Skocz do zawartości

rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron a zasiłek

wróć do serwisu Kadry 147 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_busiu

Gość_busiu
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2009 - 23:53

a ja mam napisane na wypowiedzeniu z przyczyny zmniejszenia liczby zamówień , jak sądzicie chyba nie będę miał problemów z zasiłkiem .

#42 Gość_iza

Gość_iza
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2009 - 20:32

iza najgorsze jest to jak pracodawca nie chce ci tego uzasadnic w swiadectwie pracy i przezniego musze czekac 3mies. na zasilek. nie wiem co mam robic.

#43 Gość_Sławek

Gość_Sławek
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 22:28

Sławek z ChPracuję w jednym zakładzie pracy 15 lat.Pracodawca zatrudnia 6 pracowników czy należy mi się odprawa?I czy należy mi się tak zwane 15 lecie pracy?

#44 Gość_Ane

Gość_Ane
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 22:32

odprawa należy się jeśli pracodawca zatrudnia co najmniej 20 osób i rozwiązanie nastapiło z przyczyn leżących po stronie pracodawcy - w twoim przypadku niestety się nie należy. 15-lecie -> ta kwestia powinna być ustalona w regulaminie wynagradzania, zasady przyznawania i inne regulacje.

#45 Gość_bezrobotny

Gość_bezrobotny
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2009 - 13:31

mam wpisane jakjo powod zwolnienia"porozumienie stron (art30 par1 pkt.2) z przyczyn leżacych po stronie pracodawcy" i w urzędzie powiedziano mi że zasiłek dopiero po 90 dniach , chyba że pracodawca wykreśli "porozumienie stron"nie jestem jednak do końca przekonany czy to nie zależy od samej Pani urzędniczki jak zinterpretuje taki zapis

#46 Gość_filip

Gość_filip
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2009 - 13:39

idź do pracodawcy aby sprostował Ci świadectwo pracy - masz źle wypisane porozumienie stron to art30 par 1 pkt 1 i może być przez pracodawce z przyczyn niedotyczacych pracownika a art30 par 1 pkt 2 / za wypowiedzeniem/ przez pracodawcę i też może byc z przyczyn niedotyczących pracownika

#47 Gość_bezrobotny

Gość_bezrobotny
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2009 - 10:41

łatwo powiedzieć, ja chce pkt 2 ze wina pracodawcy a pracodawca chce pkt 1 ze porozumienie,jak sie nie dogadamy w kilka dni to zapytam co inspekcja pracy o tym mysli

#48 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 18:39

Do JARKA - Jeżeli pracodawca chce cię zwolonić to niech ci da wypowiedzenie z pracy. Jeżeli firma zatrudnia więcej niz 20 pracowników, przy wypowiedzeniu z winy pracodawcy należy ci się jeszcze odprawa uzależniona od stażu pracy u tego pracodawcy. Jeżeli przepracowałeś do dwóch lat odprawa w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, od 2-8 lat odprawa dwumiwsięczna, a powyżej 8 lat - trzymiesięczna ( ustawa z 13 marca 2003 roku- o zwolnieniach z przyczyn niedotyczących pracowniików, tzw. zwolnienie ekonomiczne). Stosuje się ten rodzaj zwolnień np. przy redukcji pracowników.

#49 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 17:38

Mam pytanie mam na swiadectwie pracy napisane za porozumieniem stron czy w takim razie zasiłek dostane od razu czy musza to rozpatrzec? Czy po prostu trwa to tak samo długo jak na normalnym rozwiazaniu umowy?

#50 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 21:12

przy porozumieniu - zasiłek po 3 miesiącach.

#51 Gość_Zibi

Gość_Zibi
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 08:29

Proszę o poradę pracuję w firmie brukarskiej nabawiłem się dyskopatii i nie mogę dalej pracować proszę szefa aby mnie zwolnił tak abym dostał zasiłek a on nie wie jak to zrobić.Jak ma napisać na świadectwie

#52 Gość_Zibi

Gość_Zibi
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 10:50

może mi ktoś pomóc prosze

#53 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 10:57

Może być :Art 30 par 1 pkt 1 ważne by było napisane " z inicjatywy pracodawcy"- to jest porozumienie stronArt 30 par 1 pkt 2 ważne by było napisane -" wypowiedział zakład" - to jest z zachowaniem okresu wypowiedzenia

#54 Gość_Zibi

Gość_Zibi
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:37

a czy muszę przedłożyć jakieś pismo od lekarza?

#55 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:41

ja bym najpierw wysłała do lekarza, po orzeczenie. Jesli lekarz wystawi niezdolnośc, to wszystko staje się łatwe

#56 Gość_Zibi

Gość_Zibi
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:52

Dzięki pozdrawiam

#57 Gość_justamajka

Gość_justamajka
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2010 - 18:34

czy po zwolnieniu lekarskim (182 dni) i wcześniej zasiłku macierzyńskim i też długim zwolnieniu lekarskim podczas ciąży przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? wiem, że jest warunek przepracowania 365 dni w ostatnich 18 miesiącach, a ja takiego nie spełniam. czy to, że byłam przez tak długi okres na zasiłku chorobowym wyklucza mnie z osób, którym przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

#58 Gość_Pr

Gość_Pr
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2010 - 15:16

Witam serdecznie. Chcę rozwiązac umowę o pracę za porozumieniem stron , powodem tego jest inny zakres wykonywania obowiązków niż jest na mojej umowie o pracę.Co powinien napisac w świadectwie pracodawca aby np. w Urzędzie pracy nie robili problemu z otrzymaniem zasiłku

#59 Gość_EMMI

Gość_EMMI
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2010 - 18:12

Jeżeli rozwiążesz umowę o pracę za porozumieniem stron lub sam złożysz wypowiedzenie, to zasiłek dla bezrobotnych otrzymasz po upływie 90 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy.

#60 Gość_MB

Gość_MB
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 11:38

Pracowałam w firmie 5 lat.Z przyczyn osobistych muszę odejść z pracy.W jaki sposób się zwolinić żeby dostać od razu zasiłek?Wiem że gdyby zwolnił mnie pracodawca to bym dostała od razu zasiłek ale chyba się na to nie zgodzi,a jeżeli się z nim dogadam to w jaki sposób ma mnie zwolnić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy