Skocz do zawartości

rach. zysków i strat

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kaśka

Gość_kaśka
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 09:16

Mam pytanie w jednostce budżetowej przychody finansowe dajecie odsetki dopisane i odprowadzone do budzetu z kont bankowych? czy dajecie w dochodach budżetowych. To samo sprzedaż złomu...srodki odprowadzone do budzetu ale ksiegowane nie na 720 a na 760...gdzie w rachunku zysku i strat? moze pomozecie...jakis link na ten temat bo juz sie gubie w tym wszystkim

#2 Gość_kiwi

Gość_kiwi
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 09:25

W jednostce budżetowej wszystkie dochody odprowadzone bądź te które powinny być odprowadzone dajesz na 720

#3 Gość_małgorzata

Gość_małgorzata
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 10:37

a już się zmieniło rozporzadzenie z 5 lipca i na przyklad odsetki księguje się na 750 - czyli nie wszystko na 720.

#4 Gość_kaśka

Gość_kaśka
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 11:17

kiwi wiec podpowiedz wg ciebie odsetki bankowe i dochody ze zlomu dac pod dochody budzetowe a w przychodach finansowych i pozost. przychodach wpisac zero? rozwinicie ten temat bo czytam od rana i ciagle inne interpretacje...

#5 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 11:27

Odsetki od środków zgromadzonych na wydzielonym rachunku bankowym dochodów są przychodami finansowymi z tytułu dochodów budżetowych i z tego względu przychody z tytułu odsetek nie mogą być ujmowane na koncie 750 "Przychody finansowe". W opisie konta 750 jednoznacznie określono, że na koncie tym ujmuje się wyłącznie przychody finansowe niestanowiące dochodów budżetowych. W związku z tym dochody budżetowe oświatowych jednostek budżetowych w zakresie odsetek bankowych, dopisanych przez bank na rachunku bieżącym i wydzielonym rachunku bankowym dochodów, należy ujmować na koncie 720 "Przychody z tytułu dochodów budżetowych".

#6 Gość_Anita

Gość_Anita
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 11:49

Do Agnieszki. A opłaty za wydanie duplikatu np. legitymacji szkolnej wplywaja mi na rachunek podstawowy i póżniej przekazyuję do Starostwa. To na jakim koncie powiny być księgowane?

#7 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 12:41

Z r-ku podstawowego,przekaż na swój dochodowy i dopiero do Starostwa,więc też na 720

#8 Gość_Anita

Gość_Anita
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 13:09

Do Agnieszki.Mam tylko rachunek podstawowy, nie mam dochodowego ksieguję na 760 czy prawidłowo

#9 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 14:07

Żle,nawet jak nie masz r-ku dochodowego to i tak masz konto 720,ewidencjonujesz tak jak bys miała r-ek doch."załatwiasz" to ewidencja analityczną

#10 Gość_małgorzata

Gość_małgorzata
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 14:21

16 lutego wejdzie w życie kolejna nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczególnych zasad rachunkowości JSFP . Od tego momentu mają Państwo pół roku na dostosowanie zasad prowadzenia ewidencji swojej jednostki do reguł określonych w rozporządzeniu - między innymi zmiana w ujmowaniu odsetek. Dotąd bylo 720 - a będzie 750 - więc może warto już od początku roku księgować na 750?

#11 Gość_kaśka

Gość_kaśka
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 15:08

wiem czytalam malgosiu to rozporządzenie, zwariować mozna..czy to znaczy ze w tym roku daje w dochody budzetowe odsetki a w przyszlym w przychody finansowe?dobrze rozumiem?

#12 Gość_małgorzata

Gość_małgorzata
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 15:14

ja daję odsetki od stycznia w 750, żeby potem nie robić sobie kłopotu - jest 6 m-cy na dostosowanie planu kont, więc trzeba bedzie to zrobic jeszcze w 2012

#13 Gość_kaśka

Gość_kaśka
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 15:36

rozumiem ciebie Malgosiu, moje pytanie dot. rach. zysku i strat..gdzie dajesz te odsetki w tym roku tzn za 2011r w ktorej poz.

#14 Gość_małgorzata

Gość_małgorzata
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 15:43

a widzisz... do tego jeszcze nie doszłam - choć wydaje mi się, ze za 2011 wykazac w A.V - a potem za 2012 znow dostosowywac rzis do obowiazujacych przepisow (o ile sie nie zmiania :) i przeniesc w G.II

#15 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 15:46

dziekuje malgosiu to mnie meczy od rana....

#16 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 09 luty 2012 - 10:25

~małgorzata bardzo autorytatywnie piszesz ale powiedz nam proszę w którym miejscu wyczytałaś zmianę w ujmowaniu odsetek bankowych?Ponizej wklejam opis do konta 750 w/g zmiany rozporządzenia---------------------------------------------------------------------------Konto 750 - "Przychody finansowe"Konto 750 służy do ewidencji przychodów finansowych.Na stronie Ma konta 750 ujmuje się przychody z tytułu operacji finansowych, w szczególności przychody ze sprzedaży papierów wartościowych, przychody z udziałów i akcji, dywidendy oraz odsetki od udzielonych pożyczek, dyskonto przy zakupie weksli, czeków obcych i papierów wartościowych oraz odsetki za zwłokę w zapłacie należności, dodatnie różnice kursowe.Ewidencja szczegółowa prowadzona do konta 750 powinna zapewnić wyodrębnienie przychodów finansowych z tytułu udziałów w innych podmiotach gospodarczych, należne jednostce odsetki.W końcu roku obrotowego przenosi się przychody finansowe na stronę Ma konta 860 (Wn konto 750).Na koniec roku konto 750 nie wykazuje salda

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych