Skocz do zawartości

jak sprzedac mieszkanie w Polsce mieszkajac za granica?

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_AnyaR1

Gość_AnyaR1
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 01:09

Mam bardzo wazne pytanie. przebywam tymczasowo za granica w USA. w Polsce posiadam mieszkanie wlasnosciowe ktore zamierzam sprzedac upowazniajac pelnomocnika? Jakich papierow potrzebuje do upowaznienia. Jakie informacje powinny byc zawarte na upowaznieniu i jakim dokumentem sie poslugiwac kreujac upowaznienie?
Jezeli nie mam waznego dowodu osobistego czy moge uzyskac nowy bez przyjazdu do Polski i zlozenia wniosku osobiscie.Czy moge korzystac ze starego dowodu osobistego??jezeli nie mialam mozliwosci byc w kraju kiedy dowody byly wymieniane? bardzo prosze o jakiekolwiek info!! Dziekuje!!

#2 Gość_nieruchomosci_waw

Gość_nieruchomosci_waw
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 16:25

witam,

ciężko określić dokładnie zakres pełnomocnictwa, nie znając treści dokumentów związanych z lokalem. Co do dokumentu tożsamości, proszę zapytać notary public w USA, jakiego dokumentu będzie wymagał. Zwykle jest to paszport. Ponieważ sama Pani do umowy sprzedaży stawać nie będzie, Pani dokument tożsamości nie będzie potrzebny (polskiemu) notariuszowi.
Na dzień dzisiejszy może Pani posługiwać się paszportem, zaś przy najbliższej wizycie w Polsce, warto złożyć wniosek wydanie dowodu osobistego.

Proszę pamiętać, że istnieje prawny obowiązek posiadania dowodu osobistego, ale dotyczy on tylko obywateli polskich zamieszkałych na terytorium RP.

W razie wątpliwości warto zwrócić się do prawnika z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu transakcji i przygotowaniu stosownych dokumentów.

pozdrawiam
artur rosiński

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 23:45

zadzwon do notariusza w swoim miescie w Polsce gdzie masz mieszkanie ,gdzie zarowno bedzie sie dokonywac transakcji sprzedazy twojego mieszkania .Opowiesz mu swoja sytuacje i dowiesz sie rownoczesnie jakie stawia ci wymogi co do upowaznienia odnosnie twojej transakcji.Domyslam sie ze ty swoje upowaznienie bedzies zrobic w USA i przeslesz je do Polski .Stad moja porada skontaktowania sie z notariuszem w Polsce aby nie bylo zaskoczenia .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych