Skocz do zawartości

zasiłek rodzinny we francji

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-hela88

Gość_-praw-hela88
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 13:15

Zasiłek rodzinny na dziecko we Francji

A co z osobami przebywającymi we Francji z całymi rodzinami

Zasiłki przyznawane są począwszy od drugiego dziecka w rodzinie, aż do 20 roku życia. Dziecko jednak musi kontynuować naukę od dnia jej rozpoczęcia.
Formalności

Odpowiednie wnioski znajdują się Kasach Rodzinnych na terenie merostwa. Do wniosku (Cerfa nr 11423*04), dołączamy zaświadczenie o zatrudnieniu i o legalnym pobycie wraz z rodziną i przesyłam na adres najbliższej Kasy. r. Na podanej stronie znajdują się również formularze zgłoszeniowe Cerfa.Adresy można znaleźć na stronie: www.caf.fr
Kwoty zasiłku na dzieci

Francuzi przyznają na pierwsze dziecko117€, na drugie 267€ a na trzecie 417€ miesięcznie. Pomiędzy 11 a 16 rokiem życia dziecka rodzice otrzymują dodatkowo po 33€ miesięcznie a powyżej 16 roku 59€.

Rodziny wielodzietne mogą liczyć na dodatkową pomoc finansową ze strony Państwa. Dotyczy on wprawdzie rodzin mających minimum troje dzieci i wynosi miesięcznie 74€. Jest to kwota dodatkowa do zasiłku na dzieci. Tak wiec rodziny z trojgiem dzieci, którym zostanie przyznany dodatek dla rodzin wielodzietnych mogą liczyć miesięcznie na 492€ plus dodatki wiekowe.
Oczekiwanie na odpowiedź

Czas rozpatrywania wniosków zamyka się na ogół w dwóch miesiącach. W większości przypadków legalnego i zasadnego ubiegania się o dodatki i zasiłki są one przyznawane.

http://www.hrc.pl/in...1141&part=2

#2 Gość_-praw-hela88

Gość_-praw-hela88
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 13:15

Witam!Ojciec mojego dziecka od kilku lat pracuje we Francji,nie jesteśmy razem.W związku z tym mam pytanie-czy ma on taką możliwość ,by pobierać zasiłek na dziecko,bez mojej wiedzy?(jeśli tak,to jak to sprawdzić?)Dodam,że ja nie pobieram zasiłku na dziecko w Polsce.Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC!

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2012 - 18:08

Tak wszystko się zgadza poza jednym, mój przedmówca zapomniał dodać że caf to nie kasa rodzinna tylko ubezpieczalnia coś w rodzaju polskiego ZUS natomiast zatrudnieni w sektorze rolniczym kierują wnioski o rodzinne do MSA odpowiednik naszego krus. Nawet jeśli by pani by z tym panem była małżeństwem ale nie mieszkała z dziećmi we Francji nie przysługiwał by zasiłek rodzinny bo dziecko czy dzieci muszą być rezydentami we Francji.

#4 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2012 - 21:45

CAF to jest kasa rodzinna

#5 Gość_EWA

Gość_EWA
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 16:32

TO JEST JAK W POLSCE OPIEKA SPOŁECZNA A NIE ZUS..

#6 Gość_EWA

Gość_EWA
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 16:41

ZASIŁEK RODZINNY Z FRANCJI MOZE OTRZYMAĆ JEŚLI MASZ DWOJE DZIECI NA JEDNO NIE DOSTANIESZ, WIEM BO MÓJ MAZ PRACUJE JUZ 4 LATA WE FRANCJI A JA MIESZKAŁAM W POLSCE TO NIE MOGŁAM OTRZYMAĆ ZASIŁKU RODZINNEGO PONIEWAŻ NIE MIESZKAŁAM WE FRANCJI A DZIECI MOJE SIE NIE UCZYŁY. TERAZ W TYM ROKU ZDECYDOWALIŚMY ZAMIESZKAĆ RAZEM Z DZIEĆMI WE FRANCJI I WŁASNIE ZŁOZYŁAM WNIOSKI DO CAF I OTRZYMAM ZASIŁEK RODZINNY TYLKO MUSIAŁAM PRZEDSTAWIĆ ZAŚWIADCZENIE SZKOLNE ZE DZIECI UCZĄ SIE W SZKOLE FRANCUSKIE ,I MUSISZ MIEĆ DWOJE DZIECI ZEBY OTRZYMAĆ ZASIŁEK RODZINNY NA JEDNO DZIECKO NIE DOSTANIESZ. PO ZA TYM CO ROKU NA ROZPOCZĘCIE ROKU DZIECKA UCZĄCEGO SIE PRZYSŁUGUJE KWOTA. JEDNORAZOWA................................................................ ZASIŁEK RODZINNY
ALLOCATIONS FAMILIALES
Komu przysługuje zasiłek rodzinny?
◊ Posiada do niego prawo każda rodzina, która ma przynajmniej 2 dzieci na
utrzymaniu w wieku do 20 lat.
◊ Zasiłek rodzinny jest przyznawany bez brania pod uwagę dochodów.
Jaka jest wysokość zasiłku rodzinnego?.◊ na 2 dzieci – 127,05 €
◊ na 3 dzieci – 289,82 €
◊ na każde następne dziecko – 162,78 €
dodatkowo na każde dziecko:
◊ pomiędzy 11. a 16. rokiem życia – 35,74 €
◊ pomiędzy 16. a 20. rokiem życia – 63,53 €
Jak złożyć wniosek o przyznanie zasiłku rodzinnego?
Zasiłek jest przyznawany automatycznie rodzinom, które składają zeznania podatkowe.POZDRAWIAM

#7 Gość_EWA

Gość_EWA
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 16:44

ŚWIADCZENIE Z TYTUŁU ROZPOCZĘCIA ROKU
SZKOLNEGO
ALLOCATION DE RENTRÉE SCOLAIRE – ARS
Komu przysługuje świadczenie z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego
i w jakiej wysokości?
Osobom, których roczne dochody gospodarstwa domowego nie przekraczają:
◊ 23 200 € (1 dziecko),
◊ 28 554 € (2 dzieci),
◊ 33 908 € (3 dzieci),
◊ plus 5 354 € (na każde kolejne dziecko).Świadczenie przyznawane jest automatycznie raz w roku, we wrześniu, dla dzieci
w wieku od 6. do 18. roku życia. Im dziecko jest starsze, tym wysokość świadczenia
jest większa i wynosi:
◊ 287,84 € (od 6 do 10 lat),
◊ 303,68 € (od 11 do 14 lat),
◊ 314,24 € (od 15 do 18 lat).

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2012 - 23:17

jestem samotnym ojcem i nie wiem co mam zrobic abym mogl corce zapewnic dobry byt i nie naruszajac polskiego prawa podkreslam pracuje na warunkach francuskich i chce aby corka mieszkala we francji co mam zrobic??/

#9 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 20:52

caf to jest jak opieka społeczna wiem bo mieszkam we Francji od roku z męzem i 2 dzieci , rodzinne możesz pobierać jak masz 2 dzieci od 1 dziecka nie dawają , a rodzinne na 2 dzieci jest 128euro i to tyle nic więcej oooo i jeszcze jak dzieci sie uczą dostajesz co roku powedzmy zaokrąglam 600euro na 2 dzieci na jedno jest mniej zdecydowanie , wiedz nie gadajcie głupot ze CAF to ZUS szok

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych