Skocz do zawartości

pijany rowerzysta

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-maksik

Gość_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:38

CYTAT(labla)Ja jeszcze nie słyszałem o skazywaniu "kolaży" na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
Ci, co "siedzą", to "recydywiści", którym pozarządzano wykonanie kary z powodu ponownej rowerowej wycieczki krajoznawczej "po głębszym".
Wiesz.Ja też tak pomyslałem za pierwszym razem.Dziś o 19 godz w Faktach pokazali owych więżniów kolarzy-napewno coś poza tym mieli jeszcze na sumieniu,bo jak zkazali ich tylko za jazdę na rowerzę po pijanemu,to Anna Maria Wesołowska wydała wyrok,bo mi się w głowie nie mieści,że można kogoś "za puszkować"za jazdę po pijaku-no i to jeszcze na rowerze

#2 Gość_-praw-labla

Gość_-praw-labla
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:53

Ja jeszcze nie słyszałem o skazywaniu "kolaży" na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
Ci, co "siedzą", to "recydywiści", którym pozarządzano wykonanie kary z powodu ponownej rowerowej wycieczki krajoznawczej "po głębszym".

Osobiście jednak uważam, że w przypadku pijanych rowerzystów Sądy zbyt rzadko stosują karę ograniczenia wolności.

#3 Gość_-praw-maksik

Gość_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:35

Mam nadzieje że teraz nie naruszam regulaminu
cytat
"Zamiar to jeszcze nie wszystko. Karają sądy teraz pijanych rowerzystów i to nawet surowo-
podobnie jest z sądami 24 godzinnymi- tworzy się psedo przestępców zapychając sztucznie de facto zakłady karne psedo przestępcami w sytuacji gdy groźni przestępcy mogą chodzić po ulicach choćby z powodu czekania na miejsce z zakładzie karnym- już o nierównym traktowaniu nietrzeźwych rowerzystów z tymi co prowadzili pojazd mechaniczny już nie wspominając. Wyrok z dn. 4 grudnia 2006r. V KK 360/06- "Ratio legis zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych stanowi wykluczenie z ruchu drogowego takich kierowców, którzy wykazali, że zagrażają bezpieczeństwu w komunikacji, a skoro tak, to nie można abstrahować od związku między rodzajem pojazdu, który sprawca prowadził, a zakresem orzeczonego przez sąd zakazu. Oznacza to, że z zakresu zakazu prowadzenia pojazdów nie mogą być wyłączone uprawnienia do prowadzenia pojazdu takiego rodzaju, który sprawca prowadził, dopuszczając się przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji". Na podstawie takowych pogladów prawnych prowadzącemu w stanie nietrzeźwości rowerzyście orzeka się zakaz prowadzenia rowerem oraz pojazdami mechanicznymi- bo de facto obowiązkowe na mocy art. 42 par 2 k.k. - zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju (zob. orzeczenia Sądu Najwyższego: postanowienie z dnia 11 października 2001 r., I KZP 24/01, OSP 2002, z. 7-8, poz. 110; postanowienie z dnia 21 listopada 2001 r., I KZP 27/01, OSNKW 2002, z. 1-2, poz. 5; postanowienie z dnia 29 stycznia 2002 r., I KZP 32/01, Prok. i Pr. 2002/4/2; wyrok z dnia 8 kwietnia 2003 r., V KK 32/03, OSNKW-R 2003 poz. 748; wyrok z dnia 5 czerwca 2003 r., V KK 44/03, LEX nr 78839; wyrok z dnia 6 lipca 2006 r., IV KK 146/06, LEX nr 188355). Trudno wykazać, że można mu zostawić dany rodzaj pojazdu mechanicznego skoro nie może nawet prowadzić roweru- to trudno de facto przyjąć, że może prowadzić pojazd mechaniczny. Natomiast nietrzeźwy kierowca otrzymuje zakaz zwykle tylko na pojazdy mechaniczne- nota bene zdarza się, że tylko na określone kategorie. Istnieje również orzecznictwo Sądu Najwyższego, które akcentuje jedynie obowiązek orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 § 2 k.k.) wobec sprawcy przestępstwa określonego w art. 178a § 2 k.k. (zob. przytoczone przez Sąd Okręgowy w K. postanowienia Sądu Najwyższego: z dnia 11 października 2001 r., I KZP 24/01, OSP 2002, z. 7 – 8, poz. 110 i z dnia 21 listopada 7 2001 r., I KZP 27/01, OSNKW 2002, z. 1 – 2, poz. 5 oraz szereg dalszych orzeczeń tego Sądu, np. postanowienie z dnia 29 stycznia 2002 r., I KZP 32/01, OSPriPr 2002, z.4, poz. 2; wyrok z dnia 8 kwietnia 2003 r., V KK 32/03, OSNKW-R 2003, poz. 748; wyrok z dnia 5 czerwca 2003 r., V KK 44/03, LEX nr 78839; wyrok z dnia 6 lipca 2006 r., IV KK 146/06, LEX nr 188355). Wprawdzie pogląd ten spotkał się w doktrynie prawa karnego także i z krytyką (zob. J. Lachowski: Glosa do postanowienia SN z dnia 11 października 2001 r., I KZP 24/01, Pal. 2002, nr 9-10, s. 228 i nast.). Również panuje opinia, że kumulacja podstaw orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów z art. 42 § 1 k.k. i art. 42 § 2 k.k. nie powinna budzić zastrzeżeń i jest w niektórych sytuacjach wskazana (zob. Z. Sienkiewicz: Glosa do uchwały SN z 26 sierpnia 2002 r., I KZP 20/02, PS 2003, Nr 10, s. 145; W. Marcinkowski: Wybrane orzeczenia Izby Wojskowej SN wydane w 2005 r. wskutek rozpoznania kasacji, WPP 2006, z. 1, s. 78; K. Łucarz: Zakres przedmiotowy zakazu prowadzenia pojazdów, WPP 2006, nr 2, s. 26; R. A. Stefański: Glosa do wyroku SN z 6 lipca 2006 r., IV KK 146/06, OSP 2007, z. 2, s. 113). Nie sposób nie zauważyć również zaostrzenia kary co do niestosowania się do zakazu orzeczonego przez sąd w porównaniu z k.k. z 1969r."
Dziś dzięki medią wiemy,że przepis ten jest zgodny z konstytucją.TVN pokazał w więzieniu 2-rowerzystów,których sąd skazał na kilka (chyba 4 miesiące)więzienia za jazdę po pijanemu-ponoć koszt utzymania więżnia to ok.2tys zł
Ciekaw jestem dlaczego Pana Wójcika i Panią Jakubowską nie skazano w podobny sposób-chyba dlatego....że ci prowadzili "po kielichu auto"

#4 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:26

http://www.forum.pra...ow.pl/51547.htm
Temat przenoszę do działu "Polityka".

#5 Gość_-praw-maksik

Gość_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:25

znalazłem sam art.178a$2 kk-to nie zadna prowokacja-rzeczywiście pijani"kolarze"siedzą w więzieniu-wstyd.Jakie mamy prawo

#6 Gość_-praw-maksik

Gość_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:38

Nie dosłyszałem dziś dokładnie w Faktach w TVN.Pod jaki przepis popada"pijany rowerzysta"Dziś Trybunał Konstytucyjny zawarł w tej sprawie głos -uznając dany przepis za zgodny z Konstytucją-właśnie jaki to artykuł

#7 Gość_-praw-pasjonat

Gość_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2009 - 18:50

Prokurator jak najbardziej może wnioskować- ale to sąd wydaje wyrok.

#8 Gość_-praw-maksik

Gość_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2009 - 20:25

No i znów TVN nadaje.
Ministerstwo Sprawiedliwości daje wytyczne aby prokuraturzy wnioskowali wobec pijanych rowerzystów karę w postaci robót społecznych.
Mamy niespełna 2tys kolarzy w więzieniu
Ich utrzymanie miesięczne to koszt ok 500.000zł-podały Fakty
Nareście ktoś na tą patalogie zareagował

#9 Gość_-praw-maksik

Gość_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2009 - 19:01

Ok!
ale pijany rowerzysta do więzienia,to już patologia wymiaru sprawiedliwości
Zgadzam się z powiedzonkiem ex Ministra Sprawiedliwości pana Ziobry-"są równi i równiejsi"-nie odkrył nic nowego,bo tak było i tak już zostanie...
Karę bezwględnego pozbawienia wolności stosowałbym wobec sprawców znęcających się nad zwierzętami,ale za jazdę po "kielichu"-paranoja.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych