Skocz do zawartości

wymiana dokumentow w zw ze zmiana adresu

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ziuta1980

Gość_ziuta1980
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 13:52

Witam
Zmieniłam adres zamieszkania. Okazuje się że prócz dowodu osobistego podobno muszę wymienić także dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Przy czym wymaga się ode mnie opłaty po około 80 zł za prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Czy jest to konieczne? Czy fakt że zmieniłam adres unieważnia moje prawo jazdy?
Prosze podać, jeśli to możliwe podstawę prawną na podst. której wymaga się od nas wymiany wszelkich dokumentów w związku ze zmianą adresu.
PS
Dobrze ze nie każą wymieniac Świadectwa Komunii.

#2 Gość_Ewa Karaś

Gość_Ewa Karaś
  • Goście

Napisano 07 marzec 2011 - 18:19

Przesłanką zobowiązującą do wymiany prawa jazdy jest jakakolwiek zmiana zawartych danych na blankiecie dokumentu, a więc: zmiana nazwiska, zmiana adresu zamieszkania, zniszczenia blankietu, z powodu upływu terminu ważności badań lekarskich.

#3 Gość_ziuta1980

Gość_ziuta1980
  • Goście

Napisano 09 marzec 2011 - 15:49

Zdajac prawo jazdy, inaczej otrzymujac dokument-prawo jazdy dostalem go za zdany egzamin. WORD poswiadczyl tym samym ze moge jezdzic pojazdem po drogach RP. Mam zatem do tego prawo. Nikt nigdy mi nie powiedzial ze jesli zmienie adres to strace prawo do prowadzenia pojazdow a moj dokument-prawo jazdy stanie sie niewazny. Mam obowiazek powiadomienia o zmianie danych odpowiedni Urzad, ale nikt nigdy nie powiedzial mi ze musze ponownie oplacic urzednikow za wydanie nowego prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. To ewidentne naciaganie kierowcow na kase.
Czy moze ktos przytoczyc konkretne art., przepisy prawa ktore mowia o obowiazku wymiany dokumentow w takiej sytuacji i jednoczesnie czynia niewaznym dokument dotychczasowy.

#4 Gość_zmieniam obecnie adres

Gość_zmieniam obecnie adres
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2011 - 22:06

puknij sie w łeb poprostu, logika uczą tego chyba juz w przedszkolu czyli :
zmieniasz adres zamieszkania czyli literki cyferki beda inne niz orginalnie masz teraz czyli jakies zmiany w twoich dokumentach zaszly czyli normalnie poprostu i oczywiscie zmienily sie te cyferki i literki na inne czyki dane o tobie, np chodzi o dowod osobisty proste, nowe dane nowe dokumenty-normalne prawo, normalnosc zycie . musisz wszystko wymienic na nowe z aktualnym miejscem zamieszkania. nad czym filozofujesz.

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:56

A cóż to za filozof się odezwał-odpowiedz jak człowiek , a nie wymądrzaj się.Jeżeli jesteś nerwowy to nie odpowiadaj , gdy wydaje Ci się że ktoś o głupoty pyta . Życie teraz zmusza niejednokrotnie do zmiany adresu więc co kilka razy w roku zmieniać dokumenty i za każdym razem płacić .Ktoś pomyślał jak od ludzi można wyciągnąć kupę kasy .

#6 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 21:38

A no niestety taki nasz kochany kraj.
Nie masz wyjscia, wymienic musisz. Oplacic trzeba. Ot, cala Polska.

#7 Gość_Kot

Gość_Kot
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 18:05

Po zmianie adresu zameldowania masz 30 dni na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego, od momentu zmiany danych.
Jeżeli posiadasz prawo jazdy, to też masz obowiązek je wymienić.
Tylko że dla prawa jazdy nie ma już określonego konkretnie terminu.
W ustawie Prawo o ruchu drogowym, Art. 98 jest użyte słowo "niezwłocznie", a to znaczy że możesz latami jeździć ze starymi danymi w prawie jazdy i żadna Policja (w Polsce) nic Ci nie zrobi.
Chyba że zaproponują mandat, bo coś tam, a Ty go przyjmiesz i podpiszesz.
Tak Policja poprawia statystyki.

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 14:33

za wymiane prawa jazdy oraz innych dokumentów zapłaciłam 100,50plus 55 za dowód nic

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych