Skocz do zawartości

przekazanie niepodpłatnie części działki na rzecz gminy

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-evvela

Gość_-praw-evvela
  • Goście

Napisano 02 marzec 2008 - 13:30

http://www.infor.pl/
wejdź na w/w strone i odnajdź tekst Łukasza Wardyna pt"Rezerwujesz grunty pod inwestycje-uważaj na odszkodowanie"Z niego dowiesz się wielu potrzebnych rzeczy.

#2 Gość_-praw-sławomir

Gość_-praw-sławomir
  • Goście

Napisano 02 marzec 2008 - 16:02

CYTAT1) Jak długo może trwac takie zawieszenie?
trudno powiedzieć. Zależy w jaki sposób zamierzają przeznaczyć teren na poszerzenie drogi. Uchwalanie np. planu miejscowego może trwać rok. Potem jest postępowanie wywłaszczeniowe, które też nie słynie z szybkości.
W razie postanowienia o zawieszeniu postępowania może Pani składać zażalenie.
CYTAT2) Czy nie powinnam otrzymać odszkodowanie za zrzeczenie się częsci gruntu na rzecz gminy?
Nie- jeśli przez ,,zrzeczenie się" rozumiemy darowiznę.
Można żądać odszkodowania w momencie kiedy będzie już plan lub decyzja o lokalizacji celu publicznego.
CYTATCzy ktoś wie jakie przepisy to regulująs?
Tak- art. 36 ustawy o planowaniu przestrzennym. Gmina ma 6 miesięcy na spełnienie roszczeń wynikających z ust 1-3 art 36.

#3 Gość_-praw-marzena37

Gość_-praw-marzena37
  • Goście

Napisano 02 marzec 2008 - 14:44

Nie znam niestety odpowiedzi ale nasuwają się następne pytania.W podobnej sytuacji jest mój wuj.Częśc jego działki gmina przeznaczyła pod drogę publiczną.Na pytania o wykup odpowiedź od kilku lat jest jedna-brak środków w budżecie.Czy ktoś wie jakie przepisy to regulująs?
Czy gmina ma na to określony czas?

#4 Gość_-praw-evvela

Gość_-praw-evvela
  • Goście

Napisano 02 marzec 2008 - 13:30

Witam,

Mam działkę o powierzchni 2,16ha. Z dwóch stron działki przebiegają drogi. Z jednej strony stoi mój dom, drugą stronę działki chce przekazać synowi. Wszystko odbywało się pomyslnie do momentu, kiedy gmina zgłosila sie do mnie z informacją, że chce porzerzyć drogę od mojej strony działki. W zwiąku z tym mam im oddac nieodpłatnie 4ary działki. Jeżeli tego nie zrobię wszystko zostanie zawieszone i podziału nie będzie. Zaznacze że mój syn postawił już cześc domu i gmnia wie, że zależy mi na szybkim załatwieniu sprawy.

moje pytania
1) Jak długo może trwac takie zawieszenie?
2) Czy nie powinnam otrzymać odszkodowanie za zrzeczenie się częsci gruntu na rzecz gminy?

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy