Skocz do zawartości

wcześniejsze wyjście z aresztu

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-faber

Gość_-praw-faber
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 09:12

witam,pytanie moje krótkie czy przy wyroku 6m-cy ktoś pierwszy raz karany może starać sie o wcześniejsze opuszczenie zakladu karnego??np po 1/2 wyroku

#2 Gość_-praw-rumcajsnowy

Gość_-praw-rumcajsnowy
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 09:42

za 3 tygodnie będzie mógł.

#3 Gość_-praw-faber

Gość_-praw-faber
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 09:47

CYTAT(rumcajsnowy @ 21.05.2010, 8:42) za 3 tygodnie będzie mógł.
jak to za 3 tygodnie??tak szybko??jakim sposobem??

#4 Gość_-praw-rumcajsnowy

Gość_-praw-rumcajsnowy
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 10:26

za trzy tygodnie zmienią się przepisy w ten sposób, że po odbyciu połowy kary będzie można wnosić o przedterminowe zwolnienie bez względu na wysokość kary. Obecnie ktoś kto ma 6 miesięcy nie może starać się o takie zwolnienie, gdyż przepisy wymagają odbycia co najmniej 6 miesięcy kary co automatycznie wyklucza przedterminowe zwolnienie osób z takim lub krótszym wyrokiem.

obecnie obowiązuje przepis kodeksu karnego w takim brzmieniu:
Art. 78. § 1. Skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu przez niego co najmniej połowy kary, jednak nie wcześniej niż po 6 miesiącach.
§ 2. Skazanego określonego w art. 64 § 1 można warunkowo zwolnić po odbyciu dwóch trzecich kary, natomiast określonego w art. 64 § 2 po odbyciu trzech czwartych kary; warunkowe zwolnienie nie może nastąpić wcześniej niż po roku.
§ 3. Skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności można warunkowo zwolnić po odbyciu 15 lat kary, natomiast skazanego na karę dożywotniego pozbawienia wolności po odbyciu 25 lat kary.

za około 3 tygodnie z pogrubionego przepisu odpadnie wymóg odbycia 6 miesięcy kary, zostanie jedynie konieczność odbycia połowy wymierzonej kary - w pana przypadku - 3 miesiące.

#5 Gość_-praw-faber

Gość_-praw-faber
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 11:13

mam jeszcze jedno pytanie...czy można taką kare 6m-cy aresztu z prawomocnego wyroku zamienić na karę grzywny lub ograniczenie wolności czy areszt domowy ?? bardzo dziękuję za odpowiedź naprawde mi pan pomógł

#6 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 22:12

Można na dozór elektroniczny.

#7 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 14:40

Witam mam pytanie.Mój mąż dostał wyrok 6 miesiecy pozbawienia wolnosci.Czy może pisac pismo o wczesniejsze wyjscie i kiedy moze go napisac

#8 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 16:11

Można - po odbyciu połowy kary. W praktyce jednak przy 6-miesięcznej karze nie ma co liczyć na warunkowe przedterminowe zwolnienie. Niech lepiej stara się o karę w systemie dozoru elektronicznego.

#9 Gość_lena

Gość_lena
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 14:53

To nie fair, z tego co czytam na internecie wynika że z wcześniejszego wyjścia mają szanse skorzystać tylko Ci z dłuższymi wyrokami. Mój konkubent ma do odbycia karę jednego roku. Złożył wniosek o przedterminowe zwolnienie, odbył już połowę kary, lecz jeśli mu odrzucą to następnego nie ma co składać bo nie zdążą rozpatrzyć przed końcem wyroku.
Dozór elektroniczny nam odpadł bo jak stwierdzono ja mam dobrą sytuację materialną (jestem na macierzyńskim)i on w domu nie jest potrzebny. Hm, czyli z tego wynika że gdybym sobie siedziała w domu to pewno by wyszedł. Czy to dyskryminacja osób które pracują?

#10 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 21:26

do lena
Po co zadaje Pani pytanie o dyskryminację? Na tym forum może Pani otrzymać odpowiedź na zapytanie prawne i ma ją Pani w wątkach powyżej. My, internauci tego prawa nie zmienimy,bo nie my je ustanawiamy, więc po co dyskusja?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych