Skocz do zawartości

Poszkodowany brak przeglądu a wypłata OC

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-zygakomp

Gość_-praw-zygakomp
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 09:33

Witam serdecznie

5 dni temu miałem wypedek (kolizje - jeszcze nie stwierdzono) . Poszkodowanym jestem ja, jadąc normalnie swoim pasem , z nad przeciwka kierujacy pojazdem pod wpływem alkocholu zjechał na mój pas i udezył czołowo . Wina lezy po stronie kierujacego tamtym autem . Okazało sie ze nie mam waznego przeglądu od 16 dni przez przeoczenie. Czy ma wpływ wypłata odszkodowania z OC sprawcy jeżeli ja nie miałem prezglądu? Czy mam z tego powodu jakies obciążenia (nie mowie tutaj o policji) jeżeli chodzi o ubezpieczyciela, czy wycena bedzie niższa ? Czy moge wogole nie dostać odszkodowania ??

Pozdrawiam

zyga

#2 Gość_-praw-annamarianna

Gość_-praw-annamarianna
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 10:08

Tego nie wiem, ale jak zawierałam swoją umowę na OC i nie miałam ważnego przeglądu to agent powiedział mi, że mam go zrobić jak najszybciej, bo jak spowoduję wypadek będę musiała pokryć koszty, OC nie działa bez przeglądu, Ale nie wiem czy to jest prawda, bo agenci mówią różne rzeczy. Niektóre ubezpieczalnie nie podpisują umów, jak nie ma ważnego przeglądu, więc może coś w tym jest. To jest jednak problem sprawcy wypadku.

#3 Gość_aksedo

Gość_aksedo
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 12:10

Oczywiście brak ubezpieczenia OC nie ma wpływu na wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy wypadku / kolizji i nie powinien mieć Pan żadnego problemu z uzyskaniem odszkodowania.

Oprócz odszkodowania za pojazd może Pan wystąpić o wypłatę zadośćuczynienia za ból i cierpienie, jeśli w następstwie wypadku doznał Pan obrażeń ciała, rozstroju zdrowia.

#4 Gość_-praw-zygakomp

Gość_-praw-zygakomp
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 21:31

CYTAT(Aksedo @ 8.12.2009, 11:10) Oczywiście brak ubezpieczenia OC nie ma wpływu na wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy wypadku / kolizji i nie powinien mieć Pan żadnego problemu z uzyskaniem odszkodowania.

Oprócz odszkodowania za pojazd może Pan wystąpić o wypłatę zadośćuczynienia za ból i cierpienie, jeśli w następstwie wypadku doznał Pan obrażeń ciała, rozstroju zdrowia.

witam

OC jak najbardziej miałem, nie mialem badania technicznego pojazdu który skończył sie 2 tygodnie przed wypadkiem.

#5 Gość_aksedo

Gość_aksedo
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 09:09

Oczywiście myślałem o braku badania technicznego Nie będzie miał Pan żadnego problemu z otrzymaniem odszkodowania.

#6 Gość_-praw-zygakomp

Gość_-praw-zygakomp
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 16:06

Bardzo serdecznie dziekuje

pozdrawiam

zyga

#7 Gość_-praw-marquart

Gość_-praw-marquart
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2009 - 18:27

Nawet nie majac OC, w przypadku kolizji nie z Twojej winy przysluguje Ci OC. To czy ktos bedzie z Ciebie ściągał kare za brak OC to oddzielna kwestia. Ale jestes poszkodowany w wypadku i przysluguje Ci odszkodowanie.

#8 Gość_mariola26165

Gość_mariola26165
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2010 - 13:27

Witam mamy taka samą sytuacje jak autor też zapomnielismy o przeglądzie około2 tygodnie mielismy kolizję nie z naszej winy jestesmy poszkodowani dziś był rzeczoznawca powiedział że najprawdopodobniej bedzie to szkoda całkowita jak to będzie bardzo sie martwię że brak przeglądu w chwili wypadku bedzie miał wpływ na odszkodowanie,poradźcie mi.

#9 Gość_jarascl

Gość_jarascl
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2011 - 14:35

I coś już wiadomo jak te sprawy się potoczyły. Czy dostaliście jako poszkodowani w kolizji bez ważnego przeglądu odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy, czy były jakieś inne problemy....

u mnie sprawa jest w toku czekam na dokumenty..... jestem poszkodowanym w kolizji bez ważnego 17 dni przeglądu (moje niedbalstwo)gdybym wiedział nie ruszał bym w trasę ....

proszę i dziękuję za odpowiedź.

#10 Gość_jarascl

Gość_jarascl
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2011 - 15:27

Witam ponownie

Moja sprawa rozwiązała się w następujący sposób:żadnych problemów, zrobili wycenę ustalili wartość rynkową samochodu, wartość po szkodzie i ile do wypłaty . Zaniżyli w sposób drastyczny wszystkie wartości dlatego napisałem odwołanie i tu mnie zaskoczyli bo mi pieniążki na konto przelali...bez mojej zgody...podobno mają taki przykaz odgórnie. A odwołanie rozpatrzą po nowym roku....tak czy siak autko mogę naprawiać ale nie wiem czy się zmieszczę w tej kwocie co mi przyznali...pewne jest jedno autko już nie będzie takie samo jak było a ile problemów mi przysporzyło ten tylko wie kto miał podobne zdarzenie z nie swojej winy.....

pozdrawiam i życzę jak najmniej takich wrażeń w nowym roku!!!!

#11 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2012 - 13:44

Witam dwa dni miałem kolizje z motorem ja jestem sprawca ale jak się okazało kierujący motorem nie posiadał prawa jazdy, ubezpieczenia oc , przeglądu no i miał 15 lat czy teraz dostanie odszkodowanie z mojej polisy i czy ja mogę żądać od niego za uszkodzony pojazd
pozdrawiam

#12 Gość_AnLex

Gość_AnLex
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 14:35

Witam dwa dni miałem kolizje z motorem ja jestem sprawca ale jak się okazało kierujący motorem nie posiadał prawa jazdy, ubezpieczenia oc , przeglądu no i miał 15 lat czy teraz dostanie odszkodowanie z mojej polisy i czy ja mogę żądać od niego za uszkodzony pojazd
pozdrawiam

Jeśli to Pan zostanie uznany wyłącznie winnym spowodowania wypadku to nie ma podstaw do domagania się odszkodowania od drugiego z uczestników, nawet jeśli nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu i pozostałych rzeczy.

#13 Gość_beny

Gość_beny
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2012 - 21:56

Ja bym się nie zgodził, uczestnik miał 15 lat i nie było prawnej możliwości, żeby znajdował się na publicznej drodze. Inaczej mówiąc nie było by wypadku jak by go tam nie było.

#14 Gość_AnLex

Gość_AnLex
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2012 - 10:02

Ja bym się nie zgodził, uczestnik miał 15 lat i nie było prawnej możliwości, żeby znajdował się na publicznej drodze. Inaczej mówiąc nie było by wypadku jak by go tam nie było.

Ale to co Pan napisał nie ma przełożenia na przepisy obowiązującego prawa. Jeśli osoba która zamieściła watek nie była sprawcą nie ma żadnych przeszkód aby otrzymała odszkodowanie. Może zostać ukarana za jazdę bez wymaganych uprawnień etc. ale nie za spowodowanie wypadku.

#15 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 22:21

Witam. Parę miesięcy temu ja również zostałem ofiarą nieumiejętnego prowadzenia pojazdu przez młodego kierowce. Moje auto zostało zniszczone, podczas kiedy ja wszedłem do marketu na zakupy. Na początku moje problemy zaczęły się z ustaleniem, kto był sprawcą tego wypadku. Następnie okropnie ciężko było wywalczyć mi zadośćuczynienie z ubezpieczalni. Wypłacano mi tylko część pieniędzy, jakie mi się należy. Szukałem rozwiązania tej sytuacji. Udało mi się znaleźć firmę, która odkupuje szkody. Tam wszystko załatwiają szybko i bez problemów. polecam http://odkupimyszkody.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych