu 2 lata zawiasuw nigdy niebylem karany czy jest możliwisc dostac wczesniej prawo jazdy

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2016 - 11:31

Miałem 2 promile dobrowolnie sie zaczymałem na wezwanie policji dostałem 5tysiecy do zapłaty i 4 lata zakaz prowadzenia samochodu 2 lata zawiasuw nigdy niebylem karany czy jest możliwisc dostac wczesniej prawo jazdy

NIE.

#10 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:22

Witam. Zostalem zatrzymany i mialem 2,5 promila. Zatrzymano mi prawo jazdy i prokurator powiedzial ze będę miał zabrane na 4 lata okolo 10 tys grzywny bez zawiasów bądź 5 tys z pól rocznymi zawiasami i nie wiem co wybrać i czy jest sens zgłosić sprawę do sadu?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:37

Witam. Zostalem zatrzymany i mialem 2,5 promila. Zatrzymano mi prawo jazdy i prokurator powiedzial ze będę miał zabrane na 4 lata okolo 10 tys grzywny bez zawiasów bądź 5 tys z pól rocznymi zawiasami i nie wiem co wybrać i czy jest sens zgłosić sprawę do sadu?

A do sądu, to po co? Żeby zmniejszyli wyrok? Nierealne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych