Skocz do zawartości


2 dni opieki nad dzieckiem do lat 14


wróć do serwisu Kadry 499 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 29 październik 2007 - 16:23

Oczywiście, że się należą.

#22 Gość_Kacha

Gość_Kacha
  • Goście

Napisano 12 listopad 2007 - 15:51

Matka dziecka jest na urlopie macierzyńskim, czy ojcu należą się 2 dni na opiekę

#23 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 12 listopad 2007 - 16:00

Jeżeli złoży odpowiednie oświadczenie i jeżeli żona nie korzystała w tym roku z uprawnienia , przysługuje

#24 Gość_Indixiks

Gość_Indixiks
  • Goście

Napisano 25 listopad 2007 - 22:51

Czy mam prawo do opieki na dziecko jeśli pracuję od września?

#25 Gość_666

Gość_666
  • Goście

Napisano 26 listopad 2007 - 11:33

tak

#26 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 29 listopad 2007 - 15:03

Czy jeden z wolnych dni na opiekę można wziąć w dniu 14 urodzin dziecka, czy koniecznie PRZED? Moje dziecko urodziło sie 3.01 - czy za rok, w którym kończy 14 lat przysługuje mi tylko 1 dzień (bo 01.01 i tak jest wolny)?

#27 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 29 listopad 2007 - 15:03

Spokojnie możesz wziąć 2 i 3 stycznia; uprawnienie przysługuje do dnia ukończenia przez dziecko 14 roku życia i nie widzę powodu, żeby nie udzielać na dzień urodzin :)

#28 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 29 listopad 2007 - 15:53

A jakieś "urzędowe","mądre" sformułowanie, z którego by to wynikało? Mój zakład pracy twierdzi, że to jest DO ukończenia, i że 3 już mi nie przysługuje, bo już ukończył...

#29 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 29 listopad 2007 - 16:09

Maja racę uprawnienie przysługuje do dnia w którym dziecko kończy 14 lat ( art. 188 K.P)

#30 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2007 - 16:54

Witam, poproszę o pomoc. Czy prawo do 2 dni jest niezależne od ilości miesięcy w roku, które się pracuje? Mam 2 osoby: jedna jest zatrudniona od maja 2007r(czyli 8 miesięcy), druga od sierpnia 2007 (5 miesięcy). Nie wiem, ile dni opieki mogą wziąć.

#31 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2007 - 17:04

Jeżeli pracownik nie wykorzystał w tym roku opieki, to niezaleznie od tego od kiedy pracuje nalezy udzielić 2 dni opieki.

#32 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 19:20

podobno zminil sie przepis i poieka nad dzieckiem nalezy sie do 16 roku zycia dziecka i nie wiem czy to jest prawda

#33 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 22:45

Nic podobnego, przepis jest ten sam- do 14 lat.

#34 Gość_madziunia

Gość_madziunia
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 08:58

zaraz zaraz, czyli podsumowując co roku potrzebujemy oświadczenia czy jedno wystarczy przy zatrudnieniu? i konieczny jest akt urodzenia? nie wystarczy wpisanie daty urodzenia dziecka? ;>

#35 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 09:04

Oświadczenie co roku; jeśli dziecko urodzi się w trakcie zatrudnienia, to i tak masz akt urodzenia (bo jeśli matka - to urlop macierzyński, ojciec - urlop okolicznościowy), jeśli zatrudniam kogoś, kto ma już dzieci małoletnie opieram się na oświadczeniu pracownika (choćby w kwiestionariuszu osobowym).

#36 Gość_zoasia

Gość_zoasia
  • Goście

Napisano 01 luty 2008 - 23:38

jezeli jeden rodzic nie pracuje,to czy nalezy sie 2 dni opieki

#37 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 02 luty 2008 - 00:11

TAK. Czy naprawdę tak trudno przeczytać poprzednie posty?!

#38 Gość_Aneta

Gość_Aneta
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 19:24

Prosze o informacje czy te 2 dni opieki nad dzieckiem zalicza sie do urlopu czyli jak w moim przypadku 26 dni czy sa to dodatkowe dni urlopu czyli 28 dni. Jeszcze pytanie czy to prawda ze 1-wszy dzien nalezy wykorzystac do czerwca, a 2-gi dzien do grudnia bo w przeciwnym wypadku przepada, czy mozna te 2 dni wykorzystac w ciagu calego roku.

#39 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 19:41

1- nie wlicza się do urlopu, 2- 2 dni wykorzystuje się w ciągu całego roku.

#40 Gość_Anusza B.

Gość_Anusza B.
  • Goście

Napisano 12 marzec 2008 - 00:55

Tak jak napisała mm ,te 2 dni możesz wykorzystać razem lub osobno w ciągu całego roku



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy