Skocz do zawartości

Odwołanie

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-wyrwant

Gość_-praw-wyrwant
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2008 - 21:55

Witam!

Złożyłem odwołanie od decyzji burmistrza do wojewody. Jaki termin ma wojewoda na odpowiedź?

Pozdrawiam!
Wyrwant

#2 Gość_-praw-sławomir

Gość_-praw-sławomir
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2008 - 19:23

Normalnie 1 miesiąc. Przepisy szczególne mogą stanowić inaczej, zależy od sprawy.

#3 Gość_-praw-wyrwant

Gość_-praw-wyrwant
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:38

Jaki to jest okres czasu i gdzie mogę znaleźć akty prawne odnośnie tego?

#4 Gość_-praw-nettie

Gość_-praw-nettie
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:34

Obowiązują, ale tak to niestety się dzieje w rzeczywistości. Można poczekać kilka dni, przejść się tam i zapytać, a ostatecznie pisać do WSA skargę na bezczynność.

#5 Gość_-praw-wyrwant

Gość_-praw-wyrwant
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:31

Miałem 14 dni na odwołanie się od decyzji. UMiG przetrzymuje to odwołanie już prawie miesiąc. Ile to jeszcze może potrwać!? Może pół roku albo i więcej będą wysyłać to pismo!? Czy to znaczy że mnie obowiązują terminy a instytucji państwowych nie!?

#6 Gość_-praw-nettie

Gość_-praw-nettie
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:30

Termin miesiąca jest na wydanie decyzji, niekoniecznie na wysłanie pisma. Decyzja może być wydana na miejscu lub nawet ogłoszona ustnie. Jeżeli termin obliguje to właśnie do podjęcia decyzji w miesiąc od wniesienia odwołania. Już sam fakt pojawienia się tam i dopytywania o to może urzędnika ponaglić do lepszej pracy.

#7 Gość_-praw-wyrwant

Gość_-praw-wyrwant
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:19

Złożyłem odwołanie od decyzji burmistrza odnośnie mojego wymeldowania do wojewody w urzędzie miasta i gminy w dniu 20.08.2008 r. Do dzisiaj tj. 19.09.2008 r. pismo to nie wyszło z tego urzędu. Czy UMiG ma termin na wysłanie tego pisma?

#8 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 18:04

CYTAT(Wyrwant)Kto może wnioskować i na jakiej podstawie?

Główny najemca,właściciel domu,kamienicy,mieszkania itd.

#9 Gość_-praw-wyrwant

Gość_-praw-wyrwant
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 17:58

Kto może wnioskować i na jakiej podstawie?

#10 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 17:05

Tak choć można podjąć próby obrony przed wymeldowaniem na tej podstawie.

#11 Gość_-praw-wyrwant

Gość_-praw-wyrwant
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 15:28

Czy istnieje możliwość wymeldowania najemcy lokalu ponieważ w nim nie mieszka?

#12 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2008 - 21:09

Muszą to zrobić.

kpa
CYTATArt. 73. § 1. W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów.
§ 2. Strona może żądać uwierzytelnienia sporządzonych przez siebie odpisów z akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.

Zresztą ja mam taki sposób na te "kobiety z okienka".
Zawsze w razie odmowy żądam potwierdzenia tego faktu (odmowy czegoś) na piśmie z uzasadnieniem.Proszę mi wierzyć.działa.

#13 Gość_-praw-wyrwant

Gość_-praw-wyrwant
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2008 - 21:00

Już raz się pytałem i Pani w UMiG mi odmówiła skserowania tego wniosku. Pójdę jutro jeszcze raz i się zapytam. Jeżeli mi odmówi to mam powiedzieć żeby napisała protokół?

#14 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2008 - 20:35

Jeżeli wniosek nie był faktycznie podpisany należy go zwrócić wnioskodawcy bez rozpatrzenia.
Czasami wnioskodawca jest wzywany do jego uzupełnienia ale na to bym nie liczył.
Jeżeli jest Pan stroną może Pan zażądać skserowania wniosku.Ja bym to mimo wszystko zrobił.
Jak odmówią,żeby się nie kłócić zażądać napisania w protokole,że wniosek nie ma podpisu.
Jest teraz kilka wyjść.Wszystko zależy do czego Pan dąży.

#15 Gość_-praw-wyrwant

Gość_-praw-wyrwant
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2008 - 20:28

Miałem możliwość wglądu wniosku który został złożony przez najemcę mieszkania i zauważyłem że ten wniosek NIE BYŁ PODPISANY i napisany charakterem pisma wnioskodawcy. Czy taki wniosek jest ważny i czy mogę go skopiować aby dziwnym trafem ktoś go nie podpisał?

#16 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2008 - 18:05

Szanowna Pani Nettie

Oczywiście - każdy ma prawo do wypowiedzi na forum, ale mówienie administratorowi (jakim jest Takisobiektoś) na własnym forum co mu wolno a co nie jest stanowczym nieporozumieniem.

Jeśli uważała Pani, że konto zostało niesłusznie zablokowane - trzeba była zwrócić się do mnie z prośbą o interwencję, a nie toczyć własną "wojenkę" zakładając kolejne konta.

Konto zablokowane na 3 dni. Proszę ochłonąć i wrócić po weekendzie już bez tych emocji.

#17 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2008 - 17:30

To mi się podoba. :piwo
Zamkną mnie za zbanowanie forumowiczki. :mrgreen:
Ma Pani teraz czas na odpoczynek.

#18 Gość_-praw-nettie

Gość_-praw-nettie
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2008 - 17:12

Co to za pogróżki? Skierowałam do ciebie dokładnie taką samą uwagę jak ty do mnie. Więc ty do mnie nie kieruj bezzasadnych uwag. Czy do mnie wolno kierować takie uwagi? Proszę do mnie nie więc kierować gróźb, bo spotkasz z policją, która cię namierzy i przekonasz się, że forum to nie twoja prywatna działka i że pewne zasady i tutaj obowiązują. Ja tu nie przychodzę po to by ktoś mi wygrażał. Proszę Admina o reakcję.

#19 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2008 - 16:50

Pani nettie.
Jeszcze jedna taka uwaga w stosunku do mnie i pożegna się Pani z tym forum na pewien czas.

Słowa są w urzędzie niewiele warte.Póki nie ma się czegoś na piśmie można to traktować jak funta kłaków wart.Póki się Pani tego nie nauczy proszę lepiej nie zabierać głosu.
j/w

#20 Gość_-praw-nettie

Gość_-praw-nettie
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2008 - 16:33

CYTAT(takisobiektoś)Odwołanie mógł uznać organ I instancji i nie musiał go przesłać do w tym wypadku wojewody.
Złożenie skargi na bezczynność w tym wypadku jest najgłupszym rozwiązaniem.Przedłuży tylko całą procedurę.
Zanim Pani netie zacznie radzić proszę zapoznać się z sygnalizacją w postępowaniu administracyjnym.[/color]
CYTAT(Wyrwant)Byłem dzisiaj w UMiG zapytać się kiedy wysłali moje odwołanie do wojewody. Pani stwierdziła że jeszcze nie wysłali ponieważ nie mają potwierdzenia doręczenia najemcy lokalu decyzji o moim wymeldowaniu. (...) Pani z urzędu mówiła że musi wysłać komplet dokumentów do wojewody.
Zanim Pan takisobiektoś zacznie radzić niech najpierw zapozna się z opisaną sprawą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych