Skocz do zawartości


Pytanie o urlop opiekuńczy....


wróć do serwisu Kadry 175 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_pela

Gość_pela
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2008 - 14:20

A jak liczone jest wynagrodzenie za ten okres jeżeli mąż pracuje część na akord i część na godz?

#42 Gość_///Łukasz///

Gość_///Łukasz///
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2008 - 19:17

Czy pracodawca może odciągnąc jakąs sumę od wynagrodzenia (i od premi) za 2 dni urlopu opiekuńczego?(odciągnięto mi 80zł)

#43 Gość_marzena

Gość_marzena
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2008 - 22:34

czy moge opiekuncze wybrac w sobote czy musi to byc dzien w tygodniu

#44 Gość_**Daria**

Gość_**Daria**
  • Goście

Napisano 21 luty 2008 - 10:42

Czy urlop opiekuńczy (2 DNI) nie wykorzystany w 2007 r. przechodzi na 2008?? BARDZO PILNE, PROSZE O POMOC. DZIEKUJE

#45 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 21 luty 2008 - 10:51

Nie, urlop opiekuńczy jest do wykorzystania wyłącznie w roku kalendarzowym, nie przechodzi na rok następny.

#46 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 18 marzec 2008 - 17:03

mam pytanie, co jeśli urodziłam dziecko we wrześniu 2007, (wcześniej cały rok przebywałam na L4) i dostałam urlop macierzyński do końca stycznia 2008r. Czy zatem straciłam 2 dni urlopu z tyt. urodzenia dziecka i 2 dni opieki za 2007 r.?

#47 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 marzec 2008 - 17:37

2 dni urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka przysługują ojcu dziecka, kobieta ma w tym czasie urlop macierzyński i z nich nie korzysta. Natomiast 2 dni opieki z art. 188 k.p. (nad dzieckiem zdrowym do lat 14) przysługują w roku kalendarzowym i niewykorzystane nie przechodzą na rok następny (mógł je wykorzystać ojciec dziecka skoro byłaś na macierzyńskim).

#48 Gość_marysia

Gość_marysia
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2008 - 18:28

Czy ktoś może pomóc mi wyjaśnic, jak ustala się wiek 14 lat - czy jest to 13 lat ,11 m-cy i 29 dni, czy 14 lat, 11 m-cy i 29 dni?

#49 Gość_monia:)

Gość_monia:)
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2008 - 18:50

za niedługo spodziewamy się dziecka... nie jesteśmy po ślubie, ale dziecko już po urodzeniu będzie nosiło nazwisko narzeczonego. Czy należy mu się opiekuńczy na urodzenie dziecka biorąc wlaśnie pod uwagę, że nie jesteśmy małżeństwem??? I ile przysługuje dni???

#50 Gość_samotna matka

Gość_samotna matka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2008 - 12:14

mam dziecko w wieku 9 lat pracuje na pełnym etacie w trybie 2 zmianowym mam 2 dni opiekuńczego czy mogę sie ubiegać o jakis urlop opiekuńczy w dniach gdy mam 2 zmiane i nie mam opieki dla synka a niemoge sie dogadać z ustalającymi mój grafik...czy są jakieś przepisy to regulujące??blagam o szybką odpowiedz

#51 Gość_Dana

Gość_Dana
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 22:35

Interesuje mnie do jakiego wieku dziecka przysługuje urlop opiekuńczy,moja córka w grudniu skończyła 14 lat. Czy mogę jeszcze wykorzystać te dwa dni opieki?

#52 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2008 - 01:05

Nie nie możesz, uprawnienie przysługuje do dnia ukończenia przez dziecko 14 lat.

#53 Gość_krzychu m

Gość_krzychu m
  • Goście

Napisano 15 maj 2008 - 13:03

jesli moja zona nie pracuje bo wychowuje dziecko specjalnej troski to czy mi naleza sie dwa dni opieki?

#54 Gość_@

Gość_@
  • Goście

Napisano 15 maj 2008 - 13:32

tak

#55 Gość_Kobieta

Gość_Kobieta
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2008 - 00:24

Chciałabym wykorzytać 2 dni urlopu we wrzesniu. Czy dyrektor moze mi odmówić takiego urlopu twierdząc, ze nie wolno mu dawać 2 dni na raz? I drugie pytanie- Czy moze mi odmówić urlopu na ten okreslony przez mnie dzień i dać w innym dniu, twierdząc, ze mu nie odpowiada taki termin?

#56 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2008 - 23:49

Witam mam pytanie. Pracodawca zmusił mnie do rozwiązania umowy za porozumieniem stron gdy byłam na urlopie wychowawczym. Teraz jestem zarejestrowana jako bezrobotna. Czy mój mąż może teraz skorzystać z reszty urlopu wychowawczego? Chodzi o to że ten urlop mamy bezpłatny. I zastanawiamy co bardziej się opłaca mąż na urlopie wychowawczym dorabiający sobie czy nie brac urlopu wychowawczego i być na swojej działalności?

#57 Gość_nn

Gość_nn
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 19:01

ile razy w czasie stosunku pracy wypelnia sie takie oswiadczenie?

#58 Gość_Jewka

Gość_Jewka
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 21:24

Krzychu - nie istotne że żona nie pracuje tobie należy się 2 dniKobieta - nie ma zapisu że 2 dni opieki nie można brać na raznn- co roku

#59 Gość_Dom

Gość_Dom
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 10:03

Mam pytanie: Pracuję od maja, czy należy mi się urlop opiekuńczy w wymiare 2 dni, czy tylko jeden dzień?

#60 Gość_WER

Gość_WER
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 10:18

OD RAZU 2, JEŚLI WSPÓŁMAŁZONEK JESZCZE NIE WYKORZYSTAŁ.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych