Skocz do zawartości


wezwanie na policję z art. 97 kw


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-emek1234

Gość_-praw-emek1234
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 13:06

witam, dwa dni temu mój ojciec odebrał od policjantów wezwanie dla mnie abym 15 maja stawił się na policję z art.97 kodeksu wykroczeń.najprawdopodobniej chodzi o fotoradar. ponieważ od kilku lat mieszkam za granicą tj w Holandii a w Polsce ostatni raz byłem miesiąc temu ,żeby kupić samochód którego sprawa najprawdopodobniej dotyczy chciałbym się dowiedzieć jakie będą konsekwencje w razie jakbym nie stawił się na policje w wyznaczonym terminie, czy jest możliwe żeby sprawa dotyczyła mnie czy raczej może dotyczyć poprzedniego właściciela auta?tzn chodzi mi o to czy możliwe jest takie szybkie załatwienie sprawy przez policję bo słyszałem że sprawy z fotoradarem mogą przeciągać się w nieskończoność zanim dostanie się wezwanie na policję. w jakim celu mogę być wzywany?czy chodzi tylko o potwierdzenie ze to byłem ja lub poprzedni właściciel? czy jest możliwe że w przypadku gdyby chodziło o mnie załatwienie sprawy tzn przyjęcie mandatu na odległość? w Holandii mieszkam i się uczę a taki wyjazd w ciągu tygodnia koliduje z nauką i również finansowo bardzo mnie obciąża. i wreszcie czy wezwanie wręczone mojemu ojcu jest zgodne z prawem,jestem zameldowany w tam gdzie mój ojciec ale nie mieszkam tam i nie odebrałem tego osobiście. bardzo proszę o szybką reakcję i z góry bardzo dziekuje za odpowiedź

#2 Gość_-praw-lesio24

Gość_-praw-lesio24
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 01:34

Art. 97. Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych,
podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

Jak widać ten artykuł to tzw."worek" i może dotyczyć wszystkiego, nikt tu nie ma szklanej kuli i panu nie powie o co chodzi, trzeba pojechać i tyle.

#3 Gość_-praw-emek1234

Gość_-praw-emek1234
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 09:49

ale ja przecież napisałem ,że wiem o co chodzi. o fotoradar.zadałem kilka pytań jak np to czy odebranie wezwania przez ojca jest zgodne z prawem. pytam o to na forum bo na pewno ktoś z państwa miał taki przypadek i będzie mógł odpowiedzieć na te pytania.proszę mi nie cytować kw bo to akurat potrafię sobie sam znaleźć. wiem że to "worek" itd ale jak napisałem wiem ,że sprawa dotyczy fotoradaru i jeśli ktoś z państwa miał taką sytuację i wie że sprawa jest na tyle bzdurna że można przełożyć termin wezwania lub załatwić to na odległość po prostu proszę mi napisać, nie będę musiał jechać 800 km do Polski żeby coś potwierdzić i przyjąć mandat,jeśli można to załatwić np przelewem

#4 Gość_-praw-corven

Gość_-praw-corven
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 12:30

CYTATczy odebranie wezwania przez ojca jest zgodne z prawem
Owszem, jest zgodne z prawem.
Zakładam, że przebywając za granicą nie wymeldował się Pan z miejsca pobytu stałego, stąd wezwanie przyszło na adres, jaki figuruje w ewidencji.
Moim zdaniem załatwienie sprawy na odległość jest możliwe ale czas Pana goni, bo po upływie 30 dni, zgodnie z dyspozycją art. 97 § 1 Ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia nie można sprawcy ukarać grzywną w drodze mandatu karnego.

Osobiście zrobiłbym to w ten sposób, że skontaktowałbym się z komendą, z której nadeszło wezwania, z funkcjonariuszem, który prowadzi sprawę, np. telefonicznie, wyjaśniłbym sytuację i porozmawiał, jak sprawę zakończyć.

#5 Gość_-praw-lesio24

Gość_-praw-lesio24
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 21:16

Napisał Pan,że najprawdopodobniej chodzi o fotoradar (taki mały szczegół)

#6 Gość_darek

Gość_darek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 19:48

Witam
ja wczoraj tez dostalaem takie swistek na wezwanie na komende wydzial sledczy prawdopodobnie chodzi o przejscie przez ulice mozna sie od tego jakos wykrecic ?

#7 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2010 - 01:52

Wydział śledczy nie zajmuje sie ruchem piszeych, a na przyszłośc moznasie z tego wykrecic chodzac po przejściu dla pieszych :)

#8 Gość_darek

Gość_darek
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2010 - 21:53

Domyslam sie ze to taki policjan co mnie nie lubi i sie ostatnio uczepil ze przeszedlem ale sie zaczymal i powiedzial ze sporzadzi wniosek i se pojechal i po 3 dniach przyszedl swistek z art 97kw.
Czyli sie przyznac czy nie ?

#9 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 05:53

Panie Corven.
Aby, zgodnie z kpc - doręczanie korespondencji, na adres stałego zameldowania korespondencja doszła (dostarczono) ją w sposób prawidłowy, m.in. jeśli odebrał ją dorosły, zameldowany tam człowiek.
Jeśli autor postu wymeldował się z pobytu stałego, w ewidencji ludności figuruje jako bezdomny i w ŻADNYM wypadku, dostarczenie gdziekolwiek w polsce do usera nie jest prawidłowe !!!

#10 Gość_art 97kw

Gość_art 97kw
  • Goście

Napisano 18 październik 2012 - 21:34

Witam,mam pytanie...syn odebrał wezwanie z policji że ma się stawić w sprawie własnej razem z samochodem,ma go udostępnić do jakiś badań...nie bardzo wiemy o co chodzi ale przypuszczam,że być może chodzi o jakąś kolizję...chciałabym wiedzieć na ile zatrzymuje się samochód do takich badań ? syn dojeżdża do pracy i oprócz samochodu nie ma czym dojechać do danej miejscowości.Dziękuję za odpowiedź.

#11 Gość_jajco

Gość_jajco
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2012 - 10:48

a pamiętacie jak Sobecka zapłaciła za Rydzyka bo ten biedny jest .



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy