Skocz do zawartości

działka dzierżawiona

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-montom102

Gość_-praw-montom102
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2010 - 23:32

od 1981 roku dzierżawie działę,podatki opłacane sa regularnie na podstawie decyzji z wydziału podatków i opłat lokalnych. Gmina wysłała pismo ,,w związku z brakiem w naszej dokumentacji umowy dzierżawy na ogródek nie ma podstaw do naliczenia czynszu dzierżawczego dla mnie i wykreślili mnie z ewidencji dzierżawców z dn. 31.12.2009, a pismo wysłali mi 23.03.2010.,,a żeby było śmiesznie to przysłali mi jeszcze decyzje do opłat za dzierżawe 11.02.2010.Mało tego umowa z osobą trzecią na dzierżawę gruntu została zawarta 05.2.2010 z uwagi na to że ogródek nie był uprawiany od 2007-2009.
ale gdy osoba trzecia przejmowała ogródek,działka była zaorana i przygotowana do siewu przezemnie.Burmistrz chce żeby działkę podzielic pół dla mnie a pół dla osoby trzeciej.Chcem walczyc bo chcę całą działkę a nie pół, jakie są szanse i czy jak pójde do sądu to ją odzyskam, jakie mam szanse?

#2 Gość_-praw-tadeusz52

Gość_-praw-tadeusz52
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 11:30

Witam,
jeżeli jest faktycznie tak jak Pan opisał to duże....., chyba, że w umowie jaką Pan posiada jest jakiś "szczególny" zapis , albo w umowach jakie w takiej sytuacji podpisuje gmina.....

#3 Gość_-praw-montom102

Gość_-praw-montom102
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 11:39

CYTAT(Tadeusz52 @ 23.04.2010, 10:30) Witam,
jeżeli jest faktycznie tak jak Pan opisał to duże....., chyba, że w umowie jaką Pan posiada jest jakiś "szczególny" zapis , albo w umowach jakie w takiej sytuacji podpisuje gmina.....

gmina wystawiala decyzje do oplat podatku bez umowy ktorej po prostu nie było, ale opłaty co roku brali a ja płaciłem,teraz burmistrz chce nas podzielic tą działką czy to przypadkiem nie jest tak że chce mi dac połowe z innymi ludzmi dlatego że boją się przegranej w sądzie i dlatego tez chcą iśc na ugode?
z góry bardzo dziękuje za poświęcony czas

#4 Gość_-praw-tadeusz52

Gość_-praw-tadeusz52
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 20:34

Witam,
na to wygląda..... , dlatego pozostaje być konsekwentnym.....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy