Skocz do zawartości

urodzenie dziecka co się należy z zus?

wróć do serwisu Kadry 68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ZUZA

Gość_ZUZA
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2009 - 18:59

Mam pytanko mam umowę o pracę niedługo mam termin porodu i jeżeli urodzi się dziecko to wiadomo urlop macierzyński i moje pytanie jakie dokumenty i gdzie należy składać do zusu czy do zakładu pracy? i czy ewentualnie jakieś zaświadczenia od lekarza ze szpitala? a drugie pytanie to czy oprócz tego że zus płaci urlop macierzyński to czy należey się od nich jeszcze dodatkowo jakiś jednorazowy zasiłek za urodzenie dziecka a jeżeli tak to zanowu co i gdzie trzeba składać? z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

#2 Gość_jajko

Gość_jajko
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2009 - 20:29

do zakładu pracy - zaświadczenie o odbytm porodzie ktore wypisuje lekarz ze szpitala

#3 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2009 - 22:18

do zakładu pracy składasz zaświadczenie o odbytym porodzie i akt urodzenia dziecka,w MOPS składasz wniosek o jednorazowy zasiłek z tytułu ur.dziecka oraz o zasiłek rodzinny na dziecko

#4 Gość_nina

Gość_nina
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009 - 14:32

no a co z tym zusem?

#5 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009 - 14:54

jeżeli zakład pracy wypłaca zasiłki ,to tak jak pisałam wszystko składa się w zakładzie pracy,a jeśli do 20 pracowników,to też składa się dokumenty w zakładzie pracy,a zakład pracy wysyła do ZUS

#6 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009 - 15:20

to znaczy że zakład pracy wysyła do Zus a Mops nie składam już papierów?

#7 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009 - 15:33

zakłady pracy i ZUS nie wypłacaja już zasiłków rodzinnych,tylko MOPS lubGOPS,więc do MOPS trzeba złożyć oddzielnie dokumenty

#8 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009 - 15:48

jeżeli jestem na zwolnieniu lekarskim to czy jak będe na macierzyńskim to automatycznie przechodzi do Zus czy muszę znowu składać wniosek

#9 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009 - 19:24

ania,jaki wniosek składałaś idąc na zwolnienie lekarskie?

#10 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2009 - 17:23

dałam tylko zwolnienie lekarskie;

#11 Gość_asia

Gość_asia
  • Goście

Napisano 06 marzec 2010 - 17:06

Witam cieplutko.Pracuję jako technik farmacji w aptece.Niedawno urodziłam dziecko.Myślałam ze za urodzenie dziecka należy mi się jakieś finansowe wsparcie ale księgowa z którą rozmawiałam wyśmiała mnie, i powiedziała że czegoś takiego nie ma. Bardzo proszę o odpowiedź, bo znajomi twierdzą że w ich zakładach pracy nie ma z tym problemu bo opłacają składki,Szczerze mówiąc nie znam się na takich rzeczach.Z góry bardzo dziękuję.

#12 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 06 marzec 2010 - 18:49

prawdopodobnie w zakładzie pracy twoich znajomych funkcjonuje ubezpieczenie grupowe. U nas chętni pracownicy są objęci polisą grupową i z tego tytułu mogą oni otrzymać dodatkowe pieniądze w przypadku np. narodzin dziecka, wypadku przy pracy i innych sytuacji, które przewiduje ochrona z tytułu dodatkowego ubezpieczenia.

#13 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 21:26

chciałam zapytać czt mój mąż może wziąć zasiłek z tytułu urodzenia ze swojego zakładu pracy?moja znajoma twierdzi że jej mąż wzioł ale ja niechciałabym żeby mąż się ośmieszył.jeżeli coś wiecie na ten temat to prosze powiedzcie gdzie jak i na jakich zasadach

#14 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 21:31

abc, a jaki zasilek mialby maz dostac ?

#15 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 21:39

właśnie niewiem moja znajoma twierdzi że jak ona urodziła dziecko to jej mąż wziął akt urodzenia dziecka poszedł do swojego zakładu pracy i dostał 800zł na dziecko oprócz tego wzięła becikowe dodatek z tytułu urodzenia dziecka z MOPSU DLATEGO PYTAM BO NIEWIEM O CO TU CHODZI

#16 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 21:44

becikowe z MOPS, a maz Twojej zanjomej pewnie mial jakies dodatkowe ubezpieczenie (np. grupowe) i z tego tytulu dostal pieniadze

#17 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 21:50

dzięki za inormację bynajmiej teraz już wiem co sie należy

#18 Gość_MAMA karola

Gość_MAMA karola
  • Goście

Napisano 14 luty 2011 - 14:14

Witam mam takie pytanie mój zakład pracy jak się okazało ma jakieś nieścisłości dziś odbierając zaświadczenie o odprowadzonych składkach dowiedziałam się iż nie ma w nich urodzenia mojego dziecka choc wszystkie dokumenty były dostarczone zaraz po porodzie dodam iż pracuję na czas nieokreślony a moje dziecko urodziło się w październiku 2009 ri chciałabym zapytać czy z tego tytułu należą się pieniążki za urodzenie dziecka z ZAKŁADU PRACY ( nie polisy)!!!??? Ostatnio dowiedziałam się iż o te pieniążki można się starac do momentu kiedy dziecko nie ukończy 3 lat !!!Proszę o odpowiedź!

#19 Gość_Iwona

Gość_Iwona
  • Goście

Napisano 14 luty 2011 - 14:18

z zakładu pracy sie nie należy. Możesz ubiegać sie o tzw. becikowe z ZUS - dokumenty składasz do OPS-u właściwego ze względu na swoje miejsce zamieszkania, tam gdzie składasz dokumenty np. o rodzinne

#20 Gość_MAMA karola

Gość_MAMA karola
  • Goście

Napisano 14 luty 2011 - 14:24

to jest tak zwane jednorazowe 1000 zł na dziecko???Bo jeśli tak to je odebrałam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych