Skocz do zawartości

ryczalt ewidencjonowany - podatek

wróć do serwisu Moja Firma 741 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 15:21

witam, wlasnie musze zaplacic pierwszy podatek (nowo zalozona firma). mam ryczalt ewidencjonowany .. i nie wiem, czy robi sie jakies miesieczne deklaracje? czy ta ksiazke trzeba pokazac w urzedzie skarbowym? jak to wyglada?

#2 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 15:26

sama sobie obliczsz i wpłacasz żadnych deklaracji nie składa się , dopiero składa się roczny PIT 28 do 31 stycznia

#3 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 15:59

hehe, ale jak sie to liczy?a jak juz policze to robie przelew i pisze w tytule ze co? ze za lipiec tak?

#4 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 16:05

przychód netto (bez Vat) minus składki na ubezpieczenie społeczne(zapłacone)razy X stawka podatku (jaką tam masz) minus ubezpieczenie zdrowotne podlegające odliczeniu = podatek do zapłaty (zaokrąglony do złotego). Przelew specjalny na podatki odpowiednio wypełniony

#5 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 16:09

ok, dzialam dopiero od 20 lipca i pierwzy zus zaplace dopiero 20 sierpnia, no i nie mam vatu, czyli licze np. tak:przychod 1000 (-zus spol 0 zl) * 8,5% -zus zdr(0zl)= 85 zldobrze licze?

#6 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 16:10

tak jest

#7 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 16:17

dzieki!!!

#8 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 09:28

kurcze!! jaka ja zakrecona, przeciez 20 placi sie podatek, a zus 10-egoczyli moge odliczyc zus (chyba?)jest jeszcze jeden problem - jak odlicze ten zus, to podatek mi wyjdzie zeroczy musze wtedy skladac jakies wyjasnienie, dlaczego nie zaplacilam?a jesli mam 99% pewnosci, ze taka sytuacja bedzie co miesiac, to czy moge zaplacic 'podatek = przychod * 8,5%' bez odliczania zusu i odliczyc go na koniec roku w pit 28?

#9 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 10:04

zapłacony ZUS odlicza się dopiero za miesiąc w którym nastąpiła zapłataprzy braku wpłaty podatku nic nie trzeba wyjaśniać

#10 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 10:43

ponawiam pytanie:ajesli mam 99% pewnosci, ze taka sytuacja bedzie co miesiac (podatek= zero), to czy moge zaplacic 'podatek = przychod * 8,5%' bez odliczania zusu i odliczyc go dopiero na koniec roku w pit 28?

#11 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 21:03

oczywiscie ze mozesz tylko w tej sytuacji wyjdzie ci nadpłata podatku w rozliczeniu rocznym twój wybór

#12 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2008 - 21:13

moim zdaniem nie powinnaś płacić podatku jeżeli nie wychodzi.

#13 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 10:33

witam, podnosze tematjesteli nie bede placila "zaliczek" co miesiac, czyli podatku bez odliczania zusu, to czy nie bedzie tak, ze na koniec roku wyjdzie mi do zaplacenia spora sumka? czy jeszcze gdzies po drodze odejmuje sie kwote wolna od podatku?

#14 Gość_ramo

Gość_ramo
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 10:51

Witam Jestem młodym sympatycznym mężczyzną i zbieram pieniążki na budowę mojego wymarzonego domu,każda nawet najmniejsza pomoc będę bardzo wdzięczny do końca życia.ramo83@wp.pl

#15 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 11:44

jeśli prawidłowo obliczasz podatek i on nie wychodzi to nie ma obaw że na koniec roku wyjdzie naraz dużo. Kwoty wolnej od podatku przy ryczałcie nie ma.Napisz jakie masz przychody w sumie od początku roku.Jaki ZUS płacisz . Obliczymy tu szybko podatek.

#16 Gość_d

Gość_d
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 11:52

no wlasnie zaczelam dzialalnosc pod koniec lipca (mam maly zus ok 300/mies)lipiec -dochod 35 zl - zaplacilam 3 zl podatku (bo nie bylo zusu do odliczenia)sierpien - ok 2 tys - po odliczeniu zusu wychodzi zero podatkui do konca roku beda podobne przychody.Dzieki za pomoc ;-)

#17 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 12:19

jeśli twoje dochody będą w granicach 2000 zł to do końca roku nie wyjdzie ci podatek do zapłacenia. Musiało by to być ok. 2500 zł

#18 Gość_s.robert

Gość_s.robert
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 12:48

A czy można ryczałt do US płacić przez internet - przelew? Płacę ZUS i VAT w ten sposób ale wydaje mi się, że ryczałtu nie można i płacę w US w kasie?

#19 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 13:26

oczywiscie ze tak

#20 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 13:49

ok, ale ogladalam sobie formularz pit-28 i tam jest rubryka gdzie wpisywane sa skladki zus, jezeli nie zostaly one zaliczone do KUP, a ja sobie teraz odliczam. Więc tam wpisuje czy nie? jak nie wpisze, to wyjdzie mi podatek do zaplacenia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy