Skocz do zawartości

duplikat świadectwa pracy

wróć do serwisu Kadry 56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ka..

Gość_ka..
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 12:05

Witam, proszę o pomoc...zgłosił sie do mnie pracownik z prośba o wydanie duplikatu świadectwa pracy wydanego w 1995 roku. Czy ten duplikat muszę wydać na druku, który obowiązywał w 1995r. czy mogę wypisać na druku teraz obowiązującym.Z gory dziekuję za pomoc.

#2 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 12:17

Ja najczęściej robię kserokopię św. pracy z akt osob. pracownika i potwierdzam za zgodność z oryginałem wpisując "Duplikat" w widocznym miejscu.

#3 Gość_ss

Gość_ss
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 12:18

Ja wystawiam na druku obowiązującym obecnie.

#4 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 12:30

Nalezy wystawic na obowiazujacym druku z informacjami zawartymi w świadectwie wydanym w 1995 r.

#5 Gość_Skryba54

Gość_Skryba54
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 12:30

Ksero sporządzone z kopi z akt osobowych, nawet z dopiskiem DUPLIKAT i potwierdzeniem ZA ZGODNOŚĆ nie jest właściwym dokumentem i zawsze będzie tylko kserokopią. Duplikat wystawia się tak jak oryginał z tym, że wpisuje się aktualną date wystawienia i dopisuję DUPLIKAT. Wystawia się na druku obecnie obowiązującym.

#6 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 12:34

Widzisz, jaki naród niedouczony, jeszcze nikt tego nie zakwestionował.

#7 Gość_Skryba54

Gość_Skryba54
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 12:40

Do "zołzy". Jest takie powiedzenie " Dyplomata to taki człowiek, który się dwa razy zastanowi zanim nic nie powie". A swoją drogą - pozazdrościć pseudonimu.Co do meritum - wystarczy poczytać przepisy>

#8 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 12:54

Nie zazdrość, od tego człowiek żółknie i się starzeje :); nie lepiej z uśmiechem zacząć tydzień?

#9 Gość_mela

Gość_mela
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 14:17

Na aktualnym druku nie pisze się "duplikat" - bo kiedyś taki dokument odrzuci ZUS.

#10 Gość_Zuza

Gość_Zuza
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 14:35

Przestańcie polemizowac i wymyślac - sposób postepowaniaktóry przedstawila Skryba54 jest jedyny i dobryPozdrawiam

#11 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 15:06

... przyszedł gajowy i wyrzucił wszystkich z lasu :)

#12 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 15:35

Zuza- nikt nie wymyśla o tym mówi ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 15 maja 1996 r.w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania.

#13 Gość_Aurelia

Gość_Aurelia
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 16:09

Były pracownik pisze wniosek z prośbą o wydanie duplikatu, potwierdzam odbór i wystawiam Duplikat na obowiązującym druku, z danymi z świadectwa pracy z akt osobowych z datą wypisania duplikatu, a w informacjach uzupełniających wpisuję, ze wydano na wniosek pracownika.Umowę o pracę i Świadctwo Pracy zawsze pisze się w dwóch egzemplarzach, drugi egzemplarz zawsze jest w aktach osobowych to nie są kopie.

#14 Gość_mika

Gość_mika
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 11:51

Jak pracownik przychodzi osobiście albo dzwoni - to NIGDY nie proszę o napisanie podania o wydanie świadectwa pracy. Po co to komu?!!! W moim zakładzie taka prymitywna kadrowa długo by nie popracowała ...

#15 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 16:25

do mika- określenie (prymityw) przez ciebie użyte jest nie na miejscu. To tylko świadczy jaką jesteś "kadrową".

#16 Gość_mika

Gość_mika
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 17:03

Bo tylko taka kadrowa każe do siebie pisać o wydanie świadectwa pracy i robi z drobnej sprawy wielkie hallo.

#17 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 12:26

Duplikat powinien wyglądać jak świadectwo pracy wystawione z chwilą rozwiązania stosunku pracy. Prasa prawnicza („Rzeczpospolita” z 23.02. 2005 r. ) wskazuje, że „Duplikat ma zatem zawierać wszystkie informacje, jakie zawierało świadectwo pracy - (w tym podpisy tych samych osób, które podpisały świadectwo pracy) np. informację „podpis dyrektora X”) oraz adnotację, iż jest to właśnie duplikat.(…).Jeżeli były pracownik zwróci się o odpis świadectwa pracy np. sprzed 20 lat, to na obecnie stosowanym formularzu należy umieścić jedynie te dane, które zawarte były na oryginalnym świadectwie pracy . Dotyczy to również terminologii. Dawne świadectwa pracy posługiwały się np. zwrotem „zakład pracy” i właśnie ten termin, a nie obecnie stosowany „pracodawca” winien znaleźć się w odpisie świadectwa. Zarówno duplikat jak i odpis mogą być wystawione w dwóch egzemplarzach”.

#18 Gość_MP

Gość_MP
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 14:15

Ile czasu ma pracodawca na wystawienie Duplikatu Świadectwa Pracy?

#19 Gość_mj

Gość_mj
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 16:06

Witam.Proszę o pomoc.Muszę wystawić duplikat świadectwa sluzby za lata 1972-1985.Problem tkwi w tym, że mam jedynie dokumenty finansowe, na podstawie ktorych jestem w stanie okreslić daty i podstawy przyjęcia i zwolnienia. Nie wiem tylko, czy powinnam wystawić świadectwo sluzby, czy świadectwo pracy (jak to bylo wystawiane funkcjonariuszom w latach 80-tych) I co powinnam ując w tym dokumencie,skoro nie mama akt osobowych i oryginalu świadectwa pracy, zwlaszcza, że w chwili obecnej ujmuje się w świadectwie sluzby, iz jest to praca o szczególnym charakterze (na podstawie ustawy z 1996 r.)-kiedys takiej informacji nie wpisywano.

#20 Gość_ajan

Gość_ajan
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2008 - 22:28

Czy pracodawca może mi odmówić wydania duplikatu świadectwa pracy.Mówi że może mi wydac tylko w przypadku zaginięcia orginału.Mój orginał jest w Zusie(jestem na emeryturze) i chcę duplikat lub potwierdzoną kserokopię do drugiej pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych